Polskie przepisy kulinarne kuchni

Polskie przepisy kulinarne kuchni

Tradycyjna polska kuchnia jest jednym z przedstawicieli europejskiej szkoły kulinarnej Wschodniej.

W recepturach kuchni polskiej jest wyraźnie odczuwalne skutki kuchni krajów sąsiednich, zwłaszcza Niemiec i Rosji. Bardzo wiele wspólnego z białoruskiej kuchni polskiej szkoły gotowanie od dłuższego czasu, kraje te były nierozłączne.

Z Niemiec do Polski pozostał fanatyczną miłość do piwa i kiełbasek, z Rosji przyszedł dania z różnych zbóż i zup. W rzeczywistości, wiele zupy mają podobne nazwy, a różnią się jedynie niewielkie zmiany technologii wytwarzania. A także w Rosji, Polsce, gotuje barszcz czerwony, rosół, zupa, fasola i groch zupy. Istnieje tylko lokalny wynalazek – pierwsza próbka żwaczu wołowiny lub bulionie z dodatkiem gęsiej krwi.

Szczególne miejsce w polskiej kuchni trwa ziemniaki – to jest naleśniki, czarownice, pierogi i ciasta, bigos, pierogi i wiele innych potraw. Jak w większości kuchni słowiańskich, w tym deser receptur kuchni polskiej jest zdominowane przez różne wypieki w postaci ciast, ciasta, zapiekanki i drobnicy.

Jeśli są Państwo zainteresowani w kuchni polskiej, odwiedź tę sekcję. Tutaj znajdziesz całą kolekcję oryginalnych receptur ze szczegółowymi instrukcjami ich wytwarzania.

Share →