Pielucha zapalenie skóry

Pielucha zapalenie skóry

Pielucha zapalenie skóry

Obserwacja posiada Pediatric dermatologii. sugeruje, że pieluszkowe jest jednym z najbardziej powszechnych problemów dermatologicznych u niemowląt. Według różnych źródeł, takich dermatitis cierpi 35% do 50% noworodków. Dzieci, które otrzymują sztucznego karmienia, poprzedni antybiotykoterapii lub mają skłonność do reakcji alergicznych, są bardziej podatne na choroby.

Przyczyny zapalenia skóry pieluchy

Występowanie zapalenia pieluchy przyczynia się do pewnych cech skóry młodych dzieci: jest bardzo cienka i delikatna, absorbuje się na powierzchni materiału, z barierą i funkcji zabezpieczającej nie jest jeszcze rozwinięta.

Zapalenie skóry pieluchy mogą być wywołane przez: tarcie skóry pieluchy, pieluchy lub ubrania (czynników mechanicznych), wpływem kałem lub moczem (czynnik chemiczny), przegrzaniem i wysokiej wilgotności skóry (czynnika fizycznego), przenikanie przez skórę szkodliwych bakterii lub grzybów (czynnik mikrobiologiczny) , Nieprawidłowe korzystanie z produktów do pielęgnacji skóry (proszki, kremy i mydła), niespełniających pieluch, biedne pieluszki płukanie może również powodować pieluchy zapalenie skóry.

Objawy zapalenia skóry pieluchy

Najbardziej podatne pieluchy skóry jest pachwinowe fałdy, skóry krocza, krotnie między pośladkami, obszar pachy, fałdy na szyi i za uszami.

Manifestacje zapalenie skóry pieluchy zależy od jego nasilenia. Łagodny pielucha dermatitis cechuje zaczerwienienie i obrzęk obszar skóry jest ograniczony. Umieść przekrwienie cieplejszy w dotyku niż otaczającej zdrowej skóry. Jeżeli leczenie nie zostało rozpoczęte w czasie, średni stopień zapalenia skóry rozwija wzrost zaczerwienienie, wystąpić pęknięcia skóry, indywidualny erozji elementów krostkowate. Dotykanie dotknięte obszary zainteresowania zapalenie skóry lub płacz dziecka.

W ciężkim erozji i pęknięcia skóry pieluchy zwiększaniem wielkości jest zmoknąć, może to spowodować rozwarstwianie dotkniętych naskórka z powstania wrzodów.

Ogólny stan dziecka z pieluszek zapalenie skóry naruszone z powodu pieczenia i swędzenia w obszarze zagrożonym. Kid niespokojny, często płacze, śpi źle, może zmniejszyć apetyt.

W przypadku braku odpowiedniej ochrony i leczenia wyprysku pielucha może być skomplikowane przez dodanie zakażenia grzybiczego lub bakteryjnego.

Leczenie zapalenia skóry pieluchy

Objawy zapalenia skóry jest wyraźnie pieluchy powodem konsultacji dermatologa lub pediatry. Lekarz zbada, poprzez badanie rodziców spróbuje określić przyczynę problemu, zalecenia dotyczące opieki i przepisać odpowiedniej metody leczenia dziecka.

Leczenie pieluchy zapalenie skóry, jak również jego zapobiegania rozpoczyna się w pierwszym miejscu, z prawej pielęgnacji skóry dziecka. Pieluchy powinny być regularnie zmieniane, a pieluchy, zmyć dziecko po każdym wypróżnieniu, zwykle zorganizować kąpiele powietrzne, kąpać codziennie, po umyciu wysuszyć skórę, delikatnie i ostrożnie pocierając go miękkim ręcznikiem. Dla dzieci z pieluchy zapalenia skóry są dobrze przystosowane do kąpieli z wywaru z rumianku ma działanie przeciwzapalne.

W leczeniu zmian pielucha zapalenia skóry stosuje smarujący furatsilina, fukartsin, rivanola. Maści na bazie cynku i dekspantenol. Łączenie infekcji wymaga stosowania miejscowego maście antyseptyczne przeciwbakteryjne lub środki przeciwgrzybicze.

Pielucha zapalenie skóry z łagodnym i łatwo uleczalne ponad neoslozhennim i zwykle ustępuje po kilku dniach. Bieganie i ciężkie zapalenie skóry wymagają długotrwałego leczenia, ale również skutecznie wyleczyć w warunkach ambulatoryjnych.

Zapobieganie pieluchy zapalenie skóry

Zapobiec powstawaniu pieluchy zapalenie skóry może elementarne zasady szacunku dla opieki nad dziećmi. Skóra dziecka powinna być czysta, nie jest zbyt mokre i nie jest zbyt suche. Aby zapobiec nawilżenie skóry za pomocą specjalnego dziecka proszku. Gdy nadmierne wysuszenie skóry jest olejować niemowląt lub kremu.

Równie ważna jest odpowiednia obróbka cieplna do skóry dziecka nie suche i nie mokre przed przegrzaniem.

Należy dokładnie wypłukać pieluszki i ubrania, aby zapobiec wpływ malucha na jego chemikaliów skóry detergentu. Ważne jest, aby korzystać z „oddychaniem” pieluch i dbać o skórę dziecka zaplecze Tylko jakość dzieci. Aby zmniejszyć tarcie lub kompresję skóry, pieluszki używać odpowiedniego rozmiaru (nie za duży i nie za mały), odzieży pieluchy i miękkiej bawełnianej szmatki.

Dla zapobiegania zakażeniom skóry dziecka jest regularne mycie się i kąpać dziecko, proglazhivanie pieluch i ubrania, dokładnie umyć ręce przed każdym kontakcie ze skórą dziecka.

Share →