Pancake tygodniu: 7 naleśniki recepty, które są bezpieczne dla Twojego rysunku

Pancake tygodniu: 7 naleśniki recepty, które są bezpieczne dla Twojego rysunku

Dietetyczne naleśniki na Ostatki: 7 naleśnik przepis na każdy dzień!

Czy to prawda, że ​​bezpieczne dla naleśniki rysunku są tylko w siłowni? Jak gotować i jeść je, tak, że kiedy to była zabawa i smaczne i talii nie ekscytujące? Rzeczywiście, podczas naleśniki naleśnik Razgulyai wszędzie …

Ten krzyk z serca, musimy zająć Marina Studenikina. dietetyk, zastępca głównego lekarza z kliniki „współczynnik wagi”, specjalista zaburzeń odżywiania.

„Za dużo ważniejsze, że naleśniki nie są szkodliwe dla zdrowia, a nie figury – powiedziała Marina Studenikina. – Specjalnie dla tych, którzy mają problemy z cholesterolem, układu hormonalnego, nietolerancji glutenu, otyłość. Należy pamiętać: naleśniki są z mąki, a węglowodanów. W związku z tym, że pożądane jest, aby z nich korzystać w godzinach porannych. Naleśniki wyżywienia nie radzę! „.

Jednakże, zgodnie z dietetykiem, właściwie gotowane naleśniki substytut chleba i wypieków: „W porządku dla tego produktu ma wysoką wartość odżywczą, ważne składniki, które będą używane.” Na przykład, jest lepiej wybrać zawartość tłuszczu mlecznego i nie więcej niż 3,2%, lub całkowicie odtłuszczone. Mąka – otręby, pszenica durum i gatunki alternatywne, takie jak amarant, czeremchy, pościel i nawet cedru.

Zmniejszy kalorazh i docenić żywności niezwykłe kubki smakowe.

Jeśli smażyć naleśniki na naleśniki ze specjalną powłoką, możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia ropy. Postanowił jednak gotować naleśniki na patelni faworyta? Następnie nasmarować go pędzlem, a nie wody olej prosto z butelki, więc jakoś to dozowania. Do gotowania, należy olej z oliwek – ma temperaturę wrzenia 200 ° C. „Nie pan w domu nigdy nie rozpalone do punktu, a zatem nie mogą być tworzone, kwasy tłuszczowe trans – mówi Marina Studenikina. – Niektóre działają inaczej – olej dodaje się bezpośrednio do ciasta. I to wystarczy, aby bezpiecznie i smaczne smażyć naleśniki. „

Kolejną ważną rzeczą, która zwraca uwagę z dietetykiem – wypełnia. Węglowodanowa bomba z jej punktu widzenia są naleśniki, wysmarowane masłem i posypane cukrem hojnie – i to jest chyba jeden z najlepszych deserów, który jest prawdopodobnie dziecko masz zepsute ukochaną babcię. Smaczniejsze, być może, z zagęszczonego mleka! I, jak się okazało, niebezpieczny. „Naleśniki się kalorii.

W związku z tym mniejsza jest zawartość kaloryczna napełniania lepiej – wyjaśnia Marina Studenikina. – W pierwszej kolejności – wypełniaczy warzyw, takich jak pomidory, grzyby i zioła. Ponieważ czerwone ryby jest bardzo przydatne, I niech moi klienci dwa lub trzy razy w tygodniu z wakacji, aby używać go jako nadzienie. Dobre połączenie białka i węglowodanów, myślę, że naleśniki z niskiej zawartości tłuszczu (17%) miękkiego koziego sera z pomidorami i rukolą. Naprawdę kocham tę opcję.

Również dobre sery o niskiej zawartości tłuszczu, szczególnie gotowane siebie. Słodkie nadzienia Pochwalam jagody, owoce, takie jak jabłka, lekko gotowany z cynamonem i miodem kropli. „

Naleśniki będzie „zdrowy”, jeśli gotować je na jogurt, jogurt lub wody mineralnej? Marina Studenikina uważa, że ​​produkty te będą miały wpływ na wygląd i smak naleśników niż ich przydatności. Delikatność, lekkość i pęcherze – tu, być może, i wszystko, co można policzyć, wprowadzając do cylindrów tych składników.

Wszakże pożytecznych bakterii kwasu mlekowego są niszczone przez działanie ciepła. „Mimo, minerały nie są niszczone przez ciepło, więc woda mineralna może być dobrą alternatywą dla soli i proszku do pieczenia” – mówi dietetyk.

Zagnieść ciasto od tego, czy drożdże? Zdaniem ekspertów, to wszystko zależy od preferencji smakowych i tolerancji produktu. Drożdże ilości kalorii, ale co najważniejsze – mogą powodować procesy fermentacji w jelicie.

W związku z tym, powinni uważać się ludzie, którzy są podatni na wzdęcia jelita drażliwego lub bardzo. Ale oni mają dużo witaminy B. grupy

W ogóle, tu, jak we wszystkim, ważne jest, aby przestrzegać zasad złotego środka – olej maślany nie powinno być. Dlatego też bardziej egzotyczne ciasta, nadzienie powinno być spokojniejsza.

Regularne naleśniki figura nie zepsuje!

Przepis owsiane naleśniki

Składniki. 0,5 szklanki mąki otręby, 0,5 szklanki płatków owsianych lub ziemi w młynku do kawy płatków owsianych, 1 jajko, 0,75 kubek jogurtu (3,2% tłuszczu), 0,5 szklanki ciepłej wody, 3 łyżki cukru, 1 łyżka olej roślinny.

Instrukcje I. 1) przesiać do miski i owsianej mąki otręby, dodać cukier. 2) W innym naczyniu ubij trzepaczką lekko jogurt, wodę, jajka, olej roślinny. 3) Wlać płynne składniki do suchych. Dokładnie wymieszać wszystko.

4) Piec na naleśniki, posmarować oliwą z oliwek do gotowania pędzla.

Naleśniki gryczane

Składniki. 70 g oliwy z oliwek, 150 g mąki gryczanej, 100 g mąki otręby, cukier 1 łyżka, 2 jajka, 500 ml mleka (1,5% tłuszczu), 1 łyżeczka soli.

Instrukcja. Wszystkie produkty muszą być w temperaturze pokojowej. 1) mąki przesiać w miskę kaszy gryczanej i otręby, cukier, sól. Dodaj jajka i 2-3 łyżki mleka. Dokładnie wymieszać wszystko.

2) Wlać mleko w małych porcjach 1-2 łyżki – pozwoli to uniknąć grudek. Znowu wszystko trzepaczka. Dodać masło.

Mieszaj, aż będzie gładkie. Ciasto będzie dość płynne na początku, ale po 25-30 minutach gęstnieje, Niech zaparzyć. 4) Piec pancakes w suchym patelni odlewania kadzi o badania (to jest bardzo uzależniona, ponieważ zależy od średnicy naczynia).

Share →