Pionowe grzbiety dla truskawek - piękne i praktyczne

Pionowe grzbiety dla truskawek – piękne i praktyczne

Strawberry naprawdę jest królową ogrodu. Żaden z amatorskich ogrodników nie jest bez sekcji tej jagody użytecznego i zaskakująco smaczne. Istnieje przekonanie, że truskawki popularne trudne do czyszczenia. Jest to częściowo prawda. Ale miło zakłócić pierwszy jagody, smaczne i pachnące!

Jednak inni uważają również wielką przyjemność.

Co to jest pionowe łóżka

Pionowe grzbiety dla truskawek – doskonałą alternatywą dla klasycznych łóżek dla uprawy tego owocu. Technologia uprawy roślin dostosowanych do właścicieli małych gospodarstw lądowych. Po tym wszystkim, aby dostać wiadro z truskawek uprawianych w tradycyjny sposób, trzeba wziąć się do sadzenia w dobrze oświetlone powierzchni 15-20 metrów kwadratowych. A poza tym jagód chałupników chcesz umieścić na swoich sześciu hektarów wiele innych roślin. Tu i przydatne w pionie kalenicy, że oszczędność miejsca w ogrodzie.

Nawet jeśli nie masz ogrodu, można święto na świeżych owoców, tworząc takie łóżko mini kwiaty na balkonie.

I pionowe metodę uprawy truskawek spodoba leniwych ogrodników. Teraz nie mają się czołgać na kolanach i pochylił powrotem do „Królowej”, ciągnąc chwasty i wąsy lub zbieranie jagód. Opieki nad łóżkami o wiele łatwiej.

Korzystanie podobny wygląd sprawia, krzaki truskawek prawie niedostępne dla gryzoni. I ptaki, aby znaleźć miejsce do lądowania byłoby problematyczne, a tym samym osiągnęła swoje jagody pozostaną nienaruszone. I to nie tylko w stanie nienaruszonym, ale czyste, ponieważ jest teraz ziemia nie przeszkadza, dlatego nie vymazhetsya i podgniet. Spróbuj się oprzeć pokusie tu i zjeść kilka jagody prosto z krzaka!

Jest jeszcze inna korzyść z tej metody sadzenia – efektu dekoracyjnego. Grzbiety pionowe wyglądać dziwnie spektakularne, zwłaszcza gdy krzewy są pokryte jasnym dojrzałych jagód. Dodaj łóżko berry kwiat pod oknami domu na wsi, i będzie go można oglądać w chwilach relaksu.

Jak zrobić pionowy łóżka

Aby utworzyć pionowe łóżka wystarczy umieścić na siebie nawzajem przez kilka zbiorników o takich samych lub różnych średnicach. W zależności od stosunku ich średnic złoże może opuścić w postaci cylindra lub stożka ściętego (kaskady).

Do formowania kaskadzie zaprojektować, doskonałe duże garnki o różnych średnicach. Wypełnić je z ziemią i jedna na drugiej. Dla stabilności tej struktury lepsze garnki nawleczone na stale w pręcie ziemi – silnym drewnianym grę, metalowej rurki lub kawałek pręta zbrojeniowego.

Łóżko jest gotowe. Pozostaje sadzić krzewy truskawek na wolnej przestrzeni, która jest różnicą średnic dwóch poziomach, i czekać na żniwa.

Aby utworzyć pionowe w kształcie cylindra, łóżka mogą być wykorzystane stare opony. W zasadzie projekt kolonnopodobnye nie musi być składane. Na te cele pasują stare beczki, prostokątne pudełko ze sklejki, złom gruby rury PCV.

Oczywiście, w przeciwieństwie do łóżek dla kaskadowe konstrukcje potrzebują stałej średnicy w ścianach bocznych szczeliny, aby liście truskawki. Nie zapomnij, aby myśleć o sposobach systemu nawadniania. Dla dostatecznie wysokich konstrukcji wymaga przeprowadzania specjalnych „kanałów irygacyjnych” wewnątrz kolumny.

Może to być kawałek rury z plastyki metalowej zrobić otwór na wodę, która koniecznie musi być chroniony przed zatykanie korzenie ziemi i roślin.

Za pomocą zręcznych rąk i odrobinie pomysłowości można zorganizować automatycznego podlewania łóżka.

W zasadzie, w sklepach można znaleźć gotowe projektantów do tworzenia pionowych grzbietów. Ale tak miło zrobić coś pięknego i niezwykłego własnymi rękami. Rozwiązania projektowe i materiały mogą być bardzo zróżnicowane – wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Kilka porad klubnikolyubam

  • Wielki projekt jest lepiej zbierać na stałe, zaplanowane na jej miejscu, inaczej będzie spadać trudne pytanie transportu. Wybierając miejsce, pamiętaj, że truskawki nie jak cień.
  • Jeśli są Państwo zainteresowani w dobre owoce zbiorów, dbać o jakościowego składu gleby, które należy napełnić zbiornik.

    Truskawki preferują lekkie, piaszczyste gleby torfu i gliniaste. Najbardziej odpowiedni skład dla uprawy tego owocu jest mieszaniną torfu, coco podłoża, perlitu i wermikulitu. Pamiętaj, aby karmić rośliny.

  • Łóżko w pionie wymaga ciągłego monitorowania wilgotności ziemi – w ciepło, szybko schnie, więc trzeba przeprowadzać regularne podlewanie.
  • Pomyśl wcześniej o ochronie truskawek od zimowe przymrozki.

    Budowa doniczek na zimę można zdemontować i umieścić w bezpiecznym miejscu, z rur PVC – leżał na ziemi. Bez względu na rozwiązanie konstrukcyjne w swoich łóżkach, zawsze jest jakieś wyjście, ale trzeba go znaleźć przed rozpoczęciem pracy.

W porównaniu z tradycyjnym sposobem rośnie pionowe łóżka mają wiele zalet. więc popularność tej technologii szybko rośnie. Może te ogrodników, którzy nie uprawiają truskawki, boi skomplikowanego procesu, teraz zmieniają zdanie. A na ich stronach pojawiają niesamowite łóżka, pozwalając duży plon tych pysznych owoców.

Share →