Polipy w macicy: przyczyny, objawy i leczenie

Polipy w macicy: przyczyny, objawy i leczenie

Polip – To jest w porządku edukacji na cienkiej nodze. Mogą pojawić się w błonach śluzowych różnych narządów. Traktuje Ginekologia polipy i polipowatość macicy i szyjki macicy i tkanki endometrium. Wiele formacje nazywane są polipowatości (np polipy endometrium).

Choroba występuje częściej u kobiet po 40 latach. Może być to związane z obecnością procesu zapalnego, wstępną urazami mechanicznymi oraz zmiany hormonalne.

Lokalizacja i objawów polipów

W obecności polipy w jamie macicy, jak również w polipy szyjki macicy może spowodować objawy, takie jak nietypowe izolacji w postaci śluzu i krwi. Endometrium polip i może powodować ból. Czasami te guzy nie zgłoszenie się i występuje tylko na badania. Aby zidentyfikować polipy macicy również używać USG i rentgenowskie.

Polipy szyjki macicy może być wykrywany z kontrolą, gdy wchodzi on na zewnątrz.

Leczenia polipów

Zazwyczaj polipy podlega usunięciu. Techniki chirurgiczne w leczeniu tej choroby stosuje się nie tylko w ginekologii. Polipy śluzówki macicy, macicy, szyjki macicy często usuwane przez skręcenie go i poparzenia. Po zabiegu usunięcia składników (włącznie z zeskrobin z macicy) jest wysyłany do kolposkopii – badanie ujawnia komórki nowotworowe.

Polip w ciąży – szczególny przypadek, w miarę możliwości jej leczenie odroczone do bezpiecznego okresu.

Możesz zwrócić się do lekarza – jeden z naszych specjalistów Medical Center.

Share →