Pięć roślin, które zdobią nawet ciemne mieszkanie

Pięć roślin, które zdobią nawet ciemne mieszkanie

Co należy zrobić, jeśli w domu jest mniej słońca niż chcielibyśmy roślin domowych?

Przyjść z pomocą roślin, które są chętnie rosną w cieniu.

Oczywiście, absolutnie nie ma światła, nie może obyć się bez, być może, nie ma zakładu, ale niektórzy uważają, bardzo wygodne i bez pełnym słońcu – na północnym parapecie, jeśli nie daleko (w odległości 2-3 metrów) z okna. Jednak w rogu maloosveschennyh mało kwitną kwiaty muszą być zadowoleni z roślin ozdobnych liści, ale mogą być bardzo dobre. Jest nadal potrzebna Fani cieniu, co do zasady, dość skromny, ale pewnej troski o nich.

Pięć roślin, które rosną nawet w głębi pokoju:

1 Aglaonema. Jej piękno – w podłużnych pstrych liściach. Jednak w pełnym cieniu może tylko rosnąć zelenolistnye jego odmiany, a żółte lub białe i zielone liście tracą efekt dekoracyjny, odwracając się od zielonej variegated w powszechne.

Dlatego też, przynajmniej na kilka godzin Aglaonema z pstrych liściach potrzebują światła, nawet sztuczne.

Roślin ciepłolubne. Rozwijaj powinno być w małej doniczce w temperaturach poniżej 18 stopni Celsjusza w zimie.

Aglaonema rośnie powoli, tak, że może być przeszczepione nie częściej niż raz na trzy lata przez pomnożenie kolce z korzeniami i kilka arkuszy lub warstw powietrza.

Podlewanie powinno być umiarkowane w zimie, a latem – obfite. Aglaonema lubi wilgotne powietrze, więc pula jest lepiej umieścić w wilgotnym torfie (półpasiec) i stale spryskać liście. Jednak to nie robi projekt i dymu, więc nie pali się do niej.

2 Aspidistra. Jeden z najbardziej wytrzymałych roślin doniczkowych – nic dziwnego połączenia angielski aspidistra żelaza. Ona nie boi się każdego zanieczyszczonego powietrza lub rzadkie podlewanie lub suchego powietrza. Boi się, że tylko bezpośrednie światło słoneczne, które można nagrać swoje liście, tak trzymać garnek aspidistra się od okna.

Aspidistra i dobrze rośnie w umiarkowanych temperaturach, preferując zimną krew w zimie, tak długo, jak temperatura w ozduha nie spada poniżej zera stopni.

Jeśli roślina wymaga podlewania zimą jest ograniczona w pozostałym czasie – obfite.

Przeszczepione aspidistra tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne – nie więcej niż raz na pięć lat – przez podzielenie buszu. I to lepiej zrobić to na wiosnę. Według barwny Aspidistra potrzebują głębszej opieki, ponieważ są mniej odporne.

3 Asplenium. Druga nazwa tej rośliny – "Kostenetz kobiet", Jest z rodziny paproci i paproci jak prawdziwy, lubi cień i wilgotne powietrze – w każdym razie, nie umieścić garnek Asplenium obok grzejników. Regularne opryski jest konieczne. Podlewanie obfite – od wiosny do jesieni i łagodną zimą. Zamiast zwykłego podlewania zaleca się od czasu do czasu zanurzyć doniczki z roślinami w basenie z wodą.

Asplenium nie stoją twardą i chlorowaną wodę do temperatury pokojowej wody zastosowanie nawadniania, odległość nie mniejszą niż 12:00.

Ciepłownia kochający, pożądane jest, że termometr w sali, gdzie rośnie Asplenium nie spada poniżej 15 ° C zimą Boję projekty. Jego przesadzane każdego roku lub w roku po. Nie tolerujemy sadzenia w zbyt wiele mocy.

Gleba powinna być lekko kwaśny odczyn. Szablastych liściach Asplenium dotrzeć do 60 cm długości. Ważne: nie należy dotykać palcami i instrumentamit młodych liści rośliny – im się nie podoba.

4 Sansevieria. Ona "Język Teschin", It "szczupak ogon"I rośnie w słońcu iw cieniu, znosi suche powietrze, warcaby i rzadkie podlewanie, eemozhno lat bez przeszczepu, podczas sansevieriya pozostają silne i piękne.

To jest z wysokiej liści grubości do 1 m, lub niskie rozety. Obie odmiany są równie bezpretensjonalne. Jedyną rzeczą, która nie toleruje sansevieriya jest wilgotność gleby.

Podczas podlewania, upewnić się, że woda nie dostała się do gniazda między liśćmi. W roślinach rozpylania nie jest konieczne. W zimie, zapomnieć o podlewanie. Przesadzanie jest wymagane tylko w przypadku zerwania pot.

Propagowane sansevieriya pędów bocznych, które przed sadzeniem Potrzebujesz podvyalit i podzielenie kłącza.

5 Epipremnum (Potos). Ten winorośli z korzeniami. Żółte lub białe plamy i plamy zdobią jasne zielone liście Epipremnum.

Jednakże, być wytworzone z tego, że w pełnym odcieniu może nieznacznie zanikać.

Ta popularna roślina wygląda wielkie donice wiszące, możesz zacząć się i na ścianie – pionowo rozciągniętych włókien. Zasadzić oddziałów, szczypta końce łodyg.

Epipremnum nie tolerują przeciągi, suche powietrze i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zima podlewanie powinno być umiarkowane, w pozostałej części roku – obfity, ponieważ wysusza glebę. Często sprayu.

Temperatura jego zawartość powinna być umiarkowana, ale nie mniej niż 10-12 stopni Celsjusza.

Na wiosnę, gdy jest to konieczne, roślina może być przeszczepiony.

miękkie lądowanie!

Teraz jest czas, aby przeprowadzić audyt zakładów wewnątrz i określić do przeszczepienia na wiosnę. Konieczne jest przygotowanie gruntu do tego celu. Nadszedł czas, aby przesadzać, jeśli:

  • ziemnych pokój całkowicie splątane i penetrowane przez korzeni;
  • korzenie zgniłe;
  • Ziemia w doniczce zsiadłego;
  • są oznaki ogólne osłabienie roślin, wskazując wyczerpywanie się ziemi;
  • Korzenie roślin złamał przez otwór spustowy.

Szkółki mają specyficzne wymagania dotyczące gleby, ponieważ ich system korzeniowy, w przeciwieństwie do naturalnych warunków opracowanych w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Dlatego gleby w doniczce pana wydają się być szczególnie pożywne, zawierający wszystkie złożonej materii organicznej i składników mineralnych. Ważne jest również, aby glinianym mieszaniny miał dobry drenaż i porowatość trzymać powietrze.

Jak również o kwasowości dla określonej rośliny.

Teraz można kupić gotowe mieszanki gleby w sklepie, ale można przygotować samemu, a jeśli przygotowały grunt z góry. Podłoże dla najlepszej ziemi z lasu, gdzie nie ma prawdopodobieństwa, że ​​pierwiastków chemicznych. Ale to jest bardzo odpowiedni i ogród gleby, ale to musi być najpierw zdezynfekować roztworem nadmanganianu potasu.

Podstawa podłoża może być z czerwonej gliny. Należy dodać, piasku i żwiru w różnych proporcjach.

Znalazłeś błąd? Zaznacz tekst z błędu, a następnie naciśnij Ctrl + Enter. aby go zgłosić.

Share →