Pachnące olejki eteryczne zwane lotne są ...

Pachnące olejki eteryczne są nazywane lotnych substancji zawartych w różnych roślin. Jest już znane od ponad 3000 roślin zawierających olejki eteryczne. Jednak, tylko około 300 z nich ma znaczenie gospodarcze.

Znane są przede wszystkim na ich właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne i są stosowane w kosmetyce i medycynie od tysięcy lat. Możesz dowiedzieć się więcej olejków eterycznych – tutaj.

W ostatnich latach stały się popularną metodą leczenia włosów przy użyciu olejków eterycznych. Główne zastosowania olejków eterycznych: zwiększony porost włosów, spowolnienie wzrostu włosów, wzmocnienie włosów, łupieżu, utrzymuje połysk i gęstość, a także zapobiegania utraty włosów. Najbardziej skuteczny olej do wzrostu włosów – Jałowiec olejek, ylang ylang, melisa, goździki, cynamon i jodły.

Olejek goździkowy mogą znacznie zmniejszyć zawartość tłuszczu włosów i eliminuje łupież. Olej eliminuje swędzenie jodły i Ylang Ylang może przywrócić kruchych i uszkodzonych nici.

Aby wzmocnić cebulki włosowe, używać oleju łopianu, olej z rozmarynu, sosny, lawendy lub eukaliptusa. Olej łopianu charakteryzuje się tym, że nie tylko odżywia włosy, ale również całkowicie przywraca je po barwieniu lub trwała. Rozmaryn oleju wzmacnia włosy i łupież. Podsumowując, każdy olejek w największym stopniu wpływa na kompleks do włosów, więc jeśli używasz olej na wypadanie włosów, może jednocześnie stymulować wzrost i zmniejszyć ich łamliwość. Ponadto, niektóre z oliwek może zwalczać niechcianego owłosienia.

Aby to zrobić, możesz wybrać olej spowalnia wzrost włosów – olejek z mięty pieprzowej lub z drzewa herbacianego. Mogą one być używane po goleniu i usuwania włosów, dodając je do bazy oleju lub kremu. Ponadto, olejek z mięty pieprzowej może odświeżyć skórę głowy i dbać o włosów przetłuszczających się.

Share →