Ponieważ dzieci rosną zęby: liściaste i trwałe

Ponieważ dzieci rosną zęby: liściaste i trwałe

Pojawienie się pierwszych zębów – ważny moment w życiu dziecka i jego rodziców. Jak również powstania, rozwoju, dalszej utraty zębów mlecznych i stałego kształcenia i rozwoju. Ktoś musi to wszystko idzie łatwo, nie powodując problemy zdrowotne, ale nie częściej niż proces ząbkowania jest związane ze słabym zdrowiem dziecka. Dlatego rodzice myślą: jak dzieci rosną zęby, gdy pierwszy ząb powinien pojawić się gorączka i niestrawność zwykle w tym okresie, do jakiego wieku kończy się wraz ze wzrostem zębów mlecznych, w jakim okresie i jak straty.

Rozważ te pytania w szczegółach.

Pojawienie się pierwszych zębów dla dzieci

Pojawia się pierwszy ząb mleczny u dziecka w wieku około sześciu miesięcy. To jest niższa siekacz, w centrum. Ale to jest średnia, czasem może przerodzić pierwszy ząb w ciągu 3 miesięcy, a zdarza się, że jego wygląd jest opóźnione aż do 16-18 miesięcy. W rzadkich przypadkach, dzieci rodzą się już cięcia ząb lub dwa.

Wszystkie te opcje są zasady i są uzależnione od predyspozycji genetycznych, ogólnego stanu zdrowia i innych czynników.

Pierwszy ząb, a także wszystkie kolejne zęby mogą całkowicie rosnąć przez 1-2 tygodnie i mogą rosnąć przez miesiąc lub dłużej.

Jeśli dziecko pierwsze zęby pojawiają się przed przeciętnych norm czasu pracy, to nie znaczy, że jest lepszy od innych dzieci w rozwoju. A także później wygląd zębów, nie znaczy to, że dziecko, że coś jest nie tak.

Jak rosną zęby u dzieci

Zanim będziesz pierwszy lub kolejny ząb, dziecko zaczyna się ślinić i dziąsła nabrzmiałe. Są to główne objawy erupcji zębów mlecznych.

Kaprysy dziecka związane z problemów zdrowotnych i dolegliwości często występują ząbkowanie. Dziecko nie może spać w nocy, odmawiają jedzenia, często płacze. Powodem tego – ból i dyskomfort w dziąsłach.

W niektórych przypadkach może być wystarczająco mocne. Do bólu stosując żele przeciwbólowe specjalne dla dzieci. Dodatkowo, dziecko otrzymuje gumy zabawka Gryzaki, będzie gryźć eliminuje swędzenie i dyskomfort w dziąsłach.

Gorączka, objawy przeziębienia lub biegunki w tym okresie – to jest konsekwencją osłabienia odporności dziecka. Obrony są zredukowane w tych momentach, kiedy rośnie zębów u dzieci, a oni chorują łatwiej i częściej niż w jakimkolwiek innym czasie.

Dlatego rodzice powinni być ostrożni, aby nie przegapić początek objawów chorób, odpisanie wszystko na ząbkowanie.

Wzrost zębów mlecznych

Jak rosną zęby dziecka dzieci? Podstawy zębów pojawiają się dziecka jeszcze w łonie matki. Zęby są układane na 8-12 tygodni rozwoju płodu.

W drugiej połowie ciąży podstaw zębów wypełnionych niezbędnych minerałów. Dlatego przyszła mama powinna dbać o wejściu do jego ciała, i, w konsekwencji, w dziecku ciała, substancje, takie jak wapń, fosfor i fluor.

Konieczne jest uwzględnienie w diecie ryb, produktów mlecznych (szczególnie serów), suszone morele) (przede wszystkim i pieczonymi ziemniakami. Ponadto, należy wziąć kompleksy witaminowo-mineralne, przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży. Następnie zęby mleka dla dzieci są zdrowe i silne.

W okresie, gdy dziecko poci się i wzrastać by dziecka, znajduje się zakładka zęby stałe. Dlatego, żywienie dziecka, w tym prawa do jego wypełnienia normalny rozwój zębów i minerałów powinny mieć najwyższy priorytet. Zazwyczaj pełna formacja dzieci zębów stałych z wyjątkiem minerały, witaminy C i dać D.

Jak rosną zęby trzonowe u dzieci

Erupcja pierwszych zębów trzonowych u dzieci, które pojawia się po pierwszym roku i zwykle kończy się w wieku półtora roku, częściej bolesne. Dziecko może stracić apetyt na kilka dni, często budzą się w nocy i podczas plakatów dni i kapryśna.

W nocy, można uspokoić dziecko z ciepłym mlekiem. To pomoże mu spać. Po południu trzeba spróbować odciągnąć go od gry dyskomfort i zabawy.

Jest to możliwe, gdy wszystkie dzieci bardzo szybko przełączany uwagę.

Jeśli dziecko chce zawsze coś ciągnąć w ustach i gryzą, nie należy mu przeszkadzać. Po prostu spróbuj wymienić elementy, które mogą być niebezpieczne (na przykład tych, od których można się odgryźć kawałek i zadławić) na zabawki gumowe.

W jakiej kolejności rosną zęby u dzieci

 • Dolne siekacze – 4-12 miesięcy (częściej – 6-7 miesięcy).
 • Górne siekacze – w 7-13 miesięcy (średnio 8-9).
 • Górne siekacze boczne – w 8-14 miesięcy.
 • Dolne siekacze boczne – w 9-15 miesięcy.
 • Górne przednie zęby trzonowe (pierwsze trzonowych) – w 13-19 miesięcy.
 • Niższe przednie zęby trzonowe (pierwsze trzonowych) – w 14-18 miesięcy.
 • Górne kły – w 16-22 miesięcy.
 • Dolne zęby – w 17-23 miesięcy.
 • Niższe tylne zęby trzonowe (drugie trzonowce) – w 23-30 miesięcy.
 • (Górne tylne zęby trzonowe drugie trzonowce) – w 25-32 miesięcy.
 • W ten sposób, staje się jasne, w jaki sposób zębów mlecznych u dzieci.

Na jeden rok życia, dziecko zwykle ma już osiem zębów (przednie zęby górne i dolne). Czasami zdarza się, nieco później – w 14-16 miesięcy. W ciągu dwóch lat, dzieci wybuchła 16 zębów (wszystkie z wyjątkiem tylnych zębów trzonowych).

W ciągu trzech lat, dziecko musi być dwadzieścia zęby. Są one przechowywane przez okres do sześciu lat, a następnie zaczyna wypadać i zastąpienie stałe. Po czterech latach dziecko zaczyna aktywnie rozwijać i rozszerzać szczęki i kości twarzy. Dlatego, między zęby mleczne, małe wymiary, są utworzone szczeliny.

Tak więc nie jest preparat do powstania większych stałych zębów.

Czasami wzrostu kości szczęki jest powolny i miejsca dla przyszłych zębów stałych nie wystarczy. W tych przypadkach należy zwrócić się do ortodonty. Może polecam noszenie specjalnych trenerów lub zapisów dentystycznych.

Powstanie i rozwój zębów stałych

Zęby mleczne dla niemowląt zwykle zaczynają tracić i wypadają w ciągu 5-7 lat. Pierwszy spaść zęby dolne zlokalizowane w centrum, trochę później – na szczyt. Po stają się luźne zęby trzonowe zauważyłem – kły.

Sekwencja utraty zębów mlecznych jest inna niż kolejność ich wybuch.

Zęby stałe, której początki sięgają dzieciństwa, stopniowo niszczy korzenie mleka, co odkręcić je i prowadzić do utraty włosów. Proces ten jest zazwyczaj bezbolesny. Lecz w pewnych przypadkach, jeśli zębów utrzymywana jest sztywno dziąseł i dokonując stałe już się pod nim, w celu zapobieżenia usunięciu zęba zwraca się do lekarza.

Priorytet i wiek wygląd:

 • Dolne siekacze – 6-8 lat.
 • Niższe pierwsze trzonowce (przednie zęby trzonowe zmienić niższa) – 6-7 lat.
 • Górne pierwsze trzonowce (zmienić górne przednie zęby trzonowe) – 6-7 lat.
 • Górne siekacze – 7-8 lat.
 • Dolne siekacze boczne – 7-8 lat.
 • Górne siekacze boczne – 8-9 lat.
 • Dolne zęby – w 9-11 lat.
 • Górne Pierwsze przedtrzonowe (między kły i trzonowce mleka) – 10-11 lat.
 • Niższe Pierwsze przedtrzonowe (między kły i trzonowce mleka) – 10-12 lat.
 • Górne drugie przedtrzonowe – w 10-12 lat.
 • Niższe drugie przedtrzonowe – w 11-12 lat.
 • Górne kły – 11-12 lat.
 • Niższe drugie trzonowce (zmiana dolne tylne zęby trzonowe) – w 11-13 lat.
 • Górne drugie trzonowce (zmienić górne tylne zęby trzonowe) – w 12-13 lat.
 • Górne i dolne zęby trzonowe trzecie (w mowie potocznej – mądrości zęby) – 17-21 lat w.

Terminy te są przybliżone i w wielu przypadkach mogą ulec zmianie. Czasami występowanie ostatniego zębów stałych jest opóźnione aż do 14, a czasami nawet do 15 lat.

Trzecie zęby trzonowe zęby mądrości czy też może dobrze rosną po 21 latach. Czasami dorastają do 25 lub nawet 27 lat. W rzadkich przypadkach, nie pojawiają się w ogóle.

Share →