Półpaśca (herpes zoster) oraz leczenia objawów.

Półpaśca (herpes zoster) oraz leczenia objawów.

Półpaśca (herpes zoster) jest spowodowane przez wirus, na przykład (ewentualnie identyczne) z wirusa varicella-zoster; charakteryzuje się objawami układu nerwowego; Pojawienie pęcherzykowej wybuch w trakcie dotkniętego nerwu czuciowego.

Źródłem zakażenia jest chory gonty lub ospę wietrzną. Choroba jest przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu lub przez kontakt (nie wyklucza transmisję przenikaniu wirusa).

Dorośli zwykle chorych; w kontakcie z nimi u dzieci może rozwinąć ospę wietrzną. Czasami dorośli zainfekowany półpaśca po kontakcie z dziecka chorego na ospę wietrzną.

Choroba rozwija się, gdy choroby immunologiczne (po stresie, uraz, zatrucie, leczenie immunosupresyjne, kortykosteroidy, środki przeciw nowotworom i in.).

Cechą choroby wywołanej przez wirus półpaśca varitsella- (zmiany skórne dermoneyrotropnost i układ nerwowy) wirusów.

Okres inkubacji nie jest dokładnie znana (powiedzmy, trwa od wielu lat od daty przekazania ospę, kiedy pierwszy raz dostał się wirusa w organizmie).

Półpasiec Często zaczyna się jako piekący ból wzdłuż dotkniętych gałęzi nerwowych w obszarach istotnych dla przyszłych erupcji. Natężenie bólu jest różna; w przypadku braku zmiany mogą powodować błędy diagnostyczne («stenokardicheskie», «opłucnowy», «ból brzucha»).

Grupa pęcherzyki

Średnio 3-7 dni jest cechą charakterystyczną grupę chorób o różnej wielkości pęcherzyków na hiperemię, obrzękowe, infiltrowana przez skórę; z wysypką położone wzdłuż nerwów czuciowych.

Pierwsze pęcherzyki wypełnione klarownej cieczy, zawartość ich szybko mętnieje i wysychają, tworząc skorupę. Proces ten kończy się nabłonka (2-3 tygodni). Zmiany skórne towarzyszą objawy zatrucia, gorączki i innych przejawów naruszania ogólnego stanu organizmu.

W środku tej choroby można zaobserwować wysypka na różnych etapach jego rozwoju; Pojawienie się nowych elementów, często prowadzi do powstawania znacznych rozmiarów zmian. Charakterystycznie, wysypka jednostronny, zwykle na skórze piersi (wzdłuż nerwów międzyżebrowych); rzadziej występuje u pobudzeniem nerwu trójdzielnego, na szyi, podczas nerwów czaszkowych (twarz, ucha, dźwiękowe), jak również w obszarze okolicy lędźwiowo-krzyżowej i na kończynach.

W procesie może obejmować centralny i obwodowy NA, w tym między kręgami węzłów, nerwów czaszkowych, węzeł Gasser. W związku z tym objawów półpaśca łączą objawów skórnych i zaburzeń neurologicznych. W tym przypadku, neuralgia można przechowywać przez kilka miesięcy i lat (postger- peticheskoy neuralgia spowodowane ganglionitis i ganglionevrit), co powoduje konieczność dodatkowej obróbki półpaśca (po regresji zmian).

Share →