Podstawowej temperatury ciała w czasie ciąży: proste, ale skuteczne

Podstawowej temperatury ciała w czasie ciąży: proste, ale skuteczne

27 lipca 2011

Pomimo ogromnego arsenału klinicznych i labortornih metod stosowanych w położnictwie i ginekologii, metoda pomiaru i kontroli podstawowej temperatury ciała nadal nie straciła na znaczeniu. Pomiar podstawowej temperatury ciała w czasie ciąży pozwala potwierdzić lub zaprzeczyć, ciąży, określić ryzyko przerw przed pojawieniem się klinicznych i skarg, w celu monitorowania skuteczności leczenia. Częstość występowania tej metody ze względu na swoją prostotę, dostępności i tyle pouczające.

Jest to szczególnie wygodne w użyciu pomiaru podstawowej temperatury ciała w małych szpitalach i klinikach, które nie mają nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Jaka jest temperatura podstawowa?

Podstawowej (zasadniczo stała) temperatury – temperaturę ciała, która jest bardziej lub mniej stałe, niezależnie od warunków zewnętrznych. Według różnych danych, rak podstawnokomórkowy, temperatura ciała mierzona w odbycie, pochwie lub doustnie. Niektórzy autorzy są skłonni wierzyć, że lepiej jest mierzyć temperaturę podstawową w odbytnicy. Wskaźniki podstawowej temperatury ciała regulowana przez hormony płciowe, a różnią się w zależności od wzrostu lub zmniejszenia ich poziomu. Na przykład, temperatury w odpowiednim czasie cyklu miesiączkowego zwykle dwufazowy krzywa wygląda.

W pierwszej połowie cyklu, pod wpływem estrogenów, podstawowa temperatura jest poniżej 37 stopni w czasie owulacji owulacji – jak określić tak dokładnie jak to możliwe? jest znacznie zmniejszona, a następnie w fazie lutealnej progesteron pod wpływem temperatury podstawowej wzrasta do 37,2-37,6 ° C.

Podstawowej temperatury ciała w czasie ciąży

Na podstawie powyższego będzie oczywiste, że temperatura basal podczas ciąży będzie powyżej poziomu 37 stopni, co wynika z bieżącej produkcji progesteronu. To jest normalna ciąża charakteryzuje wyższe stawki podstawowej temperatury ciała. W przypadku spadku (mniej niż 37), należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu dalszych badań i przypisanie leczenie zagrożone aborcji.

Ale ze stałym monitorowaniem podstawowej temperatury ciała w czasie ciąży może nastąpić po jego gwałtowny spadek (36 stopni), 8-36,6, nie wskazują na zagrożenie wypowiedzenia. To z powodu tak zwanego implantacji wycofywania. Wszczepienie odsunięcie powodu dwóch czynników. Po pierwsze, po nawożeniu zmniejszyć poziom progesteronu produkowanego przez ciałko żółte miesiączki i ciałka żółtego ciąży jeszcze się nie zaczął działać i produkować progesteron progesteron – normy i patologii w pełni sił.

Po drugie, od poczęcia, ciąży i jest zwolniony udało estrogen, co z kolei obniża stawki podstawowej temperatury ciała.

Share →