PALMA dłoni

PALMA dłoni

Fenicja jadalne, lub data domu palmy

Data Palma. w Phoenix lub daty (łac Phoenix.) – rodzaj roślin z rodziny Palm (łac arecaceae.).

Fenicja jadalne (Phoenix dactylifera L.) – jest to data bardzo realne dłoni. Owoce (daty) podłużne lub owalne, smaczne i pożywne, powoli dojrzewają owoce i rozprzestrzeniła się suszonymi owocami.

Palmy zaczęła rosnąć nie tylko w szklarni, ale także jako "pokój" rośliny na początku XIX wieku. Chociaż teraz w sklepach można kupić wiele innych gatunków palm, data dla wielu pozostaje ulubionym. Nawiasem mówiąc, palma daktylowa jest łatwa w uprawie z nasion.

Tłumaczenie z łacińskiej nazwy oznacza palma daktylowa "Phoenix, palce mając": "palce" – To pochodzi, i "Feniks" – Bo po Data śmierci młodych pędów palmy odradzają (tak jak mityczny ptak odrodził się z popiołów).

Z świecące, martwe jak popiół, piasek pustyni rośnie szczupłe, piękne palmy, tylko przez 150-200 lat wysycha od palących promieni słońca. Ale z jej nasion, porośnięte korzenie znowu i znowu są młode drzewa. „Zmartwychwstały jak feniks z popiołów”. Oto jak zrozumieć pochodzenie łacińskiej nazwy palmy daktylowej (Phoenix).

Fenicja – korupcja „feniks”. Ale palma rośnie w jałową pustynię. Mogą rosnąć tylko wtedy, gdy woda gruntowa znajduje się na powierzchni piasku. Arabowie mówią o palmy daktylowej. "Królowa oaza kąpała nogi w wodzie, a piękna głowa w ogniu słońca. „

Główne rodzaje palmy daktylowej

Przedstawiciele najstarszej rodzaju palmy daktylowej – drzewo lub krzew z liśćmi. Krępe pinnatipartite Większość gatunków – drzewa z pnia, ale są gatunki o wielu pniach. Długie plechy u podstawy mają silne ostre kolce. Kwiaty są małe, żółte, zebrane w wiechowaty kwiatostany. Dwupienne rośliny.

Calyx kubkovidnuyu, płatki 3, w męskich kwiatów pręciki 6 w 6 kobiet i 3 Prątniczki bezpłatny tłuczek, z których w zasadzie daje tylko jeden owoce jagodowe z jednego materiału siewnego; od wewnątrz głębokiego bruzdy nasiennej, w środku którego znajduje zarodka; Białko zajebiście. Owoce niektórych gatunków tego rodzaju, zwłaszcza gatunki "Phoenix dactylifera" jest wspólne jedzenie. Do uprawy przemysłowej z wykorzystaniem niektórych odmian palm daktylowych.

Rodzaj obejmuje 17 gatunków palm z Afryki i Eurazji, z których trzy gatunki są często stosowane w ogrodnictwie krytym (palma daktylowa (Phoenix dactylifera L.), Wysp Kanaryjskich (Phoenix canariensis data, data Robel) (Phoenix roebelinii)). Jednak, gdy rosnące palmy daktylowe w domu nie jest możliwe, aby zbierać, jak to zaczyna przynosić owoce, gdy osiągnie 10-15 metrów wysokości. Wiele gatunków są zdolne do tworzenia hybrydy.

Szeroko stosowany do dekoracji data palm przestronnych pokoi: ogrody zimowe, biura, korytarze, hole.

Fenicja jadalne, lub normalne (Phoenix dactylifera L.)

Data palma osiąga wysokość 15-25 metrów. Pień jest prosty, liście są ciemnozielone, pierzaste. Rozszerzony na Wyspach Kanaryjskich, w oazach Sahary, Arabii i Azji. Kiedy rosną palmy daktylowej osiągnie w pomieszczeniu wiek 2-3 metrów wysokości, o średnicy korony 2 metrów, więc jej zawartość w pomieszczeniu odpowiednie tylko młode rośliny.

Mniej ozdobny niż inne, ma smukły smukły tułów noszące koronę na szczycie szerokiego łukowato wygięty, uzkoperistih na końcach liści na długich ogonkach niebieskawo-zielone; liście pierzaste liście rozcięta na dwóch najlepszych.

Aby osiągnąć sukces owocowanie Arabowie w czasach starożytnych wisiał na kolby wyciąć samiec i samica drzewa przyczyniły się do zapylenia i zapłodnienia.

Phoenix canariensis. lub Fenicja Kanaryjskie (Phoenix canariensis)

Widok z dużych i pięknych liści, do 15 m przy średnicy pnia, z których może osiągnąć 1 m. Sadzonki powinny być takie jak igły kolce. Owoce są pomarańczowo-żółte, niejadalne. Ta palma w domu może osiągnąć 2 metry wysokości.

Phoenix roebelenii. lub Fenicja nieśmiały (Phoenix roebelenii)

Typ Lao wysokości 3 m, z kilkoma pni, z których każda jest wygięta na zewnątrz od środka grupy. Owoce są czarne. Palm jest uprawiana jako roślinę doniczkową.

Przez cień-i to może być umieszczony w pokoju na słońcu nie oświetlonym jasnym miejscu.

Data palmy odrzucone lub oddalił Fenicji (Daktylowiec nagięty)

African Wysokość gatunek 9 m. Roślina ta ma kilka pni, z których każda jest wygięta na zewnątrz od środka grupy. Malowanie owoców – od żółtego do czerwonego.

Share →