Palmy doniczkowe

Palmy doniczkowe

Jakie są kryte palmy i jakie są ich cechy?

Nie trzeba dodawać – Dawno minęły czasy, gdy wewnętrzne deficyt palmy można było zobaczyć tylko na zdjęciach lub w zagranicznej elity wnętrza, teatrów halowych, ministerialnego i instytucji parlamentarnych. Szczerze mówiąc, ja sam „na żywo” pokoju zobaczyłem palmę czasów, kiedy byłem w 9 klasie. Ale nawet ta palma prawdziwe i sztuczne. Mój kolega, płonące pasją, aby zapewnić dwupokojowe Chruszczow trochę egzotyczne, spędził przyzwoitą kwotę pieniędzy na zakup sztucznej pokoju dłoni plastiku, wysokości około 2 m.

„Rośliny” „wyrzucone” w niektórych lokalnych sklepów, a ona dosłownie wyciągnął bilet wygranej, konieczności zakupu palma – w czasach sowieckich, towary takie nie leżą w sklepie więcej niż kilka godzin. Nawiasem mówiąc, moja matka doceniła praktyczne i estetyczne przenikliwości córkę i nękane dla pieniędzy. Na dłoni jej pokoju przez długi czas prowadził zobaczyć sąsiadów, kolegów i przyjaciół. A my, szczerze zazdrości, podziwialiśmy niezwykłe wnętrza.

Dzisiejsze prawdziwy salon palmy nie są rzadkością w sprzedaży. W żadnej rośliny doniczkowe luksusowe sklepowych lub w szkółce można znaleźć okazy, i duże i małe gatunki palm, ale pierwsze, oczywiście, dużo droższe. I nic dziwnego, bo jeśli nawet miniaturowe sukulenty stać handlowa aktywnie kupują i sprzedają rośliny, egzotyczne palmy i wszystko stanie zrealizować marzenia o egzotycznych, tworząc wewnętrzne raje – sztuk magicznych plaż i wysepek.

Wszystkie te drzewa należą do botanicznej rodziny palm, które dziś nazywa się arekovoy rodziny. Ale wśród doniczkowych palmami znajdują się „nie jest prawdziwe” – roślin, które mają pnia i korony, które sprawiają, że wyglądają jak palmy, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest, i nie należą do tej wielkiej rodziny. Takie rośliny są nazywane fałszywych palmy.

Przykładem błędnego dłonie są członkowie rodziny agawy, sagovnikovyh pewnym draceny i juki kości słoniowej.

Rodzina z palmami stanowią 212 rodzajów i około 2800 gatunków, z których większość – tubylców regionach tropikalnych. Palma jest odróżnić od innych drzew jest jedna cecha: w trakcie wzrostu pnia nie zwiększa koncentryczne okręgi, i gałęzie, drzewa palmowe, nagie tułowia, tak długo, jak koniuszka strefa wzrostu jest skomplikowane liści palmowych. Jeśli górna z palmami cięcia, tułów nie da nowe pędy i po prostu umrzeć. Użytkowa bagażnika dają blizny po opadłych liści. Palmy nie są trudne do wzrostu w hodowli pojemnika, są one zdolne do kwitnienia, lecz różnią się pod względem wielkości i kształtu liści.

Tak, neanta – miniatura palma, nadaje się do ogrodu lub terrarium butelki i Hove, daty lub kokosowego krupnomerov który wymaga dużo miejsca. W kształcie i strukturze pokojowej liści palmowych dekoracyjne baryłkę umownie podzielić na trostnikovidnogo, pierzasty, wentylator i sago.

Trostnikovidnogo dłoni łodygi mają laski, cienki, jak laską, z wiekiem, zaczynają przypominać bambusa łodygi. Liście palmy trostnikovidnogo więcej pierzaste. Przykładem mogą być nazwani drzewami trostikovidnih hamedorei Zeyfritsa, hamedorei przerwy czasowe, hrizalidokarpus żółtawa (Areca żółknięcia) i rapus wysoki i krępy rapus czasem zwane bambusowe dłonie ich duża elastyczność (długie) łodygi.

Pierzaste palmy mają vai (tzw wyrafinowane liści palmowych), podzielonych na wąskich lancetowatych liściach, chodzenie w rzędach wzdłuż nerw. Liście te mogą być miękkie lub twarde, łukowe lub prosto i trzymać się. Do tego typu należą hamedorei eleganckie palmy, neantu, hoveyu Forster, Hove Belmore, palma daktylowa (data Robel, data Kanaryjskie), palmy kokosowe (kokos Veddelya = = siagrus mikrotsellum Veddelya).

Palmy wentylatora są vai, podzielone na wiele liści, które są segmenty jednym dużym arkuszu. Wszystkie segmenty oddala się od centrum i promieniować jak promieniu jednym dużym okrągłym wentylatorem. Każdy segment może mieć wentylatora vai całą krawędź lub częściowo strawione (przykład tym ostatnim przypadku – Livistona chiński). Sadzonki Vai palmy wentylatora jest zwykle długa i mają kolce. Dłonie Fan rzadko pasują wymiary sytuacji w zwykłych mieszkań mieszkalnych, są one mniej elegancki niż pierzaste palmy.

Dlatego, palmy wentylatorów często wszczepia w teatrach, centrach wnętrz hal sportowych, centrów handlowych. Przykładem typu wentylatora dłoni jest hamerops squat (tylko palma – mieszkaniec europejskim terytorium), Waszyngton nitenosnaya, Rapis wysokie, trazikarpus Fortune (hamerops wysoka), łatanie Bourbon (Livistona chiński).

Sago Palm – jest fałszywe palmy, które wyglądają jak prawdziwe identchnim ich poglądów. Sago dłonie są uprawiane w pomieszczeniach, jak na sprzedaż bardzo często nie nadaje się tylko do warunków wewnętrznych abstrakcyjny widok Cycas (cycad rozproszenia) – stosunkowo niskie rośliny doniczkowe palmy prawda.

Palm „Fishtail” – i to jest prawdziwe palmy, ale nie wyglądają jak ich koledzy, a nawet na cycad. Wyróżnia je specjalnej formie segmentów liści, dla których te drzewa biorą swoją nazwę. Liście są do 15 cm długości i 10 cm średnicy i przypominają plavnikovoobrazny trójkątne ogon ryby lub diament kształtów. Ten gatunek palmy Iskariota miękkie spalanie Iskariota.

Warunki uprawy i pielęgnacji dla doniczkowe palmy są bardzo różne. Wszystkie palmy rosną w naturze i w górach, w lasach tropikalnych. Te majestatyczne roślin jest bardzo wymagająca i specyficzne dla każdego rodzaju jest bardzo różne, a nie te same lub typowe warunki palm. Dla większości z nich, temperatura powinna być bardzo umiarkowane, a niektóre warunki mieszkaniowe nie są odpowiednie, należy zimno szklarni lub znaczny spadek temperatury w nocy. Prawie wszystkie drzewa boją się przeciągów, potrzebuje dobrego drenażu i nie lubią przeszczepów.

Niektóre rodzaje miłości ciepłym i wilgotnym powietrzu, wymagających na wilgoć wszystkie palmy, ale oni mają swoje własne preferencje dla reżimów temperaturowych. Palmy są hodowane z nasion, choć jest to proces skomplikowany i pracochłonny. Nasiona powinny być świeże, a temperatura kiełkowania nie niższa niż 25 ° C, są łatwe w pielęgnacji dłonie wierzą hamerops squat kompleks – Waszyngton.

Palmy doniczkowe prawie nie ma uszkodzeń przez szkodniki, ale cierpią z powodu złej klimatu, identyfikacji choroby lub cierpi palma mogą być objawy zewnętrzne.

Share →