Po porodzie laktacyjny mastitis

Po porodzie laktacyjny mastitis

Po porodzie laktacyjny mastitis

Laktacji mastitis jest zapalenie sutka związanego z wnikając w różnych patogenów. Wnikanie patogenu zachodzi przez pękniętych brodawek sutkowych, mleko przechodzi przez. Przyczynia się do rozwoju zapalenia sutka – zastój mleka w gruczole (lactostasis) z niewystarczającą jej wydania.

Obraz kliniczny

Zapalenie wymion dzieli się surowiczy, naciekający i ropny

Dla surowiczego zapalenia wymion charakteryzuje się ostrym atakiem 2-4 tygodni po porodzie: jest nagły wzrost temperatury do 38-40. gorączka towarzyszą dreszcze, jest ból w piersi, bóle głowy, osłabienie, złe samopoczucie. Zazwyczaj wypływ mleka jest zakłócony z powodu przejścia mleka blokada. Z prawidłowego i terminowego leczenia procesu zapalnego trwa 1-2 dni. Jeśli leczenie nie jest uruchomiona na czas w ciągu 2-3 dni zapalenie przechodzi w postaci naciekową. W tkance piersi pojawiają się gęste bolesne infiltracji.

Ból gruczołu wzrasta wraz ze zmianą pozycji ciała, gwałtownych ruchów, a także poczucia raka. W tym przypadku jest ona określana przez obszaru tkanki skóry uszczelniającego na to przepłukuje i gorąca. W zależności od rodzaju patogenu, stan organizmu obrony kobiet i Naciek zapalny leczenie lub wchłaniane, lub jest jego fuzja ropne.

Z rozwój ropne zapalenie sutka ogólny stan kobiet jest znacznie gorsza, istnieje duża zakres gorączka, dreszcze, suchość skóry i błon śluzowych, zwiększenie częstości akcji serca. Gruczołu sutkowego jest powiększony, jej skórę przepłukać niebieskawym odcieniem i pachowe węzły chłonne są powiększone i bolesne.

Jakie są ogólne zasady leczenia zapalenia sutka?

Pytanie

Ogólne zasady leczenia obejmują aktywnej terapii antybiotykowej, eliminowania stagnacji w gruczole sutkowym (na stosowne “rastsezhivanie”) Zwiększenie obronne organizmu matki. Antybiotyki są przewidziane na podstawie wyników bakteriologicznego zaszczepianie mleka.

Gdy ropienie leczenie chirurgiczne, dokonał autopsji ropień następnie powołania antybiotyków.

Karmienie jest dozwolone wyłącznie z surowiczego postaci zapalenia sutka.

Jak uniknąć mastitis?

Najważniejsze – uważnie obserwować higieny osobistej. Zawiera bardziej może spowodować ujemne gronkowce, rzadko – inne bakterie. Podczas karmienia noworodka gronkowców z jego dziobek może przenikać do klatki piersiowej przez popękanych brodawek. Aby te nie są popękane ich temperament powinien zacząć od początku ciąży, a zwłaszcza w drugiej połowie. Najczęściej pęka nieutwardzona i nieregularny kształt (płaski, odwrócony w środku, mały lub zbyt duży) sutki, gdy dziecko jest zbyt długi lub zbyt trudne.

Ponadto, sutki może pęknąć z powodu niewłaściwej techniki karmienia, gdy dziecko ssie smoczek, nie chwytając pole pigmentu (otoczki).

Jeśli sutki są słabe i łatwo rannych podczas karmienia dziecka rozwija się ból, aby zapobiec rozwój pęknięć może być używany pad oleju witaminy A w oleju, Dog rose, olej z rokitnika lub ssak, maści nagietka, arniki. Jednak, zanim dasz dziecku piersi, środki te powinny być dokładnie zmyć. W latach karmienia piersią jest przydatna, aby utrzymać otwarte jakiś czas w powietrzu.

Po karmienia dziecka, można przelać kilka kropel mleka, smarowniczką i pozostawić do wyschnięcia. Chroni również odgrywać rolę, ponieważ mleko matki zawiera czynniki ochronne.

Podczas gdy uzdrawia piersi, karmienia dziecka, noszenie sztucznej sutek.

Zmęczenie, brak snu może osłabić organizm stałych matki i prowadzić do rozwoju zapalenia sutka. Aby tego uniknąć, należy przestrzegać reżimu dnia, jeść więcej świeżych warzyw i owoców, owoce, ser, mleko, ser, chude mięso i ryby.

Po każdym karmieniu przeznaczyć 10-15 minut kąpieli powietrznych. Jeśli po podaniu leku w mleku pozostaje jej pozostaje należy zlać do miękkich piersi stał rozszczelnione i grudek.

Nie idź bez stanika, obsługuje piersi i zapobiega tarcie i zderzenie z ubrania. Biustonosz powinien być wykonany wyłącznie z naturalnych tkanin i oczywiście czyste.

Uczucie ciśnienia, ból w klatce piersiowej, jest nie 20-30 minut, stosuje się okład z lodu (dobre lody z zamrażalnika lodówki. Z piersi pacjenta wyrazić mleko i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Nie spóźnij się, bo wszystko postanowił nie dni i godziny!

Share →