Pierwsze dni ciąży

Pierwsze dni ciąży

w większości kobiet nie odbiegają od ilości zwykłych dni. Obecnie jednak, wewnątrz ciała kobiety jest prawdziwy cud – narodziny nowego życia. W momencie zapłodnienia połączone plemników i jaj, tworząc pierwszą komorę, która zawiera taką samą liczbę chromosomów z każdego z rodziców.

Ten zestaw zawiera informację genetyczną o zakresie przyszłego dziecka wzrostu, wyglądu, koloru oczu i skóry. Pierwszy tydzień ciąży – Podróż od zapłodnionego jaja do jajowodu do macicy, gdzie uprawiane błona śluzowa jest już przygotowana na przyjęcie zarodka.

Jakie doświadczenia w tym okresie przyszła matka? Niektóre kobiety twierdzą, że ciąża odczuwalne już od pierwszych dni jej, podczas gdy inni sobie z tego sprawę dopiero po ustalonym czasie cyklu miesiączkowego. Na poszczególnych cech kobiet w pierwszych dniach ciąży może ona odczuwać ból w piersi. Jest to spowodowane zmianami poziomu hormonów kobiet wywołuje obrzęku i zwiększonej czułości piersi.

Nieco później rozpoczyna i przebarwienia Strefa okołotarczowej, która staje się znacznie ciemniejsze i szersze, co oznacza stopniowe szkolenia kobiecego ciała na okres karmienia piersią.

Do najwcześniejszych objawów ciąży obejmują wzrost rozmiaru macicy. I choć podobno nie wpływa na krągłość brzucha, ale badanie ginekologiczne doświadczony lekarz może już zauważyć zmianę w wielkości macicy i informowania kobiet o zbliżającej się radosnym wydarzeniem. W początkowej fazie ciąży, niektóre kobiety mogą przejawiać takie subiektywne objawy jak zmęczenie i zawroty głowy. Zwłaszcza, że ​​można wykazać podczas podróży w dusznym transportu publicznego podczas przepychania i brak świeżego powietrza może prowadzić do omdlenia lub znacząco zwiększyć częstość akcji serca.

Pojawiając się przed opóźnienie miesiączki takich objawów u niektórych kobiet może wynieść toksyczności. Dlatego, oprócz zawrotów głowy i osłabienia, kobieta może pojawić się w bardzo wczesnej ciąży, zwiększone wydzielanie śliny, nudności lub wymioty. Czasami przyszła mama czuje się zwiększona drażliwość, nietolerancja niektórych zapachów, a także atakami niepohamowanego głodu, lub odwrotnie, całkowity brak apetytu. Ponadto mogą wystąpić chwilowe plamienia, że ​​czasem towarzyszy proces realizacji komórki jajowej w ściance macicy.

Objętościowo jest znacznie mniej plamienia krwawienia miesiączkowe, a jeśli obfite i długie, jest poważnym powodem do skierowania do specjalisty.

Cóż, jeśli planowana jest ciąża, i to było poprzedzone pewnego przygotowania. A co z tymi, dla których pojawiła się całkowitym zaskoczeniem i przynieśli ze sobą nie tylko zabawa, ale także troskę o zdrowie nienarodzonego dziecka. Przede wszystkim, należy uspokoić, konsultacje ze specjalistą i podjąć pierwsze kroki w kierunku nadchodzących wydarzeń radosnych. Jeśli przyszła mama ma nałóg jak palenie tytoniu, w trosce o zdrowie dziecka z jej potrzeby opuścić jak najszybciej.

Na początku ciąży nie powinny stosować leki bez mówienia o ich bezpieczeństwo z lekarzem powinny również ograniczyć spożycie alkoholu i zadbać o zdrową dietę.

Eksperci uważają, że do prawidłowego rozwoju płodu, od pierwszych dni ciąży matka powinna zrobić wystarczającej ilości witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Wielu lekarzy bezpośrednio po definicji ciąży, kobiety w ciąży zaleca się przyjmowanie kwasu foliowego odpowiedzialnego za prawidłową tworzenia układu nerwowego przyszłego dziecka. Również w czasie ciąży, kobiety muszą dostosować swoje nawyki żywieniowe i dać pierwszeństwo bardziej przydatnych produktów.

Nawet jeśli przyszła mama jest wegetarianinem, a następnie pierwszych dni ciąży trochę nudne, aby wejść do diety ryb i drobiu, w celu zapewnienia, że ​​rozwijający się płód niezbędnej ilości białka zwierzęcego i witaminy B12. – jest okazją dla kobiet, aby ponownie rozważyć swój stosunek do siebie, swoje zdrowie i styl życia, i poczuć dreszcz oczekiwania radość macierzyństwa.

Natalia Biatova

Share →