Posiłki dla żołądka z niskiej kwasowości

Posiłki dla żołądka z niskiej kwasowości

Zapalenie błony śluzowej żołądka o ograniczonej wydzielanie kwasu żołądkowego są potrzebne, aby rozbić żywności zawiera niewystarczającą ilość kwasu solnego.

W konsekwencji – food trawi więcej niż to konieczne, a w jelicie źle leczone. Powoduje to nieprzyjemne skutki, takie jak:

Pomaga złagodzić diety niedogodności.

W przypadku tego rodzaju zapalenia jest wysoce prawdopodobne powikłań – rak dwunastnicy. Aby zapobiec konieczności pogorszenie być opracowany w połączeniu z dietą i gastroenterolog trzymać się jej, nie pozwalając sobie sprzyja.

Prawidłowe menu

Szczególną uwagę należy zwrócić na żywienie w pierwszych trzech do czterech tygodni po wykrywania i diagnozowania choroby.

Ważne jest, aby zrozumieć, że oryginał nie ma sensu próbować zwiększyć tworzenie leków pokarmowego kwasu solnego. pójdą do pracy później.

Osłabiony układ trawienny początkowo wymaga lekkostrawne jedzenie pozwala, aby nie uszkodzić błonę śluzową żołądka.

Produkty z aktualizacji wyceny

Zacznijmy od zleceniodawcy – z chlebem. Jedz lekko wysuszone. Biały chleb w twojej sytuacji lepiej, ale po prostu zrezygnować z żyta pieczenia również konieczne (chyba, że ​​cierpią na wzdęcia). Tłuste pączki, bułki szkodliwe.

Rozwiązano owsianka – płatki owsiane, kasza gryczana, ryż.

Mięso jest do przyjęcia, ale o niskiej zawartości tłuszczu (np, wołowina, kurczak, ale nie gęsi i mięsa kaczki). Podobnie, ryba (mintaj lub można święto na dorsza, ale łososia i halibuta, nie nie są).

Nabiał jest dozwolone, ale tylko znowu nie bardzo gruby. Na przykład, ser o niskiej zawartości tłuszczu, twardy ser i mleko jakości dobrze ci zrobi, a masło jest pożądane, aby rzadko i powoli.

Wyrzucić mocnej herbaty. Ale można od czasu do czasu wypić kawę piwny, bezpłatne soki ucztę, jogurt i nawet prowizji. Mleko klaczy, zauważamy z żołądka z zaburzeniami czynności wydzielniczej jest używany jako samodzielny lek lek.

W przeciwieństwie do wymogów diety na zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości, wolno jeść owoców cytrusowych (w rozsądnym są one nawet użyteczne). Jagody zalecane truskawki, maliny, truskawki, czarne porzeczki. Jeśli chcesz rozjaśnić pracę żołądka, jeść owoce i warzywa starte, puree.

Należy pamiętać, że jeśli masz biegunkę owoce nie mogą być nadużywane, może wzrosnąć.

Przydatne bulion z warzyw, mięsa i ryb. W brak zaostrzenia można jeść zupy i warzywa z, jak również mięso. I rosół kapusta lepiej nie gotować.

Ten roślinny zawiera włókna grube, które od dawna są trawione. Wszystkie dania główne najpierw muszą być gotowane na parze.

Smażony przygotować niezbędne dopiero po sztywnej diety, po wystąpieniu ulgi (jak już powiedzieliśmy, około miesiąca po pierwszym nawrocie).

Następnie nadszedł czas, aby pomyśleć o wzmocnieniu kwasu. I – niech zazdrości zazdroszczę czarnych pacjentów z żołądka zwiększył produkcję kwasu – będziesz polecane ogórki i pomidory, śledzie, odżywcze zupy

Ale wędzone, sól i przyprawy wciąż strzeże.

Share →