Piwo w domu

Piwo w domu

Piwo w domu

Piwo w domu.

Technologia Brewing jest stara jak świat. To był używany w czasach starożytnych, niektóre odnoszą się do 8000 roku pne, piekarz zapomniał o teście i poszedł. Zostań ciecz, ciecz piekarz przypadkowo próbował go skosztować i przyszło mi do głowy. Sam sposób, zapomina piekarz i stworzył pierwsze piwo w domu.

Następnego wygląd rewolucji piwa wyróżnia Sumerowie, którzy okazały parzenia do bezprecedensowej wysokości. Liczba piw od ludzi Sumerów były tak wiele, że trudno jest sobie wyobrazić, dlaczego nie są one gotowane piwo.

Do tej pory piwo jest najczęściej napojów niskoalkoholowych na świecie.

Ten artykuł zawiera maksymalną możliwą liczbę receptur można gotować jak piwo w domu.

Łączna technologia parzenia składa się z 4 punktów, a mianowicie:

1) Przygotowanie słodu;

2) Przygotowanie brzeczki;

3) fermentacji brzeczki;

4) średnie piwa fermentacji.

I jako napar? Zacznijmy od najbardziej klasycznej receptury.

Jak gotować w domu Samogon

Przygotuj lufę i wypełnić go z wiadrem zimnej wody wagi 2mya dodać powrotem pół wiadra słodu jęczmiennego i pozostawić na 8-12 godzin. Następnie wlać wszystko do pojemnika w celu zagotowania, dodać łyżeczkę soli i pełne dusić 02:00. Następnie dodać 6/5 szklanki chmielu i gotować przez około 30 minut dłużej następnym szczeblu, filtrowania cieczy przez filtr gazy lub bandaża, wlać do beczki i ostudzić.

Dodaj 200 g drożdży, 200 g melasy, wymieszać i odstawić na 8-12 godzin. Butelek piwa wlać równomiernie (nie zamykaj!), Czekaj ponownie na około jeden dzień i tylko na zakuporte. Piwo przygotowane w ten sposób będzie gotowy do użytku po około dzień.

Jak zaparzyć angielsku

Weź jęczmienia lub owsa, o wadze 3,5 kg, stale mieszając, suche ziarna, żeby nie smażyć. Dozwolone, aby osiągnąć taki wynik, jeśli stosuje się piec podost. Funt ziarna, wlać do garnka i zalać 15 litrów wody o temperaturze 60-70 masowej g-Radus niech mieszaninę na co najmniej 3 godziny, a następnie spuścić cały płyn. Ponownie wlać pozostały ziarna w kotle 12 litrów masy wody (72 stopni), jak również poprzez 02:00 drenażu.

I znowu czas na wypełnienie ziarna 12 litrów zimnej masy wody i osuszony po 1,5 godziny. Wszystkie dane 3 wody masy mieszanki. 6 kg melasy rozcieńczone w 2,5 wiadra z ciepłą wodą, dodać 200 gr. chmielu i gotować razem. Poprzez 02:00 w brzeczce ostygnie, a następnie wlać do niej 2 łyżki drożdże, wymieszać i nie kłopotać go (zostawić na spacery). Zegarek z rzadka do procesu fermentacji, a on przestał, wlać piwo w beczce i pozostawić go otworzyć na trzy dni.

Następnie podłącz lufę i otsavte w chłodnym miejscu na 10-12 dni.

Jak gotować jałowca piwo

Musi wynosić 200 gramów. jagody jałowca, 2 litry. wody, 50 gr. 25 g miodu. drożdże. Jagód jałowca trzeba gotować w wodzie przez pół godziny. Następnie przecedzić i przechowywać w lodówce po gotowane brzeczki, konieczne jest, aby dodać miód i drożdże, wymieszać i umieścić fermentować. Gdy wzrost drożdży, wymieszać i przelać do butelek. Butelka pokrywę i umieścić na 5-6 dni w chłodnym miejscu.

Twierdza tego napoju będzie około 3-5 stopni. Przyjemny smak.

Przepis dżem Baturinsky piwo

2,5 kg jagód jałowca muszą 8 kg słodu żytniego, 80 g. suszone owoce (jabłka lub gruszki. Możesz mieszane). W słodu dodać wody i gotować, gotować przez 5 minut, następnie wyjąć z ciepła potrzebnego do zaśnięcia i jagody jałowca i owoców (jabłka i gruszki). Wymieszać i wlać do cylindra, dodać wody do pół beczki. Podłącz lufę i umieścić w chłodnym miejscu na dzień, należy zawsze postępować zgodnie z drinka dziennie w razie potrzeby dodać wody, aż beczka jest pełna.

Pociągnij pokrywę otworu Wtyczka gazą / bandażem (piwo będzie hałasować). Gdy piwo przestaje powoduje hałas mogą być użyte.

Jak zaparzyć Zaporoże

Aby zaparzyć Zaporoże potrzebę: 100g. hop waliło z mąki; 600 gr. cukier (3 szklanki); 10 litrów wody; 400 gr. syrop (2 szklanki); 50 uncji drożdże.

Hop wymieszać z cukrem i wlać 10 litrów wrzącej wody. Odstawić na 3 godziny, konfigurację się jako filtr. Musimy spróbować osuszyć brzeczki, gdy jest jeszcze ciepłe, wlać go do beczki i dodać melasę i drożdże w ciepłej rozcieńczone infuzji.

Doczekać kiedy ferment piwa, a następnie wlano do butelek. Przechowywać w chłodnym miejscu.

Jak zaparzyć Monshegorskoe

Aby zaparzyć Monshegorskoe potrzebę: 2.5 kg. słód żytni; 600 gr. cukier (3 szklanki); 19 l. wody; 100 gr. drozhzhey.100 c. suche chmielu.

Mieszać chmielu, słodu, cukru i zalać wszystkie 4 litrów wody, umieścić w ogniu i gotować przez pół godziny. Następnie chłodzi się do stanu ciepłego, dodać drożdże rozpuszczone w wodzie, a następnie wlać do beczki, wlać dodatkowe 15 litrów wody, wymieszać, przykryć ściereczką i pozostawić ciepłym chodzić 5 dni. jeśli chcesz piwo, można dotknąć z palonego cukru.

Share →