Pierwsze objawy ataku serca

Pierwsze objawy ataku serca

Gdy nagle zaczyna boleć serce, wielu z niepokojem próbuje pamiętać, objawy ataku serca. Gdzie powinno boleć, w prawo lub w lewo, w klatce piersiowej lub ból pleców? Ta choroba nie wybaczyć opóźnienie, więc ważne jest, aby wiedzieć, wczesne objawy zawału mięśnia sercowego.

Stethalgia

Pierwszym i najbardziej widocznym objawem zawału serca – bóle w klatce piersiowej. Jak imadło ściska serce. Ból może pojawić się w innych częściach ciała: w dolnej szczęce, ramię (zwłaszcza po lewej), i daje na szyi, pleców i brzucha.

Ból pojawia się na skutek całkowitego zatrzymania przepływu krwi w jednej lub więcej z tętnic prowadzących do serca. Gdy tętnica jest uszkodzony (na przykład, ze względu na nadmiar cholesterolu), może utworzyć skrzep. Wzrasta stopniowo staje się coraz bardziej i utrudniają przepływ krwi, zmniejszenie nasycenia tlenem serca.

W rezultacie cierpi mięśnia serca i wywołuje silny ból serca.

Uwaga: ból zawału serca, w przeciwieństwie do bólu towarzyszącego anginie trwa dłużej niż 20 minut.

Ból brzucha

Błędne objawem jest ból brzucha. Naznaczony jest fakt, że niewiele łączy go atak serca. Ten ból pojawia się w jamie pit i towarzyszą nudności i wymioty.

Uwaga: ten rodzaj bólu jest znakiem gorszej sercowego spowodowane przez niedrożność prawej tętnicy wieńcowej.

Pocenie się

Zawał serca często towarzyszą obfite pocenie. Jak to możliwe? Pot jest produkowane w gruczołach potowych, które zaczynają aktywnie pracować z silnych emocji i bólu.

Wszystko to jest na atak serca – bólu, strachu przed śmiercią.

Uwaga: Pocenie się może towarzyszyć uczucie niepokoju, aż do omdlenia.

Sercowego bez bólu

Około 20% przypadków zawału serca zachodzi bez bólu. Najczęściej dzieje się z cukrzycą. Jeden z powikłaniami cukrzycy, neuropatii cukrzycowej, który ma wpływ na układ nerwowy, a w szczególności nerve odpowiedzialny za percepcji bólu.

Zalecenie: diabetycy powinni być szczególnie czujni i regularnie, co najmniej raz w roku, aby skonsultować się z kardiologiem.

Men at Risk

Przedstawiciele silniejszej płci bardziej narażeni na zawał serca. Średni wzrost częstości występowania zawału serca u mężczyzn rozpoczynających się w wieku 55 lat (chyba, historii rodziny i chorób przewlekłych), podczas gdy u kobiet występuje jedynie w okresie 65 lat. Wynika to z estrogenem, które chronią przed menopauzą kobiet z chorobą sercowo-naczyniową.

Jednak w porównaniu do mężczyzn, kobiet cierpi na atak serca jest znacznie trudniejsze i bardziej poważnych konsekwencji.

Zalecenie: poddawane regularnej kontroli u kardiologa musi mężczyźni od 50 lat, a kobiety – 60 lat, lub wcześniej – z czynnikami ryzyka (palenie tytoniu, otyłość, historii rodziny, nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu we krwi).

Share →