Owsiki

Owsiki

Charakterystyka i cykl życia owsiki

Człowiek – pojedyncze owsiki właściciela, czyli cały cykl życia odbywa się w organizmie człowieka. Owsicy – Robak. inwazje pin jeden z dwóch przypadkach należy traktować, kiedy cała rodzina. To zależy od specyfiki biologii pasożyta. dojrzały, pełen jaj samice pinworm aktywnie wyłażą odbytu, często w nocy i składają jaja na skórze odbytu, pośladki, czasami pościel. Worms pełzające wydzielają kwas izowalerianowy, które powoduje silne swędzenie.

Człowiek we śnie mimowolnie drapie się i zdobywając swoje jaja na palcach, pod paznokciami. Stamtąd do środowiska i stają się składnikiem kurzu domowym.

Częstość występowania bardzo szerokie, chorych przedstawicieli wszystkich grup społeczno-ekonomicznych. Najczęściej u dzieci 5-10 lat, przynajmniej rzadko u dzieci poniżej 2 lat, nie uczęszcza do przedszkola.

Zakażenie następuje przez spożycie jaj. W jelicie cienkim jaj wylęgowych są, owsiki dołączony jej otwór wylotowy w błonie śluzowej, drażni go. Dojrzałe, pełne jaj samice owsiki zejść do jelita grubego, a następnie do odbytnicy. Jaja składane są w okolicy odbytu (w tzw fałdach odbytu), czasami na skórze pośladków lub noc / pościel.

Terminowe owsiki życia tylko 20 dniach, niektóre «Mistrzowie» żyć do 40 kA. Jaja pozostają zakaźnego (zakaźności), w zależności od warunków zewnętrznych, od kilku godzin do kilku miesięcy. Są odporne na większość skutków dla środowiska i do chlorowania, ale szybko umiera na wysokim nasłonecznieniem.

Dlatego też występowanie enterobiosis znacznie mniejsza w krajach z gorącym, suchym klimacie.

Objawy i ponad enterobiosis

Głównym objawem jest swędzenie zmiany owsiki w okolicy odbytu, zwłaszcza w nocy. Swędzenie spowodowane przez reakcję alergiczną na układanie jaj, obecności osoby dorosłej w okolicy odbytu. Drapanie prowadzi dla wnikania jaj w dłoni, a następnie samo zakażenia i rozprzestrzeniania jaj w środowisku. Intensywne drapanie powoduje miejsc zapalnych i wtórnych zakażeń bakteryjnych.

W rzadkich przypadkach, gdy duża liczba robaków w organizmie gospodarza, może rozwinąć się ból brzucha, nudności, wymioty. Zapolzanie owsiki w ślepym procesu może prowadzić do zapalenia wyrostka robaczkowego.

Powikłania enterobiosis

Powikłania związane nie tylko z porażką jelita, ale także hit owsiki w nietypowym zamieszkania. Opisuje następujące możliwe powikłania:

 • Eozynofilowe zapalenie jelit jako specjalne, indywidualne reakcji w przypadku nadwrażliwości na antygeny owsiki lub w wyniku bardzo silnego wyzwania.
 • Zapalenie sromu i pochwy oraz wynikające wtórne zakażenia dróg moczowych.

  Ten problem jest powszechny u młodych dziewcząt. Dlatego też, gdy analiza sromu powinna być prowadzona enterobiosis.

 • Zapalenie jajowodów i jajników – opracowania, jeśli owsiki przez żeńskich narządów płciowych przeniknąć narządów miednicy.
 • W rzadkich przypadkach, owsiki może przebić ścianę jelita i zjazd do jamy brzusznej.

  Może to prowadzić do zapalenia otrzewnej.

Diagnoza enterobiosis

Diagnoza jest trudna, skrobanie lub nadruk taśma klejąca do skóry okolicy odbytu ujawnia jaja pinworm. Maksymalna test skuteczności rano do toalety. Kału ujawnia jaja Pinworm.

Owsiki. Leczenie

Skuteczność tych leków:

 • Albendazol
 • Mebendazolu
 • Pyrantel
 • Piperazyny. Lek ten jest mniej skuteczny niż poprzednie, a w niektórych przypadkach jego stosowanie jest uzasadnione.

Lek powinien być przepisywany przez lekarza. Ważne jest, aby zachować właściwą dawkę, – przy niskim dawkowaniu jest nieskuteczne. Skuteczność leczenia jest wystarczająco wysoka.

Ale powinniśmy omówić z lekarzem konieczność powtórzenia w ciągu dwóch tygodni, co daje wynik bliski 100%, oraz w celu uniknięcia ponownego zakażenia.

Jaja Pinworm natychmiast po inwazyjnych alokacji, więc leczenie jest uzasadnione całej rodziny. Aby zmniejszyć ryzyko ponownego zakażenia powinny być traktowane z pościel, ubrania, paznokcie krótko obcięte i starannie przestrzegać higieny osobistej (zob. „Środki higieny …”).

Ciąża. Ciąża lekiem z wyboru jest piperazyny.

Zapobieganie enterobiosis

Higieny osobistej (mycie rąk, odmowa jedzenia w niehigienicznych warunkach), aby zapobiec infekcji.

Share →