Pierwszy dzień w domu, papugi adaptacyjnych

Pierwszy dzień w domu, papugi adaptacyjnych

Po zakupie ptak jest w stresie, to jest w porządku, ponieważ był oderwany od rodziny, przeniósł się do nowej sytuacji. Proces ten nazywany jest adaptacja papug. Ważne jest, aby Twoja papuga na chwilę sam, nawet do opanowania.

Zdarza się, że na początku ptak nie mógł znaleźć karmnik, zdarza się, posypać jedzenie na podłodze celi. Zamknięte podajniki wiszące mogą być zagrożeniem dla młodych ptaków – papuga może w pełni się w nich, i nie będzie w stanie uzyskać, w tym przypadku może doprowadzić do poważnych obrażeń lub nawet śmierci. Często właściciel ptaka obawia się, że jego papuga nie pije, ptaki piją, tylko szybkie i trudno zauważyć.

Jeśli nadal jest podejrzenie, że ptak nie ma pojęcia o pijących, po raz pierwszy postawić miskę z wodą na dnie klatki.

Czy papuga gnojowicy

Jeśli kupujesz papugi jego miot był normalny, a kiedy go przyniósł do domu miot został cieczą, najprawdopodobniej ze względu na zaburzenia papug adaptacyjnych, ze zmianą środowiska i stresu. Zwykle wykonuje się na dwa dni. Istnieją, oczywiście, i przewlekłe przypadki.

Jeżeli w ciągu tygodnia w odchodach papuga nie uluchaet, jest okazją do odwołania się do weterynarza.

Po pierwsze, nie hałasować, niech reszta ptaków, obok klatki nie płacz, nie rób żadnych gwałtownych ruchów – niech papuga uspokoić i uzyskać komfortowe. Otwórz komórek w pierwszych dniach tylko karmić i zmieniać wodę dla papug. Jeśli widzisz, że twój ptak normalnie reaguje na twoją obecność, można z nią porozmawiać ze swoim neutralnym, spokojnym tonem.

Pierwszy dzień papuga nie je.

Być może, że ptak jest po raz pierwszy nie będą dotykać jedzenia. To może być z dwóch powodów: silnego lęku przed zmianą okoliczności lub papuga po prostu nie może znaleźć karmnik. W tym przypadku, posypać trochę jedzenia na podłodze klatki i zostawić ptaka.

Pierwszy dzień papuga nie pije

Budgies pić mało i szybko, więc możliwe, że po prostu nie zauważyć. Łatwo jest sprawdzić, sprawdzić poziom wody w flamastrów pijących pióra i sprawdzić, czy woda zmniejsza się z czasem, a następnie napoje papuga. Jeśli jednak papuga nie pić, może on nie może znaleźć butelkę wody, a następnie umieścić na podłodze klatki spodek z wodą, tak, aby odchody spadają.

Papuga siedzi na słupie, nie ruszając się, milczeć

Ten nacisk na zmianę scenerii, kilka dni przejść. W tej chwili staram się nie przestraszyć ptaka.

Spróbuj się okres dostosowawczy, aby nie przestraszyć papugę.

Gdy jest to konieczne do wytworzenia papugi

Natychmiast po zakupie nie jest konieczna do wywołania papugi. Zwolnij papuga nie wcześniej niż będzie przyzwyczaić się do sytuacji, zrozumieć, że komórki z domu, około 1 do 2 tygodni się. Staraj się nie złapać ręce na niego nowy stres.

Pomóż mu iść sam do celi, wciąż jest kilka godzin nie chce. Jeśli papuga w pierwszych kilku godzinach nie pójdzie, może on nie może znaleźć komórkę lub wprowadzić do niego, nie spiesz się złapać, pomóc mu wrócić do domu.

Jak nauczyć papugę, aby wejść do klatki.

Parrot należy uczyć się w klatce:

1. uwolnić ptaki w godzinach wieczornych, gdy nie jest aktywny.

2. godzinę przed chodzenie koryta mogą być usunięte do chodzenia wolałby głodny i zaczął szukać jedzenia.

3. Nie należy karmić na spacer

4. po około 2 godzinach, że jest głodny i będzie szukać jedzenia – i potrzebuje pomocy.

Możesz umieścić jedzenie w tablicy na dole klatki widać, jeśli nie zwracać uwagę, można rozpocząć już na szczycie komórek pocierać kukurydzy przyciągnąć dźwięk jego uwagi.

5. zaznaczyć wejście do komórki, na przykład przyczepy okoń przed wejściem.

6. klatka po mieszkaniu, nie ruszaj się.

7. Trzymaj się z dala od klatki, jeśli boi się ciebie, i udawać, że nie patrzę wstecz, ale i tak jest gotów, jak tylko przychodzi zamknąć za sobą drzwi.

8. trudno być w stanie zwabić go do komórki na pierwszej próbie, tak aby uwolnić ją w wieczór jest inny plus – trzeba czekać na ciemności, więc łatwiej jest złapać bez większego stresu, jedna osoba może wyłączyć światła, a drugi, aby przygotować wcześniej i wziąć ptaków przypisane do komórki.

9. Jeśli ręcznie ptaka można trzymać palec i umieścić go w klatce, w końcu zrozumie, gdzie iść.

Share →