Oznaki i objawy polipów nosa.

Oznaki i objawy polipów nosa.

Polipy nosa i choanal polipy są zazwyczaj charakteryzuje się powolnym wzrostem i długi czas nie pojawi się.

Głównym znak obecności polipa w jamie nosowej jest zaburzenia oddychania nosa – nieznacznych zapisanych w kompletnej niedrożności odpowiedniego pół jamy nosowej.

Trudności w oddychaniu nosa z kolei mogą być dołączone wtórnych objawów, takich jak ból głowy, utrata węchu, donosowo sygnał mowy. Wreszcie, w rzadkich przypadkach, polipy nosa może prowadzić do rozwoju różnych chorób pochodzenia reflex.

Uznanie polipy nosa zwykle nie stwarza trudności, jak i za pomocą rhinoscopy. Torbiele i polipy śluzówki charakteryzujące przezroczystego, szary, miękkiej konsystencji i mobilności, która jest określona przez czujnik palpacyjnie. Angiomatous polipy, które są zwykle różowy lub czerwony kolor, mogą być podejmowane przez określony części przerostowych zmian błony śluzowej jam nosowych, ale w takich przypadkach, wnikliwej analizy nie może dowiedzieć się charakter procesu.

Polip jest odrębną nogi; przymocować je częściej w środkowej nosowe.

Polipy brodawkowatego często mają szeroką bazę i różnią wyboistej powierzchni. Dla polipów włóknistych, które mogą mieć różne kolory, znamienny gęstą teksturę i gładkiej powierzchni.

Czasami diagnoza polip trudne ze specjalnym wąskich nosowych i skrzywioną przegrodę, z wyłączeniem możliwości bezpośredniego wglądu głębokich podziałów w jamie nosowej. W takich przypadkach często jest kwestią rozwiązane przez tylną rhinoscopy, w którym stwierdzono obecność polipów w jamie nosowej.

Diagnoza choanal polipów zazwyczaj instalowane za pośrednictwem tylnego rhinoscopy.

Wygląd polip nie zawsze jest możliwe, aby ocenić jej anatomiczny podmiot. To pytanie może być rozwiązany jedynie poprzez badania histologicznego. Ze względu na ryzyko złośliwego guza przeglądu, konieczne jest, aby odsłonić każdej zdalnej polipów badań histologicznych.

W diagnostyce polipów. rozwijać się w zatokach, bardzo pomocne jest badanie rentgenowskie.

Polipy nosa, gdy zatok przynosowych i rokowanie jest zwykle korzystne. Jednakże, należy zauważyć, że polipy śluzowych mają wyraźną tendencję do nawrotu, w wyniku czego często nie udaje się osiągnąć całkowite wyeliminowanie choroby. Nawrót obserwowano głównie w przypadkach, gdy przyczyną polipów nosa jest przewlekłą nieleczone zapalenie zatok lub alergii.

Treść tematu "Guzy nosa i zatok przynosowych.":

Share →