Pokój fuksja, opieki i hodowli, gatunków

Pokój fuksja, opieki i hodowli, gatunków

Wśród amatorów ogrodników jest bardzo popularne kwitnienia houseplant – fuksja. Rodzaj należy do rodziny kipreyny fuksji (z wiesiołka) i zatrudnia ponad 100 gatunków i wiele odmian hybrydowych, różniących się od siebie, jako czas kwitnienia i wygląd, wymiary i inne parametry.

Ojczyzna większość fuksji – górskie subtropikalnych obszarów Ameryki Południowej, a mianowicie lesie Meksyku, Peru, Argentyny, Chile i na Falklandach. Niektóre gatunki rosną fuksje i Nową Zelandię. Roślina lubi wilgotne i stosunkowo chłodny klimat z regularnym mgły i częste ciepłego deszczu. Zazwyczaj fuksja rośnie pod drzewami – w półcieniu.

To małe drzewa, krzewy, krzewy, rośliny. Pełzania

Jednak, bez względu na to, w jaki sposób różni się, we wszystkich odmian fuksji łatwo rozpoznawalnej strukturze kwiatu, który jest trochę jak z latarki: jasne działkami, podobnego w kształcie z płatków tworzą rurkę z gwiaździstym kończyny na krawędzi, z nich można zobaczyć dużo korony, która jest różna od sepal kolor corolla peep kolorowych pręcików elegancki i słupka.

Liście fuksja całą, naprzeciwko lub zaobrączkowanych, karbowany marża lub kleszczowy, rzadko są całe ekstremalnych. Rośliny kwitną wczesną wiosną, bardzo obficie, kwiaty pojawiają się na pachowych smukłych łodyg w kwiatostany lub samotną. Po kwitnieniu są owoce – soczyste jagody.

Jeśli chcesz roślin kwitło w zimie zapewnić mu zimny spokój. Późną jesienią pozostawia Fuksja częściowego resetu, a następnie umieścić go w zaciemnionym miejscu suchym i chłodnym w temperaturze poniżej 4 stopni Celsjusza, ale nie więcej niż 10. Jeśli liście opadły całkowicie, można umieścić garnek w ciemności. Wraz z nadejściem ciepłych dni, drzewa przeszczepu w lekko kwaśnym składników odżywczych w glebie luźnej „dla fuksji”, które można kupić w kwiaciarni. Jeśli chcesz kupić zemlesmes nie, nadaje się do uniwersalnych roślin w glebie. Od tego momentu fuksja zapewnienia regularnego podlewania, opryskiwania i wiele rozproszonego światła.

W czasie przesadzania roślin łodygowych zaleca się skrócenie o połowę lub nawet więcej.

Wszystkie rodzaje fuksji potrzebują dużo świeżego powietrza. Dlatego z początkiem lata jest lepiej zrobić doniczkowy na świeżym powietrzu. Ale w tym przypadku, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych pędy i projektów, które mogą spowodować oparzenia na liściach, jak i defoliacji.

Podczas kwitnienia rośliny nie powinny być uporządkowane z miejsca na miejsce, a w ogóle się poruszać, więc może po prostu wyrzucić kwiaty i pąki.

Jeśli chcesz, aby rośliny nie kwitły wiosną i latem, i zimą, może to zostać osiągnięte poprzez przycinanie. Aby to zrobić, rośliny dorosłe są przechowywane w ciemnym i chłodnym miejscu niemal przed latem, a następnie kilka razy w okresie trzech miesięcy mocno przycinane, aby zapobiec pąki. Tak więc, okres kwitnienia jest przesunięty w zimie.

Chociaż często uprawiane jako fuksja z kwiatka, ale latem mogą służyć jako wspaniały wystrój tarasów i ogrodów. Na te cele są uprawiane w fuksja ampelo, odpowiednie odmiany uprawiane z sadzonek kręcone.

Do ogrodu można uprawiać fuksja formularz shtambovoy. Do ich tworzenia wziąć najdłuższy i najsilniejszy ucieczki i powiązać go do pionowej belki. Usuń pozostałe pędy.

Po chwili, końce pędów prischipnite które zapewnić silne rozgałęzienia na szczycie. Rok po trzech lub czterech masz dobry Bole z bujnej roślinności. Do formowania pnia lepiej nadaje się czerwony elegancki zamrażania temperatur, nawet jeśli właściwie pokryte w zimie.

Główne szkodniki wszystkich rodzajów Fuchs wciornastków, mączlików i przędziorków.

Rodzaje fuksji

Drzewo fuksja ( Arborescens Fuchsia )

Wysoka roślina, liście są gęste, eliptyczne. Kwiaty są produkowane w racemes terminali, purpurowo-różowy, małych.

Fuksja elegancki ( Fuksja gracilis )

Krzew o jeden metr wysokości. Liście są długie, owalne, lancetowate, ząbkowane na brzegu, nagie, zielony z czerwonymi żyłkami i sadzonek. Kwiaty – opadające kwiatostany z jasnoczerwony działkami, fioletowo-niebiesko jasny obręczy i żółtymi pręcikami.

Fuksja genialny ( Fulgens Fuchsia )

Kompaktowy kształt kolumnowy krzew. Pozostawia ostrych eliptyczne lub owalne, serce, przeciwnie ułożone, drobno ząbkowane na brzegach, ciemnozielone z odcieniem czerwono-fioletowym. Wiele kwiatach kwiatostany, kwiaty u podstawy rurki, zebrane w szczotki z silnym kończyny wskazał płatków, szkarłat lub pomarańczowo-czerwony.

Jadalne owoce.

Fuksja leżąc ( Procumbens Fuchsia )

Creeping krzew o smukłych pędach. Liście są małe, prawie okrągłe, znajduje się na długich szypułkach. Kwiaty pachowej samotne, Corolla zielonych działek kielicha ze słomy żółtej.

Fuchsia hybrydowe ( Fuchsia hybrida )

Do tej pory ponad 2000 wyświetlona. Hybrydowe odmiany fuksji. Wśród nich są tak małe drzewa i krzewy, krzewy i formy pełzania. Nie Stam, płacząc i karłowate rośliny. Szczególnie wiele odmian o różnych kolorach. Corolla i kielicha może być długie lub krótkie, w kształcie leja, w kształcie dzwonu, rurowa, urnovidnimi. Istnieją gatunki z podwójnymi kwiatami. I wiele różnych odcieni, od jasnego do niemal purpurowy i bordowym.

Szczególnie piękne rośliny z kontrastującym kolorze korony i kielicha.

Fuksja pokojowe Pielęgnacja

Jest bardzo lekki roślin, ale oświetlenie należy bardzo rozproszone. Od bezpośredniego światła słonecznego fuksja znikną i można dostać oparzeń słonecznych liści. W lecie, gdy jest to możliwe, utrzymać chłodne temperatury w pomieszczeniu jest powyżej 20 stopni w zimie koniecznie ten sam odcień fuksja w temperaturze nie przekraczającej dziesięć stopni, ale nie mniej niż pięć.

Ziemia w doniczce fuksja zawsze powinno być wilgotne. Aby upewnić się, że rośliny obfitego podlewania w czasie aktywnego sezonu wegetacyjnego. Wilgotność w pomieszczeniu powinny być wzmocnione.

Jesienią i zimą podlewanie jest stopniowo zmniejszana do jednego podlewania raz co dziesięć dni.

Sadzonki Fuchsia rozmnażane, które pozostają po wiosennym przycinaniu. Te sadzonki zakorzenić się łatwo w wilgotnym piasku lub nawet szklanki wody. Można rozmnażać przez nasiona.

Aby to zrobić, wybierz średnich i lekko posypać ziarna w ziemię.

Problemy wynikające z rosnących fuksji w pomieszczeniach:

Spadek liści i kwiatów.

– temperatura jest zbyt wysoka, zmniejszyć do 18-20 ° C.

– suche powietrze, często spryskać liście.

– zbyt częste podlewanie lub płyn. Zakład jest podlewać raz na dwa lub trzy dni, upewniając się, że powierzchnia ziemi była zawsze lekko wilgotne.

– przeciągi.

– roślin lub przełożone kilka razy zwrócone przez drugą stronę. Fuksji nie podoba.

Share →