Paznokci leczenie grzyba z jodem

Paznokci leczenie grzyba z jodem

Według statystyk, prawie jedna czwarta ludności Rosji prędzej czy później do czynienia z grzybem. Wielu wierzy, wygląd grzyba na paznokciach wad prostu nieestetyczne. Jednak grzyb jest w stanie całkowicie zniszczyć paznokci, w celu promowania rozwoju powiązanych chorób alergicznych.

Grzyba na łatwopalność i trudno odzyskać z niej. Grzyb paznokci lub paznokci, zwłaszcza szybko przekazywane między członkami rodziny. Wystarczy, aby udać się do jednej w basenie lub w saunie – i pożółkłe paznokcie wszyscy.

Pojawienie się grzyba mogą być sygnały wskazują na osłabiony układ odpornościowy. Gdzie grzybica paznokci, można łatwo pojawiają się grzyba stopy. Promuje wrastanie paznokci grzyba i krawędzie w skórę.

Grzyb daje wiele problemów i psychiczne w wśród nich nie powinno w ostatnim miejscu. Jak pozbyć grzyba?

Środek do leczenia grzyba paznokci można kupić w każdej aptece. Ale tylko koszt pełnego kursu leczenia grzyba, który obejmuje działanie miejscowe i ogólnoustrojowe, jest dużo powyżej przeciętnej rosyjskiej torebce. A jeśli wziąć pod uwagę, że grzyb ma tendencję do nawrotów, a jest to konieczne w związku z tym do traktowania wszystkich członków rodziny … Większość pacjentów Rosjanie odwołując się do mądrości ludowej. Tanie, proste, możliwe do wykonania w domu …

Ale skutecznie?

Jak leczyć grzyba paznokci w domu?

Leczenie paznokci w domu ma kilka funkcji. Po pierwsze, wiele środków ludowych, aby pozbyć się grzyba mają skutki uboczne: zapach, przebarwienia paznokci, palenie, etc. Dlatego też, po raz pierwszy będzie używać żadnego przepisu, plan manipulacji weekend.

Po drugie, trzeba wykonać tylko sprawdzone receptury! W przeciwnym razie nie można wyleczyć, ale stracić swoje paznokcie i skórę wokół nich.

Najprostszym lekarstwo do leczenia paznokci – alkoholowym roztworem jodu. Jod jest antyseptycznym i dezynfekcyjnym. Ma właściwości opalających i kauteryzują. Alkoholowy roztwór jodu koaguluje białka.

Pasożytnicze grzyby, które powodują choroby mają strukturę paznokci i pasz na białka keratyny – i materiału białkowego. Dlatego, jod jest w stanie niszczyć grzyby, działając na niego bezpośrednio.

Codzienne stosowanie jodu jako środka przeciwgrzybiczego nie jest jedna osoba pozbawiona się naglącą. Jod jest również przywraca uszkodzoną skórę między palcami. Jednakże, jod – nie lekiem w leczeniu grzybicy paznokci. Alkoholowy roztwór jodu może powodować reakcje alergiczne, nadwrażliwość.

Na dzień przed manipulacją, nałożyć kroplę jodyny w zgięciu łokcia. Jeśli nie podrażnienie, zaczerwienienie lub świąd wspomniałeś nie będą wystarczające, aby rozpocząć leczenie.

Zastosowano pięć procent roztworu alkoholu jodu kroplami do jednego gwoździa dwa razy dziennie. Możesz użyć wacik lub wacika i moczyć jodu płytkę paznokcia całkowicie. Pamiętaj, że jod barwi paznokcie żółty, co jest szczególnie widoczne na paznokcie rąk.

Więc plan leczenia w okresie urlopowym.

Przylegające do dotkniętego paznokci i narażać leczenie zapobiegawcze – Kropla jodu paznokci płyty raz na dwa dni. Unikaj dotykania skóry obok paznokcia. Sucho, łatwo objęte oparzenia jodu.

Może powodować zapalenie skóry.

Około tygodnia po rozpoczęciu leczenia jodem wpłynie – nie świąd, nie do wytrzymania ciepła w obszarach poddanych. Jeśli uczucie jest zbyt silne, leczenia paznokcie co dwa dni. W żadnym wypadku nie należy zwiększać ilość uszkodzeń jodu!

Uważa się, że pojawienie się swędzeniem i spalania – znak początku niszczenia grzyba.

Leczenie grzyba paznokci ma jod z dwudziestu dni do miesiąca. Zadbaj o zapobieganiu grzybicy. Pedicure (lub manicure) niezbędne do wykonywania różnych narzędzi na chorych i zdrowych paznokci. Staraj się, aby wszyscy członkowie rodziny, którzy cierpią z powodu grzybicy leczonych jednocześnie.

Nie nosić czyjeś buty, nie używać higieny innych ludzi. W tym czasie zaprzestać korzystania z sauny, łaźni, plaża, basen – jest tam większe ryzyko zachorowania na infekcje grzybicze. Odstawić i odwiedzić salon pedicure.

Codzienna zmiana, zmiana skarpet i pończoch. Po umyciu stóp wytrzeć je do sucha. Możesz użyć specjalnego Wysuszony proszek.

Leczenie paznokci z jodem zwykle daje dobre wyniki i eliminuje częstość nawrotów leczenia grzybiczego, jeśli przeprowadzona prawidłowo.

Kolejny przepis na zbawienie od grzyba za pomocą jodu. Należy ze sobą zabrać miskę wypełnioną gorącą wodą, dodać z powrotem trochę jodu. Wtedy wzrosną stopy w misce na dziesięć minut.

Następnie wyjąć (cut) dotknięte obszary paznokci i skóry w leczeniu trzech procent nadtlenku. Po zabiegu stosuje się opatrunek z antybiotykiem maści. Procedura musi być powtórzone trzy razy.

Możesz użyć tego schematu leczenia grzyba paznokci i: uszkodzoną skórę smarować dwa razy dziennie fukortsinom, roztworu jodu i octu (wykorzystanie devyatiprotsentny octu). Co dwa tygodnie roztworu zmienił się z użyciem drugiego. Na przykład, dwa tygodnie – fukortsinom dwa tygodnie – alkohol jodyna są dwa tygodnie – ocet.

Roztwór jodu może być mieszany z octu jabłkowego. Roztwór traktowano paznokcie (rannych i sąsiednie) w godzinach porannych i wieczornych. Czas trwania leczenia – dwa tygodnie.

Następnie można zrobić sobie przerwę na dziesięć dni.

Inne recepty leczeniu grzybicy paznokci środków ludowej

Paznokci leczenie grzyba z jodem ma swoje wady. W związku z tym, w medycynie ludowej i inne przepisy kulinarne:

 1. Dziegieć. Ten lub maści tridtsatiprotsentnaya pozbycie się problemu przez dłuższy czas. Możesz przygotować sobie smołę. Weź garnek z otworami w dnie, umieścić go na metalowej rynnie. Odległość pomiędzy dnem garnka a dnem koryta należy pięć centymetrów.

  W puli i podpalił umieścić kory. W rynnie spotka czystości smoły, którą nanosi się na wpływ paznokci.

 2. Świeże liście jarzębina, przepalone do stanu bzdurny. Stosowane jako kompres, które nakłada się na noc.
 3. Propolis. Pomaga pozbyć się grzyba z nalewki wymazów lub ekstraktu propolisu używanych na co dzień.

  Propolis przyspiesza wzrost zdrowych paznokci i pomaga usunąć stare, wpływ grzyba.

 4. Jajko, dziesięć mililitrów ftalan dimetylu i łyżka oleju słonecznikowego. Dobrze wymieszać, stosuje się na dotkniętych paznokci. Owiń góry gazy folią i trzeciej warstwy zawinąć w coś ciepłego (nadaje szalik, szal, ręczniki). Zastrzegamy sobie kompres na noc.

  Przebieg leczenia przez cztery dni. Kompozycja gotowa przechowywane w lodówce.

 5. Kombucha. Otschipnite trzeba kawałek grzyba, założyć dotkniętego paznokci. Dołącz górną osłonę polietylenowej. Administracja jest wymagane przed snem.

  W godzinach porannych, usuń bandaż, dokładnie umyć paznokcie, do pary, aby odciąć uszkodzone obszary płytki paznokcia. Przemyć roztworem nadmanganianu potasu lub nadtlenek wodoru.

 6. Kąpiele Soda.

  Wytwarza się roztwór wodorowęglanu sodu. Piętnaście gramów sody trwa trzy litry gorącej wody. Pary nóg, dokładnie wytrzeć. Smarować celandine. Może nałożyć wacikiem nasączoną olejem, i naprawić tynk. Czas trwania leczenia – dwadzieścia minut, rano i wieczorem.

Alternatywne sposoby leczenia grzybicy paznokci

Nowoczesne kliniki oferują w leczeniu grzybicy paznokci laser. Promień laserowy przenika w głąb płytki paznokcia, zmniejszając obszar zanieczyszczony przez grzyby i przyczynia się do rozwoju nowej płytki paznokcia. Czas manipulacji trwa od piętnastu do dwudziestu minut. Zalety obróbki laserowej:

 • ściśle Dosed efekt, co wyklucza możliwość powikłań;
 • szybka leczenie grzybicy paznokci;
 • wyłączone adaptacja pasożytniczych grzybów w laser;
 • po okresie manipulacji Forum rehabilitacji;
 • procedura jest bezbolesna;
 • żadnych skutków ubocznych;
 • wiązka laserowa ma odtruwające wpływ na płytkę paznokcia;
 • nie ma potrzeby dodatkowego znoszenia bólu;
 • częstość nawrotów jest bardzo niska.

Laserowe leczenie paznokci jest wart tysiąca rubli i powyżej. Wybór jest w Twoich rękach!

Share →