Popularny Psychologia. Psycholog na każdy dzień. Dywagacje ...

Popularny Psychologia. Psycholog na każdy dzień. Bolesne współżycie u kobiet

Stosunek płciowy może być źródłem nie tylko bardzo zabawne i intensywny ból.

Ból podczas stosunku płciowego lub po nie z różnych powodów: może to być infekcja lub suchość pochwy, jego obrażenia lub reakcje alergiczne. Inne przyczyny bólu są przenoszone drogą płciową, blizny i zrosty po operacji brzusznej, choroby pęcherza moczowego, przewlekłe zaparcia, choroby narządów płciowych (takie jak endometrioza lub mięśniaki), konflikty psychologiczne.

Nie cierpi, i baw się dobrze

Jeśli stosunek seksualny powoduje ból i lekarz wykluczy wszelkie powody czysto medycznych dla tego zjawiska, można ponownie dokonać seks przyjemne z następujących prostych krokach.

Sprawdź swoją szafkę. Kochanie może być nie do zniesienia, jeśli drażni pochwę. Najczęściej jest to spowodowane podrażnieniem prezerwatyw lateksowych, składników detergentów, wanny z hydromasażem, antykoncepcji kremów lub środków plemnikobójczych. Postaraj się wyeliminować ewentualne bodziec przez około tydzień, aby zobaczyć przejść ból i podrażnienia.

Rób regularne kąpiele, zmienić antykoncepcji krem, przejdź do jednego z nowych prezerwatyw nie-lateksowe.

Jednak należy pamiętać, że prezerwatywy z jagnięciny jelita ślepego, choć blokuje spermy, ale nie zapobiegają przenoszeniu się wirusa upośledzenia odporności (plaża). Używaj ich tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie pewien, że twój partner nie jest nosicielem wirusa HIV i że komunikuje się tylko z tobą.

Kontynuuj grę wstępną. Długotrwałe uczucie (przytulanie, dotykanie, głaskanie, całowanie) bezpośrednio przed aktem pozwoli bardziej podekscytowany i zwiększyć wilgotność pochwy. Przy niedostatecznej wilgotności pochwy stosunek płciowy może powodować podrażnienie i ból.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz ból, spróbuj z partnerem stymulują się wzajemnie przez usta lub ręce, przesuwając termin wprowadzenia penisa prawie do końca. Ale jeśli w tym przypadku penetracji powoduje ból, staramy się spełnić nawzajem usta lub ręce.

Podyschu nową pozycję. Niektóre pozy może być długa, że ​​bardziej wygodne niż inne. Eksperymentuj do tego czasu, aż znajdziesz najlepszą opcję.

Użyj nawilżacza (smaru). Zmiany hormonalne zachodzące w czasie karmienia piersią lub w okresie menopauzy, błony śluzowej pochwy bardziej sucha i cienka, a to często powoduje bolesny stosunek płciowy. Suchość wilgoć mogą być związane do poszukiwania i otrzymanie niektórych leków, takich jak środki przeciwhistaminowe.

Cokolwiek suchość przyczyną pochwy można zaradzić tej sytuacji za pomocą dostępnych bez recepty środków smarnych rozpuszczalnych w wodzie (takich jak żel K-Y). Ich stosowanie przed stosunkiem seksualnym pomoże uniknąć bólu. Badanie przeprowadzone przez seksuologów, że istnieje niewielka różnica w skuteczności smarów sprzedawanych luzem lub kierowania się.

Zastosowanie smaru, powinny być podejmowane i narkotyków.

Spróbuj się zrelaksować. Kombinacja czynników psychologicznych i fizjologicznych powodować stan zwany pochwicy. Pochwicy charakteryzuje się mimowolne skurcze mięśni wokół pochwy. W wyniku stosunków seksualnych staje się bardzo bolesny i nawet niemożliwe. Kobiety cierpiące pochwicą zwykle przeżywają intensywny strach przed wprowadzeniem prącia.

Niektóre z nich żyje w dzieciństwie zrodził się pomysł, że seks – to jest złe i upokarzające. Inni mają traumatyczne doświadczenia seksualne.

Pokonać lęk przed stosunkiem seksualnym i przywrócić poczucie kontroli nad sobą w czasie jego często pomaga następujące ćwiczenie.

Znajdź czas i miejsce, gdzie można być sam i się zrelaksować. Zdejmij ubranie i położyć się w wygodnej pozycji; Nogi powinny być zgięte w kolanach i rysować na piechotę. Nanieś trochę smaru na czubku palca i wprowadzić go do pochwy, zmniejszenie krocza mięśni, jak to zrobić w trakcie defekacji (technika ta rozluźnia mięśnie otaczające otwór wlotowy pochwy, bez ryzyka problemów na części jelita). Przytrzymaj palec w pochwie na minutę – aż poczujesz. Następnie przesuń go trochę dalej – do poziomu kastety. Teraz staram się napięta i zrelaksować mięśnie pochwy, zlokalizowane wokół palca.

Gdy napięcie jest zmniejszona same mięśnie, które są stosowane w celu opóźnienia przepływu moczu podczas oddawania moczu, ale.

Za każdym razem, będzie wszystkim łatwiej wprowadzić palec, a następnie napięta i rozluźnić mięśnie wokół niego. W czasie, zwiększając zdolność do kontrolowania mięśni i odpocząć ich wprowadzeniu palca w pochwie.

Jeśli jest to wygodne, poproś partnera, aby wpisać jedno, a potem dwa palce do pochwy. Stopniowo będzie mógł wejść i penisa.

Kiedy do lekarza

Jeśli w trakcie stosunku seksualnego pojawia się silny ból, należy pilnie być zbadane przez lekarza ginekologa. Do łagodnego bólu spróbować kilka dni, aby pozbyć się własnych za pomocą różnych urządzeń. Ale jeśli nie pomoże, skontaktuj się z lekarzem.

Share →