Pieczenie podczas oddawania moczu u kobiet

Pieczenie podczas oddawania moczu u kobiet

Rzadko dziś można powiedzieć kobiety, które nigdy nie przeszkadzało pieczenie podczas oddawania moczu lub po nim. Jedna kobieta z każdego roku pięciu twarzy ten problem, 15% kobiet ma do czynienia z nim więcej niż trzy razy w roku.

Pieczenie podczas oddawania moczu u kobiet nie jest przypadkiem tak powszechna dolegliwość. Pochwy i odbytnicy tworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju bakterii. Stamtąd można je łatwo znaleźć drogę do cewki moczowej (cewka moczowa), znajduje się w pobliżu.

Ponieważ cewki moczowej u kobiet jest na tyle krótki, bakterie szybko dostać się do pęcherza moczowego, moczowodów i nerek, a nawet powodując choroby zakaźne.

Mężczyźni nie są tak często skarżą się na uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu: ich cewka moczowa jest znacznie dłuższy i prostata wytwarza potężny środek antybakteryjny, że może walczyć bakterii.

Zwykle proces opróżniania pęcherza nie powinny być źródłem dyskomfortu tak spalania, skurcze i ból podczas oddawania moczu zwykle objawów dowolnej choroby układu moczowo-płciowego. Oto niektóre z nich.

1. zapalenie pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza moczowego). Objawy: częste oddawanie moczu, ból w celu oddawania moczu lub po opróżnieniu pęcherza krwi w moczu, gorączka, ból brzucha, nietrzymania moczu.

2. cewki moczowej (zapalenie cewki moczowej). Objawy: ból przy oddawaniu moczu, zaburzenia wydzielina z cewki moczowej.

3. kamica nerkowa (kamica nerkowa). Objawy: częste oddawanie moczu, ból w tworzeniu kamieni, ból podczas oddawania moczu, brak poczucia całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego po oddaniu moczu.

4. moczowo-chlamydioza. Głównym objawem – pieczenie przy oddawaniu moczu i po.

5. rzeżączka. Objawy: częste oddawanie moczu, pieczenie w trakcie i po opróżnieniu pęcherza, narządów ropa tłoczenia lub mucopurulent typ, ból i obrzęk warg sromowych.

6. rzęsistkowica. Objawy: zapalenie szyjki macicy i pochwy, częste i bolesne oddawanie moczu.

7. ureaplasmosis. Objawy: pieczenie podczas oddawania moczu, ból podbrzusza, intensywny wypływ z dróg rodnych, ropne absolutorium z dróg moczowych, zmętnienie moczu.

8. kandydoza (grzybica). Objawy: silne swędzenie w sromu, obrzęk i bolesność ściany pochwy i warg sromowych, obfite serowy białym absolutorium, ból podczas stosunku i oddawania moczu.

9. przedsionkowy (zapalenie szyjki macicy i szyjki macicy), dział. Objawy: pieczenie podczas oddawania moczu, bóle w jamie brzusznej. obfita wydzielina z dróg rodnych, gorączka, dreszcze.

Dziś, coraz więcej przypadków bezobjawowy przebieg choroby, więc dokładna diagnoza jest konieczne przeprowadzenie badań laboratoryjnych.

Jakie są przyczyny „żeńskiego” choroby? Przyjrzyjmy się bliżej przyjrzeć.

– hipotermia;

– deflowering (naruszenie integralności błony dziewiczej), w którym cewka moczowa wchodzi flory pochwy;

– nadużywanie ostra sól, kwaśne jedzenie, napoje alkoholowe, w wyniku irytujące moczu cewki moczowej;

– procedury medyczne (wymaz z cewki moczowej, pęcherza moczowego, cystoskopii cewnikowania i inne.);

– ogólny spadek odporności;

– lekceważenie zasad higieny osobistej i zdrowia seksualnego;

– Stosowanie niektórych rodzajów antykoncepcji, które naruszają równowagę bakteryjną pochwy.

Ważne jest, aby zrozumieć, że bolesne oddawanie moczu – jest objawem, zatrzymać, aby nie pozbyć się choroby. Leczenie powinno być ukierunkowane na wyeliminowanie przyczyn choroby, a nie jej skutków.

Share →