Pierwsza pomoc na ukąszenia pająka

Pierwsza pomoc na ukąszenia pająka

Ponadto, jak ukąszenie węża – nie można wiedzieć na pewno, czy jadowity pająk można (lub ktoś) nieco. W związku z tym, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Pierwsza pomoc na ukąszenia pająka jest podobny do przypadku, gdy wąż ugryzł. Po prostu nie może wyssać truciznę – może być tylko trochę wycisnąć go z rany i dołączyć do niego kawałek lodu. Najważniejsze – aby unieruchomić ofiarę i jego napój obficie przed dostarczeniem go do szpitala.

Jedyny wyjątek – ugryzienie pająka tutaj tego z czerwonymi kropkami – Black Widow:

Karakurt – najbardziej jadowite pająki występujące na terytorium byłego ZSRR. Jego ukąszenie na maloboleznenny i lokalnych reakcji na to, co do zasady, nie. Charakterystyczną ekspresja całkowitej reakcji, która występuje w 20-40 minut po ukąszeniu w postaci bólu ból mięśni, osłabienie, ślinienie, zaburzenia połykania nudności i wymiotów.

Wdowa jad jest zniszczona w wysokich temperaturach, dzięki czemu można zmniejszyć intensywność jego skutków, jeśli natychmiast (w ciągu 2 minut), aby wypalić do spalania meczu zgryz płomienia. Aby to zrobić, należy zastosować trzy mecze do miejsca ukąszenia i zapalić ich czwarty.

Share →