Pies rasy Labrador

Pies rasy Labrador

Pies rasy Labrador chyba najbardziej znany rasa na świecie. W pewnym momencie ta rasa została tylko pracę, a teraz są często używane, aby pomóc osobie. Rozpoczął tę rasę na wyspie Nowej Funlandii w Kanadzie.

Istnieje kilka wariantów nazwy rasy labrador pies:

  • Czarny Labrador pierworodny doszło w kolorze na kamieniu «labradorite»;
  • Labrador przodkowie uzyskano na wyspie Labrador;
  • dla niestrudzonych mieszkańców Portugalii (przetłumaczone z języka portugalskiego «Labrador» – Robotnik).

Psy tej rasy charakteryzuje się najbardziej przyjazny dla ludzi i innych zwierząt. Labradory są bardzo dobrze nabywać nowe umiejętności. Są niespokojne, aktywne, mają wysoko rozwinięty intelekt. Te zwierzęta są dobrze iść na kontakt z dziećmi, przyjazny z innymi zwierzętami.

Człowiek od dawna stosowane Labradory myślistwo, rybołówstwo, szukają ludzi pod gruzami, pod śniegiem w działalności wyszukiwania na policję.

Historia psa rasy Labrador wystąpienia

Rasa ta pojawiła się w XIX wieku w Anglii. Ojciec Peter Hawker Labrador uwierzyć. Przodkowie rasy zwane «małe Nowa Fundlandia» z wyspy Nowa Fundlandia i Curly Retriever.

W Rosji Labrador przyniósł w latach 60-tych – 70s.

Troska o Labrador

Labradors są podatne na otyłość zgodnie z dietą. Wymaga leczenia powłoki przegrzebki włosów co 3-4 dni. Jak co dzień, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. Muszą one wysoką aktywność w ruchu.

Upewnij się, zwierzę spokojne miejsce do odpoczynku dobowego, które powinny być poddane czyszczeniu na mokro codziennie.

Share →