Pielęgnacja Fenicji

Pielęgnacja Fenicji

Data-palm – Phoenix rodziny palm arekovoy (Arecaceae).

Rośliny są od dawna uprawiany jako jadalnej (stosowania żywności w owoce, nasiona, nawet rdzenia bębna i młodych liści).

Gatunki uprawiane w warunkach otoczenia:

* Phoenix canariensis (Canary Fenicji) ma vai pierzaste z wąskich, prostych, sztywnych liści. Dorasta do 2 m.

* Roebelenii Phoenix (Fenicja nieśmiały). Dorasta do 1,5 – 2 m, może mieć wiele kąpielówki, jego gęstą koronę z pięknie zakrzywione wąskich i długich liści.

* Phoenix dactylifera (Fenicja jadalne). Jest to oryginalna forma palmy daktylowej, to nie jest tak piękny, ale rozwija się szybciej niż w poprzednich gatunków. Tułów z nią przez lata obnażył.

Łodygi liściowe są pokryte kolcami.

Fenicja wymagających osvescheniyu.Trebuet jasne światło, może nawet bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepiej nadaje południowej lub południowo-wschodniej okno. Dla równomiernego rozwoju korony, należy okresowo obracać palmy daktylowej w stosunku do słońca.

Z braku jasnych liści palm daktylowych wyciągniętymi, stają się kruche.

Latem rozkład temperatur dla wszystkich palm umiarkowany 18-20 stopni. Mogą być podejmowane na zewnątrz w miejscu osłoniętym od wiatru.

Zimą: do Phoenix canariensis i palcem 8-16 stopni dla Phoenix roebelenii 15-20 stopni.

Data-palmowy zwykle podlewać również w miesiącach letnich. a zimą jest bardzo umiarkowany

Woda jest lepiej bronić oraz wody w temperaturze pokojowej. W doniczce powinna być również dobry drenaż.

Datę przeszczepione, gdy pula staje się zbyt mała. Pokroić 5-10 cm warstwę gęsto tkanych korzeni, to pomoże zmniejszyć glinianego pokój. Data przeszczep powinien murawa gleby mieszane z humusu, kompostu i piasku w równych częściach.

Pajęczyna na łodygi, liście stają się wiotkie i opadają-pająk. Pocierać gąbką z mydłem roślin oraz do mycia pod ciepłym prysznicem. Regularnie spryskiwane.

W przypadku bardzo ciężkich przypadkach można spryskać dłoń 0,15% roztworu (1-2 ml aktellik na litr wody).

Liście są zniekształcone, usychają i opadają – Wełnowce. Pocierać gąbką z mydłem roślin oraz do mycia pod ciepłym prysznicem. Regularnie spryskiwane.

W przypadku bardzo ciężkich przypadkach zakład może rozpylać roztwór 0,15% aktellik (1-2 ml na litr wody).

Brown odchodzi – czy liście na dłoni przyciemnić i wykazują oznaki zepsucia (miękkie tułowia, nieprzyjemny zapach zgnilizny), wskazuje na zwilżania gleby. Powinien zatrzymać nawadnianie, umówić się z garnka i dokładnie sprawdzić system korzeniowy – jeżeli wszystkie korzenie łzawienie i zaciemnione, to niestety w żaden sposób pomóc, czy są żywe korzenie, a następnie wyciąć wszystkich zmarłych i posypać cięcie ze sproszkowanym węglem drzewnym lub mielonego cynamonu. Przez kilka dni opuścić fabrykę w przewiewnym miejscu do wyschnięcia ziemi.

Zestaw przeznaczony jest do 1-1,5 litra puli.

Opieka Fenicję dyskusji:

Share →