Pielęgnacja roślin w zimie

Pielęgnacja roślin w zimie

Aby zapobiec przechłodzeniu, i chłodzenia kolorów gleby, doniczki umieszcza się na podporach z materiału izolacyjnego, takiego jak tkaniny maty słomy.

Jeśli garnki są w pobliżu grzejników, aby wilgoć do powietrza, rozmieszczone są w pobliżu to specjalne pojemniki na wodę i jonizatory powietrza, nawilżaczy, spryskać rośliny.

W zimie, dużo wody potrzebują tylko kultur bagienne – i izolepisu tsiperusa, trzeba tylko kontrolować, tak aby woda nie stagnacji na patelni.

W przyrodzie, flory jest tak bogata różnorodność roślin tutaj, będziesz miał wiele możliwości do twórczego myślenia wybór i rozmieszczenie roślin.

Oleander, fuksja, pelargonia, Ficus na zimę są umieszczane w dziedzinie budownictwa najfajniejszych i ich podlewania minimalnie obniżona.

Kaktusy spokojnie przetrwać zimę na parapecie, to jest zalecane jedynie mieć bliżej do szyby.

Azalie nie tolerują suche powietrze, dlatego wymaga codziennego podlewania i częste spryskiwanie zakwaszonej wodzie. Młodzi azalie w tym okresie szczypta szczyty, tak, że zaczęli do oddziału, a rośliny z pąkami karmione są raz w tygodniu.

Potwór filodedrony zima i nadal rośnie, więc muszą być regularnie podlewane.

Ogród zimą zapewniają możliwości jasnym, chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu. Nie trzeba do ogrzania powietrza, stosunkowo niskiej wilgotności i niskiej światła, aby zakład słaby i zapobieganie kwitnienia. Wręcz przeciwnie, temperatura i krótki letni niższe godzin przyczynić się do powstania nowych pąków.

Dla bukszpan – idealnej temperaturze 12 stopni, ale 16 to nie toleruje zbyt suche powietrze, więc nie zbędne częste opryski.

Sama temperatura odpowiednia do Dipladeniya (boliwijskiej Rose). Prosi tylko w zimie na południowym oknie, gdzie trochę więcej światła, z dala od akumulatora.

Podlewanie w tym okresie powinna być nieznacznie zmniejszona strach podmokłe gleby. Bądź ostrożny, jeśli roślina liście zaczynają się zwijać, to jest to znak na-jasne oświetlenie.

Share →