Owoce w naszym życiu

Owoce w naszym życiu

Świeże owoce – zdrowe, smaczne i orzeźwiający deser. Jednak bogactwo akceptujemy je tylko latem i jesienią. Aby poszerzyć granice zużycia sezonie owoców, wykorzystują różne metody ochrony, takie jak suszenie, soku zbioru, dżemy, kompoty, suszenie, itp ..

Najtańsze i najczęściej stosowaną metodą zbiorów owoców w sklepie – suszenie.

Aby zachować zdolność do życia na co dzień osoba musi otrzymać wiele składników odżywczych. Obejmują one białka, węglowodany, tłuszcze, minerały i witaminy.

Węglowodany, tłuszcze i białka są częściowo źródła energii. Poprzez regulację metabolizmu organizmu witamin i organicznych obejmują elementy śladowe. Główne energetyczne owoce i jagody – materiał węglowodany, które są określone przede wszystkim i ich zawartość kalorii.

W nowoczesnych warunków jest szczególnie ważne aktywności biologicznej żywności, która może być poprawiona przez zwiększenie w diecie człowieka w proporcji owoców, orzechy i jagody. Te produkty ziołowe — Najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z niekorzystnymi czynnikami, takimi jak przepięcia, przeciążenia układu neuro-emocjonalne, przedłużoną mięśni fizyczne rozładowane i innych. Uważa się, że owoce i warzywa mogą zapobiec lub spowolnić rozwój tych negatywnych czynników. Ich ogólnoustrojowe wykorzystanie opóźnia rozwój miażdżycy i związanych z chorobami układu krążenia, normalizuje przemianę materii i zapobiega otyłości.

Owoce – ważnym źródłem minerałów. Ich zawartość w miąższu owocu jest niskie (do 0,9 procent), ale łączą elementy więcej niż 60, z których każdy wykonuje określoną funkcję w organizmie i nie może być zastąpiony innym. Około połowa całkowitej ilości minerałów owocowe potasu, który odgrywa ważną rolę w regulacji metabolizmu wody i soli w leczeniu chorób związanych z obrzękami.

Owoce są produkty o wysokiej zawartości substancji biologicznie czynnych, które są konieczne do syntezy enzymów, hormonów, to znaczy, substancji, które regulują procesy fizjologiczne, w obrębie, lub są zaangażowane w reakcji metabolicznych. Dobre mikroelementy dotyczące bezpieczeństwa, zawarte w owocach, zapobiega występowaniu wielu chorób. Tak więc, owoce w żywieniu człowieka odgrywają rolę prewencyjną przed!

Share →