Oznaki i objawy cukrzycy

Oznaki i objawy cukrzycy

Choroba bardzo niebezpieczna jest uważany cukrzycy. Oznaki i objawy choroby pojawiają się nawet nieznacznie, należy traktować.

A im szybciej, tym lepiej. Na cukrzycę charakterystyczną cechą jest wzrost poziomu cukru we krwi i pojawia się cukru w ​​moczu pacjenta.

Człowiek, który zachorował na cukrzycę, jest niedobór hormonu, który jest wydzielany przez trzustkę – insulinę. I ten fakt w sposób nieunikniony prowadzi do zaburzeń metabolicznych w organizmie.

Cukrzyca występuje u ludzi w każdym wieku na całym świecie.

Istnieje kilka typów cukrzycy

  1. Cukrzyca – to dotyka głównie ludzi młodych. Jej główną przyczyną śmierci jest nazywany trzustkowych komórek (około 90%). Proces umierania z powodu niższej odporności z powodu infekcji wirusowej. Ciała pacjenta nie może wytwarzać insuliny na własną rękę.
  2. Dla insuliny – choroba dziedziczna. To jest przede wszystkim rozprowadzany w populacji w wieku powyżej 40 lat. W tej postaci choroby wytwarzanego przez insuliny przez trzustkę, w takiej ilości, że tworzą się nadmiar.

    Z tym, że komórki z dużą ilością insuliny nie przyjęła się tak, aby stracić swoją czułość hormon trzustki.

Oznaki i objawy cukrzycy

częste oddawanie moczu, zwiększone ilości moczu dziennie (czasami nawet do 9 litrów dziennie), pragnienie. Po raz pierwszy choroba pacjenta cukrzycy typu może znacznie stracić na wadze (do 15 kg na miesiąc).

Objawy cukrzycy można nazwać ogólne osłabienie, zmęczenie, zawroty głowy, często uczucie ciężkości w nogach. Objawy cukrzycy – zapach acetonu wygląd ustach, niewyraźne widzenie.

Czasami cukrzycę potwierdzono przez objawy, takie jak skrócony temperatury ciała pacjenta.

Objawy choroby mogą być wywoływane napady powstających w mięśniach łydek. Jeśli nie zwracać uwagę na znaki i objawy cukrzycy pierwszego typu, jest prawdopodobne, że pacjent będzie rozwijać w śpiączce cukrzycowej, która często jest śmiertelne.

Objawy cukrzycy typu 2 nie różni się znacząco od powyżej, lecz rozwijają się wolniej.

Pierwszy znak – suchość w ustach, nadmierne pragnienie. Na skórze pacjenta mogą swędzieć i krostkowa wysypka. W odniesieniu do śpiączki cukrzycowej, a cukrzyca typu 2, występuje bardzo rzadko.

Cukrzyca dotyczy dwóch typów statków i kapilar w ciele pacjenta. Z powodu dopływu krwi do różnych narządów choroby uszkodzony i są w rezultacie tracą swoje normalne funkcje.

Cukrzyca jest niebezpieczne dla jej powikłań. Na przykład, jedno z nich jest zaćma. Prowadzi to do zniszczenia siatkówki, a ostatecznie do ślepoty.

Bardzo często, cukrzyca dotyczy nerek występuje w nich niewydolność nerek. Choroby wątroby odpowiada również na kolejnym marskością i stłuszczeniem.

Aby być całkowicie pewni diagnozy, nie można polegać tylko na manifestacji oznak i objawów cukrzycy. Konieczne jest, aby zrobić badania krwi na poziom cukru w ​​nim.

Jeśli badania w laboratorium potwierdziły objawy cukrzycy, pacjent powinien natychmiast zgłosić się leczenie.

Do leczenia pierwszego typu cukrzycy insuliną. To jest lek ten obsługuje wszystkie narządy pacjenta. Insuliną ich działanie mogą mieć różne długości.

W cukrzycy drugiego typu są stosowane do leczenia lek w postaci tabletek. Preparaty takie (predian, glyurinom) zawierają w swoich sulfonylomocznika członkowskich.

Takie utracone komórek zmniejszoną wrażliwość na insulinę, które są wytwarzane przez organizm w nadmiarze.

Cukrzyca – choroba bardzo niebezpieczna. Jeśli którykolwiek z jego oznak i objawów, należy skonsultować się z lekarzem o pomoc.

Share →