Polipy

Polipy

Polipy okrężnicy – nowotwory łagodne, co oznacza wzrost nabłonka gruczołowego w postaci grzybka, a czasami rozgałęzienia wykształcenie w błonie śluzowej. Polipy jelita grubego może być jeden, grupę i wielokrotność. Wymiary polipy są bardzo zróżnicowane – od bardzo małych (ziarna prosa lub wiśni pit) do wartości lasu, a nawet orzech.

Polipy związane ze ścianką jelita za pomocą nóg (a niekiedy długość 1,5-2 cm) i szerokości podstawy.

Dla polipowatości grupy w małym obszarze bezpośrednich lub jelita grubego jest cała grupa. Są one zwykle małe (maksymalna średnica 0,5 cm), i na ogół mają krótkie nogi. Błona śluzowa jelita przez pozostałą nie ulega zmianie.

Wiele polipy. lub rozproszona polipowatość – niezależny chorobie, w których cała błona śluzowa okrężnicy pokryta polipów o różnych rozmiarach i kształtach, często do takiego stopnia, że ​​praktycznie żaden obszar pozostaje zdrowej śluzówki.

Polipy jelita grubego pojawić się w każdym wieku, w tym małych dzieci.

Przyczyną grubego jest nieznana. Przypuszcza się wirusowego charakteru choroby. Praktyka pokazuje, że są one często u osób z niską kwasowość soku żołądkowego u pacjentów z przewlekłym zapaleniem okrężnicy. zwłaszcza po ciężkim czerwonki (bakteryjna i amoebic).

Polipy w ich struktury histologicznej podzielony na gruczolakowatą, kosmkowego lub mieszane.

Gruczolak – Najczęstszą postacią polipów jelita grubego. Jest gęsta tworzenie zaokrąglone, gładkie, bez owrzodzenia; błony śluzowe obejmujące polip, jak również wszelkie błony śluzowej jelit, a nie ulega zmianie, ma kolor różowy i normalnego naczyń wzór.

Szczególną formą polip – guzy kosmkowego – Różni się od gruczolakowatą, że zwykle nie ma nogi siedzi on szeroko zakrojone i, jak się rozprzestrzenia się na powierzchni błony śluzowej. Zgodnie ze strukturą przypomina gąbki obłe i krwawienia w najmniejszym kontakcie.

Jest jeszcze inny rodzaj polipa, który rośnie w kanale odbytu – włóknisty polip na łodydze. Składa się głównie z tkanki łącznej i często rozwija krwawnicowej. Czasami polip anal osiąga dużą wielkość i mogą być łatwo wykryte podczas wypróżniania, gdy wchodzi do odbytu.

W błonie śluzowej okrężnicy występują, inne niż te opisane powyżej prawdziwe polipy pseudopolyps. Występują one w wyniku przewlekłego zapalenia (chroniczne zapalenie okrężnicy, proctosigmoiditis) i są umieszczone na tle zapalnym błony śluzowej w postaci małych wysokościach. Pseudopolyps nie ma nóg, krwawią łatwo, a może zniknąć pod wpływem leczenia choroby podstawowej.

Obraz kliniczny zależy od liczby polipów, lokalizacji, wielkości, struktury histologicznej, a także od tego, czy znajdują się one na nodze lub na szerokiej podstawie.

Najbardziej charakterystycznym objawem polipa – krwawienie. To przejawia się w postaci pasków na powierzchni stolca krwi, zwykle w tych przypadkach, gdy polip znajduje się w dolnej części jelita (prosty lub esicy).

W praktyce klinicznej, występują trudności w ustaleniu przyczyn krwawienia z przewodu pokarmowego, w młodym i średnim wieku. W obliczu tych faktów, gdy dziecko jest traktowane jako przejaw krwawienie przewlekłe biegunki lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dziecko długo poddawane różnym zabiegom, podczas gdy prawdziwą przyczyną krwawienia jest młodzieńcze polipy jelita grubego.

Gdy polipy jelita grubego można zaobserwować śluzowe lub krwawe, śluz, są stale w tej postaci polipa jak nowotwory kosmkowego. Biorąc pod uwagę, że ten objaw jest akceptowane interpretować jako przejaw przewlekłe zapalenie jelita grubego, w każdym przypadku należy odwołać się do specjalnych metod badania jelita grubego (endoskopowych, radiologicznych), co pozwala na właściwą diagnozę.

Funkcja polipów jelita grubego (w przypadku, gdy nie ma żadnej innej choroby) nie jest złamane, a tylko wtedy, gdy polip osiąga duże rozmiary, mogą rozwijać się zaparcia lub, przeciwnie, z uwagi na podrażnienia – parcie i biegunkę.

Polipy okrężnicy nie ma żadnych objawów klinicznych i są wykrywane przypadkowo podczas badania pacjenta.

Ważne jest, aby podkreślić, że objawy polipów okrężnicy niespecyficzne i występują w innych chorobach przewodu pokarmowego (choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, wrzód, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, przewlekła jelit, itp). Prowadzi to do trudności we wczesnym rozpoznaniem klinicznym polipów jelita grubego u pacjentów z zaburzeniami układu pokarmowego. ponieważ w tych przypadkach są charakterystyczne polipów jelita objawami zasłania objawy innych chorób przewodu pokarmowego.

Istotne znaczenie w diagnostyce i polipów jelita grubego do obiektywnymi metodami badawczymi. Należą palcowe badanie odbytnicy. anoscopy, sigmoidoskopia. kolonoskopia, x-ray z dwukropkiem i metod morfologicznych (histologicznych i Cytologii).

Kilka więcej biopsji. W większości przypadków, gdy polip na trzpieniu ma gładką powierzchnię, bez uciekania się do owrzodzenia biopsji niepotrzebne. Ponadto, polip gruczołowy konwencjonalna biopsja niesie ryzyko krwawienia.

Ponadto, polip wciąż być usuwane, a następnie poddaje się szczegółowej analizy histologicznej.

Bardziej skomplikowane do czynienia z tak zwanych polipów kosmków (zwłaszcza po osiągnięciu dużych rozmiarach). Nawet małe guzy kosmkowego, siedząc na szerokiej podstawie, łatwo rannych i krwawienie, nie zawsze jest łatwe do odróżnienia od raka. W takich przypadkach, przed rozwiązania kwestii metody leczenia konieczne jest wyjaśnienie charakteru polipa, które wytwarzają i biopsji (od podstawy guza).

Polipy elektrokoagulacji następuje. Pacjent, przygotowane w ten sam sposób, jak w przypadku sigmoidoskopii (regularne lewatywy oczyszczające noc przed i 2 godziny przed zabiegiem), ustawić w pozycji kolan, łokci. W odbytnicy wszedł rectoromanoscope.

Elektrokoagulacji aparatury do diatermii odbywa operacyjnego. Płyty ołowiowe – – elektrody zamienia cztery warstwy wilgotną gazę i umocnił się na plecach. Gdy asystent elektrokoagulacji powinien upewnić się, że płyta jest mocno dociśnięta do całej powierzchni skóry, w przeciwnym razie pacjent będzie go czuć kauteryzacji efekt (może być nawet oparzenia).

Chirurg w suchych rękawic gumowych wchodzi przez rectoromanoscope bronchoskopii kleszcze typu (lub przez kanał biopsji pętli colonoscope), rejestruje ich nogę polipa, jak najbliżej do jego podstawy. Gdy bliskość łyżka lub pętli dokręcone do obsługi szczypce przenieść radioodtwarzacz diatermii chirurgicznej na. Chirurg sygnału siostra operacyjny zawiera aktualne.

Moment elektrokoagulacji trwa maksymalnie 2 sekundy. W tym czasie, powinno nastąpić zwęglenia nogi umieszczone pomiędzy miseczkami. Chirurg następnie ostrożnie szarpać ciągnie polipa. Jeśli lekarz uważa, że ​​nastąpiło zwęglenie, musi użyć siły i powtórzyć proces elektrokoagulacji.

Zwykle, gdy prawidłowo elektrokoagulacji po usunięciu polipa na łodydze pozostaje spalić powierzchnię o wielkości 1×1 cm. W środku miejscu można zobaczyć usunięcie jej nogi lub pozostałości, którą gorąco później.

Jeśli polip jest bardzo duży, a noga nie jest znana, należy dokonać jej usunięcie w części (zwłaszcza, gdy istnieje znaczne rozmiary guzów kosmków). Zdarza się, że po usunięciu polip jest często tworzy się na powierzchni dużego oparzenia, w związku z czym konieczne jest przeprowadzenie operacji w kilku etapach, w odstępach 2-3 tygodni.

W zależności od lokalizacji polipa, jego wielkość, charakter i struktura techniki elektrokoagulacji może być bardzo proste i bardzo skomplikowane. To w dużej mierze determinuje przebieg pooperacyjny i jest mianowany po trybie.

Jeżeli polip znajduje się w dolnej części odbytnicy, miał nogę i wielkość powierzchni oparzeń po jego usunięcie było około 1X1 cm, pacjent powinien pozostać w łóżku przez maksymalnie trzy dni. Opóźnienie krzesło specjalnie do produkcji nie powinno. Ale jedzenie nie powinno być irytujące.

Po elektrokoagulacji duże polipy położonych wysoko w okrężnicy i wyżej, reszta łóżko zalecane w ciągu dnia 07/05/11.

Jeszcze raz chcę podkreślić, że wykrywanie i usuwanie polipów w sobie jest profilaktyka raka. W związku z tym pojawia się pytanie o badania klinicznego i badań profilaktycznych wszystkich pacjentów z każdej niesprawiedliwości ze strony przewodu pokarmowego, w celu wykrywania i wczesnego leczenia polipów.

Share →