Pokój Monstera: utrzymanie, mnożenie, przesadzania. Rodzaje monstera.

Pokój Monstera: utrzymanie, mnożenie, przesadzania. Rodzaje monstera.

Miejsce narodzin tej rodziny Araceae mają roślin tropikalnych Ameryki Południowej. Istnieje około 27 gatunków Monstera.

Monstera – wiecznie zielone pnącza wspinać się w otwartym polu rośnie do wysokości 30 – 40 m. W pokoju może osiągnąć duże rozmiary.

Monstera – bardzo piękne ozdobnych roślin o dużych liściach otworami znajduje się na długich mięsistych ogonkach. Korzenie powietrza grubą łodygą wymaga wsparcia. Kwiaty monstera oryginalne, tworząc rodzaj korony z kwiatostanu jak miniaturowy kolby kukurydzy.

Kwiat, stopniowo się rozwija, zmienia się w niesamowitym owoców, smak nie jest gorszy od najlepszych owoców. Owoce dojrzewają nierównomiernie od góry do dołu, więc jeśli odciąć górę dojrzałe, dolna część będzie za jakiś czas, aby dojrzeć. Ale spróbuj dojrzałości monstera owoców należy zachować ostrożność: dojrzałe owoce jadalne, niedojrzała, może spowodować poważne uczucie pieczenia w gardle.

Potwór powinny być umieszczone w przestronnych pokojach, korytarzach i holach.

Pielęgnacja Potwór

Oświetlenie. młodych roślin jest zalecane do uprawy w jasnych pomieszczeniach. Dorosły monstera toleruje półcień, dzięki czemu może być umieszczony w tylnej części sali. Potwór zimą koniecznie dodatkowego oświetlenia, ponieważ nie może być skręcenie łodygi i spowolnienia wzrostu liści.

W związku z tym instalacja jest użyteczna, aby zmienić w zależności od zmiany jej oświetlenia.

Temperatura. Monstera summer powinny być hodowane w temperaturze pokojowej, mogą być sadzone w otwartym terenie. W zimie temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 15 °S.

Podlewanie. w gorącym sezonie obficie Monstera należy regularnie podlewać, unikając stagnacji wody. W okresie odpoczynku, jeśli pokój jest chłodny, ograniczyć podlewanie. Poprawa wzrostu zalecane od czasu do czasu w celu obniżenia korzeni powietrznych w ziemi lub w wazonie wody.

Wilgotność powietrza. lato roślin muszą być często regularnie spryskiwane umyć liście ciepłą wodą.

Przeszczep. młode rośliny powinny być przesadzane co roku, dorośli – raz na 2 – 4 lat. Przeszczep jest korzystnie przeprowadzane na wiosnę. Wierzchnia warstwa ziemi muszą być corocznie aktualizowany. Przycinanie lotnicze korzenie, gdy transplantacja nie jest zalecane.

W celu uzyskania kwitnienia Monstera, należy przeznaczyć na obszarze lądowania wystarczy do władzy. Ale jeśli sama roślina nie jest wystarczająco, a następnie umieszczenie go bezpośrednio w dużym pojemniku, można zniszczyć Monstera: gleby szybko zakisnet, a korzenie zgniją.

Reprodukcja. Monstera mnoży górne lub macierzystych sadzonki i nakładania warstw powietrza. Wynikają z 1 – 2 liści wyciąć i umieścić w teplichku. Jeżeli uciekają lotnicze korzenie, natychmiast sadzone w garnku.

Możliwe jest również rozmnażanie nasion.

Rodzaje monstera

Monstera Borsig (Monstera deliciosa borsigiana). Liście tego gatunku dwa razy mniejsze i węższe, a łodygi cienkie; Ta roślina nadaje się do uprawy w małych pomieszczeniach.

Monstera ukośne (Monstera obliquaKer). To jest piękne ozdobnych roślin z eliptycznych liści o długości do 20 cm, a szerokość – 5 -. 6 cm Monstera skośna jest mniej powszechne niż poprzednich gatunków.

Monstera wspaniałe (Monstera deliciosa). Gatunek ten jest nazywany również przysmakiem Monstera lub lakier. Ten potężny lianopodobnyh roślina wieloletnia. Łodyga naga, wspinaczka, korzenie warkocz powietrza. Liście są duże, z długimi ogonkami, skórzaste. U osób dorosłych, są one dobrze rozwinięte potwora lub przebicia lub rozcięta.

Małe kwiaty zbiera się w cylindrycznej o grubości kolby. Owoce są bardzo oryginalne, jadalne, mają wyśmienity smak.

Monstera uszkodzony (Monstera pertusa). Gatunek ten ma duże liście monstera idące długości 1 m, a szerokość 30 cm. Kwiatostan tej rośliny bieli i długości 10 cm.

Problemy w rosnącej monstera

Rozwijaj brązowe liście, defoliacji. Przyczyna: nadmiar wilgoci. Należy zmniejszyć ilość wody podczas zalewania.

Share →