Parkinsonizm, objawy i leczenie choroby Parkinsona

Parkinsonizm, objawy i leczenie choroby Parkinsona

Parkinsonizm – Wiele chorób układu nerwowego, które występują w przypadku wstrząsu. Odróżnić podstawową parkinsonizmu. lub choroba Parkinsona i drugorzędowe lub objawowe. Parkinsonizm wtórny może być spowodowane przez zakaźne, urazowe uszkodzenia mózgu, zakażenia lub leczenia uzależnienia od narkotyków, a także chorób naczyniowych lub nowotworowych.

Głównym objawem klinicznym choroby Parkinsona jest to, drżenie, sztywność i sztywność mięśni i małe amplitudy "przymus" ruchy, a także naruszenie odruchów mięśniowych. Jednym z pierwszych przejawów naruszenia pisma – zmniejsza wielkość liter i przejrzystość ich pisania. Łączy gipomimiya – zmniejszenie nasilenia wyrazu twarzy; Twarz staje maskoobraznym, czasem z mrożonych grymas zaskoczenia i smutku. Znacznie spowalnia ruch powiek miga; Mowa staje się niewyraźna i monotonne.

Stopniowo odczucie sztywności na całym ciele. Pacjenci mogą być długo w pozach, nie jest możliwe dla osób zdrowych, jak leży na poduszce z podniesioną głową (objawów "poduszka nadmuchiwana"). Różni się znacznie chodu.

Pierwsze kroki zostały zrobione z wielkim wysiłkiem, a następnie pacjent porusza się w małych, mielenie kroków, tempo, które zwiększa się stopniowo, jakby pacjenta "połowy" własny środek ciężkości. przestań tak trudne, jak się ruszyć. W tym przypadku nie może być paradoksalne zjawisko ruchu, na przykład: pacjent, który z trudem podnosi się z krzesła. można łatwo uruchomić na schodach lub chodzeniu, depcząc po większych przeszkód. Tymczasowy "odhamowanie" i ułatwiają ruch może wystąpić pod wpływem silnych emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych – radości i strachu.

Innym ważnym przejawem choroby Parkinsona sztywność mięśni. W miarę postępu choroby, stopniowo wzrasta, której towarzyszy rozwój charakterystycznej postawy z przewagą zgięcia kończyn i ciała: karku zacięciem. Golovan pochylił się do przodu, ręce zgięte w łokciach i przedstawione do tułowia, pleców i nóg lekko zgarbiony zgięte w stawach biodrowych i kolanowych.

Gdy próbuje wyprostować rękę lub nogę moc pacjent czuje się zwiększoną odpornością na jego mięśni, a przez rozszerzenie i zgięcia. Na te same mięśnie niewygiętego i wygięte tak, jakby z małymi szarpnięć, jako narzędzi – tak zwany objaw "koło zębate",

Innym charakterystycznym objawem choroby Parkinsona jest to, drżenie całego ciała, szczególnie zauważalny w rękach i głowy. Jitter częstotliwości w różnych częściach ciała może być różna, ale średnio – 4-8 cykli na sekundę. Zwykle bardziej wyraźne drżenie spoczynkowe, i jest znacznie zmniejszona podczas wykonywania ruchów celowych. Emocjonalny stres i uwagę tendencję do wzrostu drżenie.

Począwszy palcami, że w miarę postępu choroby, rozszerza inne grupy mięśni, przechwytywanie żuchwy, języka, warg. kończyn dolnych.

Leczenie choroby Parkinsona

W leczeniu żadnych uniwersalnych systemów Parkinsona. Program leczenia każdego pacjenta, powinno być zindywidualizowane, jednak racjonalnie wybranego trybu prowadzi do dobrych wyników przez długi czas. Główne leki stosowane w leczeniu są narzędziami, które działają w różnych mediatorów neuronowych – acetylocholiny, dopaminy.

Są to jedne z grupy leków przeciwdepresyjnych, neuroleptyków, leków antycholinergicznych. Wcześniej skutki leczenia chirurgicznego choroby Parkinsona (operacji niszczenia części mózgu odpowiedzialnym za sztywność i drżenie mięśni), to jest on używany. Wyjaśnienie jest bardzo udany farmakoterapia, która jest postęp w ostatnich latach.

Share →