Po pierwsze, spójrzmy na to, co dokładnie jest próchnica?

Po pierwsze, spójrzmy na to, co dokładnie jest próchnica?

Próchnica nazywa przewlekłą chorobą zakaźną u dzieci i młodzieży, z powodu istotnej aktywności bakterii jamy ustnej – paciorkowce (Streptococcus mutans) na tle diety bogatej w węglowodany.

Próchnica – choroba wieloczynnikowa, czyli na jego rozwój wymaga połączenia wielu czynników

Czy to

 • zakażenie

Przeniesienie patogenu Streptococcus mutans jest przeprowadzane we wczesnym dzieciństwie, większość matek. Dlatego w ciąży muszą pokazać konsultacji dentysty i, jeśli to konieczne, higiena jamy ustnej. Po prostu. stomatologia, rodzice absolutnie niezbędne J, więc próchnicowy zębów – to zawsze ognisk przewlekłej infekcji i zwiększonym ryzykiem transmisji do dzieciaka.

 • nieprzestrzeganie higieny jamy ustnej

Jednakże, zgodnie z emisji higieny wyraźnie, więc nawet jeśli uważnie szczotkowanie zębów może pozostać zarazki w mikropęknięcia, pustych zębów. Jednak nie oznacza to, że czyszczenie może być pominięty tak, tablica nadal muszą być usuwane.

 • Dieta bogata w węglowodany

Próchnicy bakterie rozkładają węglowodany do produkcji kwasu, który niszczy strukturę mineralną zębów. Spośród wszystkich cukrów najbardziej „niebezpiecznych” dla zębów jest sacharoza (cukier biały gospodarstwa domowego).

W młodszym wieku układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni ukształtowany tak często jest „w stanie poradzić sobie” z intensywnego wzrostu bakterii na zębach, gdy duża ilość sacharozy spożywane przez dziecko w ciągu dnia. U starszych dzieci, częstość próchnicy spadku występuje nawet przy znaczącym wykorzystaniu cukru, to jest w dużej mierze ze względu na „dojrzewania” immunitetu.

Duże znaczenie ma czas kontaktu słodkich (sacharoza) z zębami tak, że nie jest zalecane, aby zachęcić długo ssania słodkiego soku, etc. za butelkę, zwłaszcza z nią przespać. Dentyści również mile widziane nadmiernego polegania fałszywe. Zaleca się, aby nie opóźnić proces odstawieniu od sutka u dzieci starszych niż 14 miesięcy.

 • zubożenie wody mineralne, zwłaszcza związków fluoru
 • Zużycie deficyt witamin i minerałów, w tym szybkiego wzrostu dziecka
 • również istnieją czynniki ryzyka związane dziedziczne predyspozycje, nie było możliwości niedotlenienie płodu w czasie ciąży i porodu, wcześniactwo, przyjmowania niektórych leków i inne.

Niestety, ani rodzice, ani lekarze nie mogą jeszcze wpłynąć na spadek, itd czynniki ryzyka, jednak możemy zmienić niektóre nawyki żywieniowe dziecka, aby zabrać go, kiedy do lekarza.

Zalecenia dotyczące profilaktyki próchnicy u dzieci

 • regularnie odwiedzać dentystę, a na pewno nie odkładać wizytę, jeśli masz problemy w jamie ustnej.
 • Siebie, aby zwrócić uwagę na zdrowie jamy ustnej dziecka.

  Często w etapie białych plam Sposób próchniczą skutecznie odwrócone.

 • Nie zapomnij o higienę jamy ustnej, zwłaszcza po objęciu słodkich pokarmów i leków w postaci słodkich syropów. W wieku 1 roku do zębów dla dzieci czyścić wilgotną gąbką lub miękką szczotką specjalnego, co stawia na palcu. Z mocą od 1 roku można nauczyć dziecko korzystania z szczoteczki do zębów. Szczotkowanie zębów jest konieczne dwa razy dziennie.

  Przed pójściem do łóżka koniecznością! Pasty zawierające fluor nie są zalecane do wieku 3 lat, gdy dziecko staje się w stanie kontrolować ich połknięcia. W starszym wieku u dzieci z wysokim ryzykiem próchnicy, na zalecenie lekarza stomatologa, można użyć specjalnych środków.

 • Czas odzwyczaić od smoczka, butelki, aby uniknąć zaśnięcia z „słodyczy” w ustach
 • Kontrolować zużycie słodkich
 • Dać pierwszeństwo produktów, zapobiega próchnicy.

  Takich jak produkty mleczne. Szczególnie w jego korzystny wpływ na szkliwo zębów innym serem.

 • Nie zaniedbuj lekarz wyznaczony zapobiegania krzywicy (witamina D). Także omówić z pediatra muszą otrzymać kompleksy witaminowo-mineralnych.
 • Uważać na zdrowie swoich zębów, dając przykład dla dzieci J

Pozdrawiam i zębaty!

Share →