Pikowana placu Potholder

Pikowana placu Potholder

Pikowanie nie musi być szmat. Jest bardzo ciekawa technika zwana pikowania. Ten ścieg lub American patchwork. Postaraj się, aby te potholders i kuchnię, wykonane z całych kawałków materiału i ozdobione torze głośności.

Na jednym halsie musimy dwa kwadratowy płat tej samej wielkości, mrugnięcia i klocki wkładką do krawędzi.

Szycie początek, tkaniny i mrugnięcia ciętych kwadratów jednakowej wielkości. Pierwszy kawałek kładziemy na stole, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, należy ustalić mrugnięcia, a górna mieć drugi kawałek odkrytą. Ścinanie nasze szpilki „sandwich” i przejść do ściegu.

Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, można, na początku, bo linia szwów na tkaninie ołówkiem (lub mydła), a po drugie, na tych liniach może sprawić lekki koc. Wystarczy pamiętać, że od Fastrygowanie wątku może utknąć w kolejce maszyny.

Więc utwór. Może to być proste kraty (bezpośrednio lub ukośne). To może być gładkie zakrzywione linie ułożone tak, jak chcemy (lub z), i może być pikowana a niektóre specyficzny wzór (kwiaty, motyle, serca, miód, liście klonu). Jeśli używasz chusta tkaniny, aby drogę do komórki.

Jeśli tkanina o dużej nadziewane rysunku, utwardzonej ścieżki wzdłuż jej konturu. Na monochromatycznej tkaniny będzie dobrze wyglądać proste lub kręcone dowolny ścieg.

Teraz zajmuje inlay taktykę i dokonać krawędzi pętli. I spektakularny widok artykułu można zaokrąglić narożniki naszej hals patchwork, po prostu wyciąć nadmiar nożyczki tkaniny, a następnie zamknięte krawędź wiążące. W tym przypadku, lepiej wziąć gotowy ukośne Bakey lub pominięcia go z kontrastującym tkaniny.

Potholder w postaci serca

Świetny sposób na wykorzystanie mozaiki nie tylko do dekoracji własną kuchnię, ale również z prezent na Walentynki. Powiedzmy, że taki walentynkowy patchwork nie nadaje jako prezent dla ukochanej? Ale po pierwsze, aby dać dotykowo-serce nie może tylko mąż, a po drugie, wielu z nich z przyjemnością, przygotowanego przez prowadzenie dużo czasu w kuchni.

Więc hals uszyć serce, używając popularnego patchwork. Wybierz tkaninę dwóch kolorach. Musimy zwykły bawełna lub satyna i tkaniny z wzorem (komórkowych, kwiaty, kropki, lub coś innego). Korzystnie do takiej tkanki serca, czerwony, różowy, pomarańczowy, fioletowy tonów.

Nadal wymagają wątku, aby dopasować materiał, tektury szablon, śruby, podkładki i wkładkę dla mrugnięcia krawędzi.

Tektury wyciąć wzór w formie serca, umieścić go na tkaninie i wyciąć dwa elementy o różnych kolorach. Teraz zaczyna szycia: Lewa strona tkanki, do ścinania BuLavochka i podzielone na trzy części na zboczu prostych, odcina stronę serca. W rezultacie średnia z serc patchworku powinny pochodzić w formie trapezu z kręconymi końcach (jeden koniec – w dolnym rogu serca, drugi – znacznik wyboru na najwyższym poziomie).

Potem było pośrednie serca i dostaje dwa obrazy, w których środkowa część będą z tego samego materiału, a na drugiej stronie.

Teraz szyć kawałki. Najpierw był środkowy fragment bokovushek jedną z przodu, wyrównując krawędzie cięcia, i zrobić linię łączącą, a następnie również pristrachivayut i trzecia część serca. Ze względu na krawędzi przydziałami szwu pójdzie trochę szorstki, ale to nie jest straszne: po prostu przyciąć kontur serca nożyczkami.

Teraz wyciąć wzór dla wyściółki serca i złożyć wszystkie warstwy przyszłych potholders patchworku, cementowania swoje szpilki. To jest konieczne, aby przesunąć warstwy wzdłuż konturu serca, cofając się od krawędzi pięciu milimetrów i traktować kleistość wiążące. Pętla może być wykonana z tego samego Bakey lub taśmy, ukrywając go między warstwami podszewka wskazówek, ale musi to być zrobione przed szycia warstwy i wiążące szycia.

Wiatraczek Potholder

Nie, należy wirować być. Wystarczy Patchwork stosowany jako technika tworzenia postać wstępnie szyte paski tkaniny. Kawałki zrobimy trójkątne, a ona Potholder będzie miała sześciokątny wzorzystą-pokrętła. Tak więc, do produkcji takiej tkaninie hals patchworku, musimy dwa kolory: jednolity kolor i drukowane. Tkaniny te są cięte na paski o szerokości około ośmiu centymetrów (może być mniejsza, z nadzieją ich szerokości do wysokości trójkątnej klapki).

Teraz dodać twarze zespołu, szlifować je wzdłuż jednej krawędzi, z uwzględnieniem w pięciu milimetrów, a razutyuzhivaem szew.

Następnie, za pomocą linijki-róg (róg sześćdziesięciu stopni) wycina trójkąty. Po pierwsze, umieścić na ziemię, łączący górną część górnej krawędzi pasa, a następnie włączyć go do góry nogami i połączyć górną, dolną krawędzią pasa. W rezultacie otrzymujemy kawałki dwukolorowe, trójkąty z kolorowej i monochromatycznej górze.

Klapy te, musimy dwanaście sztuk: sześć z każdej strony potholders patchworku. Sortuj utwory sześciu identycznych trójkątów.

Następnie musimy stworzyć kawałki (z jednolitym kolorze góry), tworząc sześciokątny bloków. Robi to w ten sposób. Umieść kawałek doładowania. Po jego prawej stronie, umieścić trójkąt szczyt monochromatyczne w prawo i do góry. Zastosowano do niej kawałek monochromatycznej górze w prawo iw dół.

Pierwszy kawałek dnie umieścić trójkąt (łączący bazową) do góry w lewo i do góry, obok niej znajduje się kawałek górnej części lewej i dół, i ostatniego trójkąta mają z góry na dół. W rezultacie nasza jednostka powstała w barwną wzór obrotnicy. Teraz szycie elementów: pierwszy wierzchołek trójkąta urządzeniu, a następnie dno trójkąta, a następnie rozdrabniać na dwie połówki długich bokach.

Szwy Razutuyuzhivaem.

Podobnie postępujemy z drugim klap partii, pozostawiając urządzenie z monotonnym wzorzec-pokrętła. Teraz odcina się od ich kształtu halsie pad mrugnięcia i umieścić wszystkie warstwy w następującej kolejności: po pierwsze, mrugnięcia i umieścić go z powrotem jeden kawałek na niej, a drugi element, twarzą w dół. Ścinanie warstwy szpilki (więc przesunięte) i zszywane je na halsie obwodowej, pozostawiając miejsce dla odwrócenia neprostrochenny produkt. Teraz usuń szpilki, cięte na dodatki do prawie szwu nadsekayut nich w narożnikach i jelita wstrząsających halsie.

Żelazko, włóż pętli pomiędzy warstwami w miejscu neproshity i przyszyty ręcznie. Począwszy od centrum szlaku dokonać potholders szwu spawalniczego, oraz w razie potrzeby, umieścić dekoracyjny ścieg na skraju naszych potholders patchworku.

Potholders Rękawice

Możesz użyć techniki patchwork i jak wykonać tradycyjną taktykę w postaci rękawic. Najpierw zebrać patchwork płótnie w tradycyjnej technice. Rozpocznij szycie wycinanie drobnych poprawek kwadratowych, które są zbierane w zespole, a następnie uszyć pasek w całej tkaniny i szwów razutyuzhivaem.

Teraz wyciąć szablon z tektury w postaci rękawic i wycina kawałek tkaniny patchwork, dwa kawałki mrugnięcia i trzy części jednego kawałka tkaniny do złej stronie potholders.

Rozpocznij połówki szycia rękawic. Z tyłu warstw dodać monotonne punkt twarz w dół, mrugnięcia i jego kawałek patchwork odkrytą. Ścinanie warstwy i rękawice sostrachivaem po obrysie z małym dodatku.

Teraz tylko przyszyć szczegółów do wnętrza rękawic gładkie wzory i mrugnięcia. Następnie umieszcza Zaokrąglone kontury zrobić nazdrezy nacięcia na zasiłku, a przy przejściu do dużego palca w ogólnym dodatku starannie pocięte.

Następnie sporządzają dwa oblicza przedmiotu obrabianego i uszyć je na rękawice ścieżki, pozostawiając otwartą nadgarstek. Po tym gut-bolesnym rękawice i obsługiwać otwartą wkładkę krawędzi lub warkocz, zrobiła jej pętlę ogon. To wszystko na potholders patchworku, piekarnik Mitts patchworku.

Właściwie jest to patchwork i pikowanie jest najlepiej nadaje się do produkcji konkretów. Prihvatochki powinno być gęste i grube, aby chronić ręce od gorących garnków i patelni. Wielowarstwowa tkanina doskonale patchwork radzenia sobie z tego zadania. Więc hals szycia może stać się nie tylko przyjemne zajęcie, ale opłacalne zajęcie.

Z jednej strony znajdują zastosowanie zbędnych kawałków tkaniny, az drugiej masz pożądany i praktyczne rzeczy do kuchni. Jeśli szycie to twoje hobby, spróbuj zastosować swoje umiejętności w produkcji użytecznego i ładne halsie kuchni. Przy okazji, może z powodzeniem krawcowa początkujący opanować patchwork na takich małych artykułów. Powodzenia i sukcesów!

Share →