Pnącza do ogrodu

Pnącza do ogrodu

Pnącza są szeroko stosowane w projektowaniu krajobrazu do pionowej ogrodnictwa i daje estetyczny wygląd na każdej specjalnej konstrukcji (taras, meble ogrodowe, balkony, ogrodzenia, bariery). Z ich pomocą można ukryć budowę niedoskonałości, udekorować brzydkie budynki gospodarcze, w celu ukrycia zbocza wąwozu, itp

Liana ogród

Wszystkie winorośli są podzielone na kilka grup w zależności od, które wymagają innego zaścianka i stojaki:

  • Wspinaczka winorośli. Zawarte w tej kategorii to: Parthenocissus, Trąbka, kręcone Hortensja, bluszcz. Te rośliny nie potrzebują specjalnych podpór, ponieważ mogą one łatwo wspiąć się na nie-gładkiej powierzchni, czy murów lub kamiennym. Liana co sezon nie wymagają konserwacji (przycinanie, układania), tak szybko rosną.
  • przywiązanie winorośli do ogrodu.

    Rodzaj ten obejmuje: słodki groszek, Ampelopsis, dzikie ogórek, Amur winogron. Te winorośli wystarczy dotknąć ich anteny do każdej powierzchni, aby rozpocząć dorosnąć, więc nie wymagają specjalnie wykonane podpory.

Winorośl zdobią okna, poprawić ogólny wygląd domu i wewnątrz pomieszczeń? Towanie okna z zewnątrz nadaje się do wszystkich stylów wnętrza, tworząc niepowtarzalną przytulną atmosferę.

Dla dwóch pierwszych typów może tylko ciągnąć sznurka lub drutu set.

  • kręcone winorośli. Są one w rankingu: wisteria, powojnik, alpinistów, chmielu, wisteria, morning glory, niektóre rodzaje fasoli i dekoracyjnych wiciokrzew. Takie rośliny nie może pozbyć się bez cienkiej pionowej lub pochylonej zaścianka tylko strzela im spadnie na ziemię. Curly winorośli odpowiadał inny kraty arch drutu tapety, które mogą wykręcenia ich łodygi w procesie wzrostu.
  • poluliany (pochyla pnącza).

    Rodzaj ten obejmuje: jeżyny, róża pnąca, trzmieliny. Jest to dość słabe rośliny nie są w stanie pozbyć się. Dla nich jest to konieczne nie tylko doraźnie, ale także wsparcie przywiązanie do niego.

Dbanie o pnączy

Wszystkie podpory dla roślin pnących powinny być wykonane przed sadzeniem, powinny one być wytrzymały i silny, aby zapewnić niezawodne wsparcie dla roślin przy silnym wietrze i deszczu. Ważne jest, aby wiedzieć, co się allelopatia roślin, jeśli chcesz, co by rośliny były zawsze doskonała.

Należy pamiętać, że kwiaty w październiku wymagają szczególnej opieki. Dla bardziej atrakcyjnych pnączy wygląd ogród szczypać i potrzebują czasu, aby przyciąć, usunąć uszkodzone liście i wyblakłe kwiaty i dużo wody i zrobić pewną ilość nawozu.

Share →