Pierwsze USG i płeć dziecka

Pierwsze USG i płeć dziecka

Specjalista BabyCenter

Wielu rodziców chce znać płeć dziecka przed narodzinami. USG w 20 tygodniu ciąży pozwala dość łatwo to zrobić, o ile, oczywiście, dziecko będzie podjąć właściwą pozycję. W tej kadencji już wyraźnie zobaczyć różnicę między chłopcem i dziewczyną. W miarę rozwoju ciąży, różnica ta staje się jeszcze bardziej widoczne.

Na USG w III trymestrze ciąży jest zwykle wyraźnie widoczne płeć dziecka, pod warunkiem, że wszyscy wokół niego tyle wody płodowe i dziecko nie przekracza nogi.

W odniesieniu do wcześniejszego ultradźwięków nie jest tak prosta. Płeć dziecka jest umieścić w chwili poczęcia, ale we wczesnej ciąży na zewnątrz różnic płciowych w zarodku nie.

Wszystkie zarodki nazywa narządów guzek. Przez okres około siedem tygodni męskiego płodu pod wpływem wypukłości Testosteron zaczyna wzrastać i przekształcić w penisa i moszny. Dziewczyny w narządów guzka staje łechtaczkę i wargi sromowe.

Dzieje się to stopniowo, a różnice płciowe stają się widoczne tylko do 11 tygodnia ciąży. Dla chłopców, sam termin jest guzek większy kąt narządów płciowych niż 30 ° w stosunku do kręgosłupa i dziewcząt, kąt ten jest mniejszy niż 30 °. Ale lekarz był w stanie określić tego, dziecko powinno leżeć na plecach.

Poniżej znajdują się dwie obrazu USG płodu w 13 tygodni ciąży, w którym można zobaczyć guzek narządów płciowych.

Na zdjęciu po lewej płodu narządów guzek zmniejszył się o więcej niż 30 °, tak, że jest bardzo prawdopodobne, że to chłopiec. Poza tym już wyraźnie widoczne zarysy penisa i moszny. Na zdjęciu po prawej narządów płciowych guzek mniej odrzucone i prawie równolegle do grzbietu, to najprawdopodobniej dziewczyna.

Różnice płciowe w dzieci podanych zdjęcia są dość oczywiste, ale nie zawsze tak jest.

Migawka po prawej zostało dokonane pomiędzy 11 a 13 tygodniem ciąży. Narządów guzek jest pozioma pozycja równolegle do kręgosłupa, na podstawie których można stwierdzić, że jest to dziewczynka. Jednak sądząc po forma

Badania pokazują, że nie zawsze jest ryzyko błędu. Ostatnie badania wykazały, że nawet, gdy ustawione prawidłowo, dziecko doświadczonych lekarzy, którzy pracują na nowoczesnym sprzętem, może określić seks w okresie 11 tygodni, z dokładnością do 70%, a przez 12 tygodni – 9 razy na 10.

Ostatnie badania pokazują, że okres 12 tygodni, dokładność określania płci w badaniu USG było tylko 46%, a termin 13 tygodni – 80%.

Cokolwiek to było, jest mało prawdopodobne, znajdziesz się na pierwszym piętrze niemowlęcym planowym USG. Większość maszyn ultradźwiękowe nie są tak high-tech, że może być coś zobaczyć. Ponadto, lekarz nie będzie czekać, aż dziecko będzie podjąć właściwą pozycję.

Na 13 tygodni dziecko już wie, jak zwijają się w kłębek i wykonywać akrobatyczne ewolucje, więc złapać odpowiedni kąt byłoby bardzo trudne.

Jeśli będziesz informowany seks dziecka, ale potem okazuje się, że lekarze byli w błędzie, może to być dla Ciebie prawdziwy cios. Lepiej poczekać USG w drugim trymestrze ciąży. gdzie można dowiedzieć się płeć dziecka jest bardziej prawdopodobne. Determinacja płci we wczesnym stadium jest uzasadnione tylko w przypadku chorób dziedzicznych genetycznych, które są transmitowane przez męskich lub żeńskich linii.

USG płodu wyglądają na różnych etapach ciąży.

Ostatnia aktualizacja: luty 2012

Share →