Pierwsza pomoc dla Black Widow ukąszenia pająka.

Pierwsza pomoc dla Black Widow ukąszenia pająka.

Karakurt wszyscy członkowie klasy pajęczaków jest największym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt. Ten rodzaj pająk żyje w szerokościach umiarkowanych i tropikalnych, rozliczonych w kamieniu gruzu, popękanych domów, hałdy śmieci, suchej trawy. Niedojrzałe są często blakną i mają biały wzór na czarnym tle z tyłu i tylko starsze osoby stać się całkowicie czarny z charakterystycznym połysku bez żadnych plam i wzorów.

Samica ma wielkość 8-15 mm, z okrągłym brzuchem bez pomarańczowych i czerwonych znaków na wewnętrznej powierzchni charakterystycznych odmian tych pająków żyjących w Ameryce (Czarna wdowa) i Australii. Samiec jest znacznie mniejsze: 5,3 mm, jaśniejszy.

Kobiety są najbardziej trujące i główną cechą jest to, że swoim zachowaniem, że kochają budować sieci wokół wszystkich otworów lub otworów wykonanych przez człowieka, na przykład, wokół otworów w latryn. Zgryz występuje, gdy wzrok pajęczyna zakłóca osobę lub zwierzę, lub kruszenia pająka. Toksyczność jadu kobiet wielokrotnie większe samce trucizna.

Wdowa jad jest 15 razy silniejszy od jadu jednego z najgroźniejszych węży – grzechotnika. Karakurt często atakują ludzi niespodziewanie. Szczególnie aktywne w letnią noc. Na miejscu ukąszenia pojawia się mała czerwona plama szybko znika. Po 10-15 minutach, stosuje się ostry ból brzucha, talii i klatki piersiowej, drętwienie nóg.

Przychodzi silne podniecenie psychiczne, ugryziony przez bojaźń śmierci. Często nie są zawroty głowy, ból głowy, duszność, skurcze, wymioty. Charakterystyczny niebieski twarzy, spowolnienie rytmu serca i zaburzenia rytmu serca, wygląd białka i krwi w moczu. Pacjent staje się słaby, ale zachowuje się niespokojnie, silny ból pozbawić go sen. Po 3-5 dniach na skórze jest charakterystyczna wysypka i poprawia stan. Odzyskać w ciągu 2-3 tygodni, ale słabością jest zwykle więcej niż miesiąc.

W ciężkich przypadkach, w przypadku braku opieki medycznej, dzień lub dwa po wystąpieniu śmierci zgryz.

Pomoc:

  1. Natychmiast po ukąszeniu (ale nie później niż dwie minuty!) Można nagrać ukąszony miejsce mecz palną – od upału nie miał czasu, aby wchłonąć trucizna jest zniszczona. Metoda ta jest niezbędna daleko od pomocy medycznej.
  2. W przypadku więcej niż dwóch minut po ukąszeniu, mieliśmy zimno na Bitten miejscu.

    Chłodzenie przyczynia się do trudności ssania truciznę, zmniejszając obrzęk i ból. W tym celu można użyć szmatki nasączonej zimną wodą, lodem opakowaniu lub lodu z lodówki, zapakowane w plastikowej torbie, butelce wody z zimną wodą. Ice wymienić po 10-15 minut, często mokre zmiany szmatki.

  3. Daj pić dużo (3-4 litrów herbaty, woda mineralna, kawa, itp) – pomaga zmniejszyć stężenie trucizny oraz przyspieszenie jego eliminacji z organizmu.
  4. Ogrzać poszkodowanego, czy ma gorączkę, pokryte koce, ciepłą odzież. Jeśli pacjent jest stosowany do ogrzania poduszki (butelki) z ciepłą wodą lub zastosować je do gołej skóry, ale tylko na ubrania, możemy wyciągnąć jakieś cieplejsze tkaniny (ręczniki, pościel, itp)
  5. Poszkodowany został przewieziony do pobliskiego szpitala i należy wprowadzić antytoksyczny surowicy.

Środki ostrożności:

  1. Konieczne jest natychmiastowe pomóc.
  2. Rzucili się poszkodowanego do lekarza, niezależnie od statusu pokrzywdzonego.

Aby uniknąć ukąszeń wdowiec nosić obcisłe ubrania z długimi rękawami, uważaj!

Przy okazji, kobiet Black Widow nie jest do niczego nazwie czarna wdowa – zabija jej partnerkę.

Szef numeru usługi terapeutyczne 3

Numer Polikliniki 2 KP „HGKB”

Share →