Pierwsze oznaki i objawy ciąży

Pierwsze oznaki i objawy ciąży

"Jestem w ciąży?" – To jest chyba najczęstszym pytaniem wśród kobiet w wieku rozrodczym. Każda ciąża, nawet w tych samych kobiet nie lubią poprzednie. Objawy ciąży raz pierwszy, mogą być bardzo różne od oczekiwanych na drugim i kolejnych ciążach.

Na przykład, w czasie pierwszej ciąży może boleć w klatce piersiowej, nudności i wymioty, a podczas drugiej ciąży, możesz być tylko senny i nic więcej. Jednak są pewne oznaki i objawy ciąży

Zwiększona tkliwość piersi lub bolesne sutki – Często pierwszym objawem ciąży fizyczne. Niektóre kobiety tylko na podstawie określenia ciąży. Piersi gotowe do karmienia dziecka z tym i doświadcza takich zmian.

Bolesność mleko pszczele oraz ból w pierwszym trymestrze ciąży w związku ze zwiększoną produkcję estrogenów i progesteronu hormonów, które występuje w czasie ciąży. Piersi i / lub sutki są często szczególnie bolesne w czasie pierwszej ciąży, ale niektóre kobiety wystąpi ten objaw podczas kolejnych ciąż. Jeśli czujesz ból w klatce piersiowej, gdy nie jesteś w ciąży, może to być spowodowane przez łagodny chorobą dysplazji sutka.

Zmęczenie. Czy uważasz, że należy po prostu zamknąć oczy, natychmiast zasypiam bez względu na porę dnia? We wczesnym okresie ciąży, ciało kobiety nie jest łatwo dostosować się do zmian, które występują. I ten wzrost hormonów wytwarzają i zwiększenie częstości akcji serca poprzez przyspieszenie przepływu krwi, które właśnie wchodzą składniki odżywcze dla dziecka.

Zwiększenie ilości progesteronu jest główną przyczyną dodatkowego zmęczenia kobiety najbardziej ciąży. Progesteron powoduje senność.

Opóźniona miesiączka – Najczęstsze objawy ciąży. Potwierdzić lub obalić ich domysły można użyć testu ciążowego, egzamin miednicy lub badanie krwi z hCG. Jeżeli opóźnienie nie jest spowodowane przez ciąży, powinny być zbadane przez lekarza i wyeliminowania choroby powodujące opóźnienie lub brak miesiączki.

Łatwy krwawienia i / lub drgawki – Najczęstszą przyczyną krwawienia płuc w czasie wczesnej ciąży implantacji zarodka. Krwawienie występuje podczas wszczepienia zapłodnionych jaj jest przyłączona do błony śluzowej macicy. Zdarza się to najczęściej w ciągu 10 – 14 dni po zapłodnieniu.

Krwawienie spowodowane przez wszczepienie jest bardzo lekkie, często nie więcej niż kilka kropli do prania.

Skurcze, które są podobne do menstruacyjnych. są we wczesnych okresach ciąży. Ich przyczyną staje się, że macica zaczyna się rozwijać, aby zrobić miejsce dla rozwoju płodu.

Poranne mdłości – mdłości w czasie ciąży, może być bez wymiotów. Mimo, że rano choroby jest najczęściej objawem ciąży 4 – 8 tygodni wiele kobiet twarz takie nieprzyjemne stan zdrowia obejmuje okres 2 tygodni.

Jednak mdłości i wymioty mogą być nie tylko rano, ale w każdej chwili dnia i nocy. Najczęstszą przyczyną tego objawu – szybki wzrost estrogenów, które produkuje płód i łożysko. Możliwe jest także nudności od zapachu.

Podczas ciąży kobieta jest znacznie zwiększona węch i nudności mogą powodować żadnych zapach od codziennych domowych zapachów, żywności, perfumy, palić.

Najczęstsze pokarmy, które mogą powodować choroby rano, kawa, mięso, produkty mleczne i ostrych przypraw. Niemniej jednak, ważne jest, aby rozumieć, że mdłości i / lub wymioty w trakcie ciąży może prowadzić do niczego.

Częste oddawanie moczu. W pierwszym trymestrze ciąży, choć trudno w to uwierzyć, to często biegać do toalety. Rosnąca macica powoduje częste oddawanie moczu w czasie ciąży.

W pierwszym i trzecim trymestrze ciąży pojawia się zwykle najbardziej częste oddawanie moczu.

Te objawy wczesnej ciąży są najczęściej. Ale są też inne objawy, które są znacznie mniej powszechne.

Bóle głowy. Bóle głowy, które występują w czasie ciąży może być często intensywny i spowodowane wzrostem poziomu hormonów.

Wahania nastroju. Nie myśl, że jesteś szalony, jeśli nagle zaobserwować nietypowe wahania nastroju lub jeśli są bardzo emocjonalne w czasie ciąży. Kobieta w ciąży może płakać z powodów nie napędzanych nawet do siebie.

To kolejny znak ciąży spowodowanej wzrostem poziomu hormonów.

Uczucie osłabienia, omdlenia, zawroty głowy – Objawy te mogą być spowodowane zmianami w układzie krążenia. Na przykład, rozszerzenia naczyń. Niski poziom cukru we krwi na początku ciąży może również powodować takie objawy.

Wzrost podstawowej temperatury ciała lub BBT. BBT zwykle wzrasta w czasie owulacji i spada, gdy występuje miesiączka. Jednak, gdy jesteś w ciąży, temperatura podstawowa pozostaje na podwyższonym poziomie.

Zaparcie. W trakcie ciąży, układ trawienny działa wolniej niż zwykle, ze względu na wzrost produkcji progesteronu. Powolne trawienie powoduje zaparcia często w czasie ciąży.

Potrafi wymienić pierwsze objawy ciąży, które są wspólne i te, które są mniej popularne.

Często pierwsze objawy ciąży:

 • Tkliwość piersi i bolesne sutki
 • Zmęczenie
 • Opóźniona miesiączka
 • Lekkie krwawienie
 • Kurcze, jak podczas miesiączki
 • Poranne mdłości
 • Częste oddawanie moczu

Objawy ciąży, które występują rzadziej:

 • Bóle głowy
 • Omdlenia, zawroty głowy
 • Wahania nastroju
 • Wzrost podstawowej temperatury ciała
 • Zaparcie

Jeśli mam jeden lub więcej objawów ciąży, to znaczy, że jestem w ciąży?

Niekoniecznie. Wiele z tych objawów, wspólny dla wielu różnych stanów organizmu. I czasem, możesz nie mieć żadnego z opisanych objawów, w obecności zdrowej ciąży. Wszystko całkowicie indywidualne.

Share →