Podrażnienie skóry po depilacji - co robić

Podrażnienie skóry po depilacji – co robić

Podrażnienie skóry po depilacji – powszechnym problemem, ponieważ bardzo traumatyczne usuwania włosów, ale odpowiednia pielęgnacja skóry pomoże złagodzić podrażnienia w ciągu kilku dni.

Niezależnie od techniki usuwania włosów wybrać, wciąż po nim skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Mikrourazy zadane depilacji skóry w czasie, może mieć poważne konsekwencje: podrażnienie, zapalenie, przebarwienia, wrastających włosków, etc. Ale Właściwa pielęgnacja podrażnionej skóry po depilacji pomoże Ci łatwo usunąć podrażnienie i zapobiegania przyszłej występowanie takich problemów.

1. Co należy zrobić po depilacji

Co zrobić po depilacji, zapytaj często, bo usuwanie włosów – Procedura ta jest bardzo traumatyczne. Przede wszystkim, po usuwanie włosów jest niezbędne do odkażania skóry przed bakteriami i uspokoić ją. A jeśli nie woskowanie, a następnie usunąć wosk – odbywa się to z wacikiem zamoczonym w każdym oleju roślinnego. Potem pielęgnacja skóry po depilacji są idealne specjalne wody po goleniu (Nawet ludzie!) lub dziecko krem.

Ale w proszku dla dzieci nie jest konieczne, ponieważ zatyka skóra jest obarczona zapalenia.

2. Podrażnienie skóry po depilacji

Podrażnienie skóry po depilacji, aby usunąć dość łatwo, jeśli nie rozpocząć proces i zastosować odpowiednie narzędzia po depilacji, łagodzi podrażnienia. W urody salony zwykle polecam antyseptyczne, takie jak 70% alkoholu, nalewki z nagietka, rumianku i propolisu, ale może to trudno nazwać udaną rady utrzymać pielęgnacji skóry, ponieważ alkohol i owrzodzenia irytujące i suchą skórę. Piękny wyjście – normalnego użytkowania po depilacji, nadtlenek wodoru.

Jako «apteka» inne alternatywy są zalecane środki odkażające: Miromistin, Furatsilin, Hlorgesedin, wody termalne.

Jeśli zauważysz po depilacji na skórze ciężką podrażnienia, stosowania środków leczniczych Malawi, solkoseril, aktovegin, boro plusem. Wspaniałe kojące, regenerujące właściwości dezynfekowania i maści zawierające pantenol są.

3. Środki ludowe do łagodzenia podrażnień po depilacji

Istnieje wiele środków ludowych, które dobrze do usuwania podrażnień po depilacji. Najskuteczniejszym z nich uważane olejek eukaliptusowy i olejek z drzewa herbacianego. Umieścić kilka kropli olejku w łyżce mieszanki warzyw i stosowania w leczeniu oparzenia lub stanem zapalnym.

Sok z aloesu może być stosowany w postaci świeżej: po prostu umyć podarty list, przeciąć na pół i pół stosować na podrażnioną skórę.

Share →