Plamy na twarzy - można sobie z nimi poradzić na własną rękę?

Plamy na twarzy – można sobie z nimi poradzić na własną rękę?

Niestety, spoty brązowych plam: czy można je całkowicie usunąć? na twarzy – nie jest rzadkością, szczególnie wśród ludzi i właścicieli światła wrażliwej skóry w średnim wieku. Pigmentowe mogą mieć bardzo różne kształty, kolor i rozmiar. Najczęściej do powstania plam pigmentacyjnych wynikające długotrwałego przebywania na słońcu

Melanina – komórki barwnikowe skóry, która jest odpowiedzialna za pigmentacji. Nadmiar melaniny powoduje pojawienie się plam pigmentacyjnych, przebarwień skóry, tj.

Przyczyny barwnych plam na twarzy

  • Wiek „lub” plamy wątrobowe wątroby (znane również jako lentigines lub plamy starcze)

Plamy starcze, zwykle brązowe lub czarne, aby pojawić się na twarzy i innych części ciała. Plamy starcze są spowodowane przez wzrost zawartości melaniny w skórze. Istotną rolę w występowaniu plam pigmentacyjnych granych przez dziedziczność lub predyspozycji genetycznych oraz ekspozycji na promienie UV i ekspozycji na słońce.

Starsi ludzie mają prawdopodobieństwo wystąpienia plam pigmentacyjnych rozwijających się melaniny zwiększa się z wiekiem.

Rogowacenie słoneczne i łojotokowe – kolejny powód, pigmentowe plamy na twarzy. O rogowacenia słonecznego wskazane przez tworzenie szorstkich, łuszczących się plam lub guzków skórnych lub czerwony lub brązowy kolor, bolesne w dotyku i skłonnej do podrażnień. Rogowacenie słoneczne jest spowodowane ekspozycją na światło słoneczne i jest często poprzedzone raka skóry, ale wczesna diagnoza może być skutecznie leczone. Łojotokowymi są bardzo powszechne wśród dorosłych i to brązowe mola Krety. tagi los lub bomby? lub brodawki.

Oprócz predyspozycji genetycznych, łojotokowe rogowacenie inne przyczyny nie zostały ustalone, ale ciemne miejsca w tej choroby nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i mogą być usunięte ze względów estetycznych.

  • Melasma Melasma lub

Melanoderma (nadmiar melaniny w skórze) prowadzi do pojawienia się, brązowe lub szare barwnych plam na powierzchni. Miejsca może pojawić przerywana lub pokrycie duże obszary skóry. Melasma występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zmiany hormonalne, niektóre leki i genetyki – to główne czynniki przyczyniające się do rozwoju melasma. Przebywanie na słońcu może pogorszyć sytuację. Aby hormonalnych czynników przyczyniających się do rozwoju ciąży, to melasma hormonalnych środków antykoncepcyjnych lub hormonalnej terapii zastępczej.

Po zakończeniu bodźce (czyli po porodzie lub zakończenie terapii) plamy pigmentowe zniknąć.

  • Leki Wstęp fototoksyczności

Leczenie, usuwanie plam barwnikowych na twarzy

W leczeniu plam starczych na powierzchni za pomocą różnych narzędzi, takich jak leki i leczenie.

W szczególności, do usuwania plam z wiekiem wybielania kremu użyta w połączeniu z filtrów przeciwsłonecznych. Również skuteczna terapia laserowa, krioterapia (skóra jest traktowane z ciekłym azotem lub podobnego czynnika krzepnięcia eliminuje zaburzenia pigmentacji), dermabrazja (Mikrodermabrazja skórę) i peelingów chemicznych. Krety i rogowacenia plamy zwykle usunięte z krioterapii, terapii laserowej, lub usunięcia.

Zapobieganie plamy starcze na twarzy

Najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania plamy starcze na twarzy – spójne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej z wysokim SPF-czynnik. Wpływ światła słonecznego jest najczęstszą przyczyną przebarwień skóry. Ten szkodliwy wpływ może wystąpić już w wieku średnim, ale jeśli dziecko spędził dużo czasu na słońcu, znacznie zwiększa ryzyko przebarwień.

Zaleca się również, aby nosić nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne, aby chronić skórę przed promieniami słonecznymi.

Strona główna zadośćuczynienie za usunięcie przebarwienia na twarzy

  • Sok z cytryny i ocet jabłkowy cydr

Sok z cytryny – doskonały środek wybielający, który skutecznie pokazuje ciemne plamy. Traktuj je plamy na twarzy dwa razy dziennie. Wyniki będą widoczne w ciągu kilku miesięcy.

Akceptacja octu jabłkowego wewnątrz pomaga również wyeliminować ciemne plamy. Mieszaniną octu jabłkowego i posiekane cebule – inny skuteczny sposób na usunięcie ciemnych plam. Zauważalne Wyniki na pięć do sześciu miesięcy regularnego stosowania mieszaniny.

  • Ketamina

Traktuj plamy starcze z oleju rycynowego. W przeciwieństwie do cytryny, nie ma właściwości wybielające, a także poprawia teksturę skóry.

  • Sok z cebuli

Drobno posiekać cebulę, wycisnąć sok i zanurzyć w nim wacika. Ten wymaz traktować plamy starcze.

Aloes ma właściwości lecznicze i pomaga wyrównać cerę, dlatego pigmentowe plamy stają się mniej widoczne.

Umieść na ciemne plamy oleju witaminy E lub suplementy tej witaminy. Witamina E jest uważany za silny przeciwutleniacz neutralizację wolnych rodników, takich jak dym i zanieczyszczenia.

  • Skład plam pigmentacyjnych

Wymieszać jedną czwartą szklanki jogurtu i 1/8 filiżanki octu jabłkowego naturalnego. Dodaj sok z ¼ cytryny i jedną łyżką soku z aloesu. Zastosuj tę mieszankę na twarz i pozostawić do całkowitego wyschnięcia, jako maska. Następnie stosuje się środek wybielający, na przykład, krem ​​zawierający hydrochinonu, lub trochę soku z cytryny i pozostawić do wyschnięcia.

Po zakończeniu procedury, stosować krem ​​nawilżający.

Share →