Powiększenie tarczycy. Przyczyny powiększenia tarczycy.

Powiększenie tarczycy. Przyczyny powiększenia tarczycy.

Powiększenie tarczycy miesza się obrzęk węzłów chłonnych, tylko w szczególnych przypadkach, a mianowicie te, w których jest on usytuowany poprzecznie do poszczególnych węzłów tarczycy. Przemieszczenie węzłów w akcie połykania, mówić o ich przynależności do tarczycy.

W Prąd Takie postacie można odróżnić.

1. eutyreozy Struma (stąd brak zaburzenia). Jest to spowodowane niedoborem jodu i dlatego znajduje się w obszarach, w których wole endemiczne (alpejski kraj). Wzrosła, często jednostronnie, żelazko zawiły, wystarczająco gęsta.

Możliwa kompresja tchawicy (świst krtaniowy), radiologicznie znacznie swoje ograniczenie; Struma często jest mostkiem. To jest najbardziej rozpowszechnioną formą. Mechanizm występowania cm.

Na rysunku.

2. Struma z kretynizm (w wyniku jodu defidita podczas życia płodowego i nieodwracalne uszkodzenie tarczycy i innych narządach). Występuje tylko w obszarach endemicznego wola.

3. Struma tireostaticheskim po leczeniu.

4. Struma w nadczynności tarczycy. Rozproszone, miękkie, pulsujące, wibrujące często.

5. zapalny obrzęk tarczycy (zapalenie tarczycy).

W przewlekłej Aktualny Riedel (Riedel) solidny żelaza, jak żelazo wzrasta, bardziej jednostronna. Proces zapalny może przenieść się do okolicznych mięśni, powięzi, nerwów i naczyń krwionośnych. Ból na bok.

Jest to często trudne do odróżnienia od nowotworów złośliwych.

Szczególną formą prądów – Struma lymphomatosa Hashimoto (Hashimoto) towarzyszy niedoczynności tarczycy. Dotyka kobiety niemal wyłącznie na 4-5 th dekadzie życia. Wole rozwija się w ciągu kilku lat, bez związku z zakażeniem.

Nie gorączka. Tarczyca jest trochę bolesne. Zjawisko wyklucza rozpoznania nadczynności tarczycy. Jest to, oczywiście, choroby autoimmunologiczne, w obecności przeciwciał przeciwko tireoglobina nie jest wyjaśnione przez dalszy przechodzi do krwiobiegu i prowadzi do powstawania przeciwciał.

Choroba jest rzadka.

W zapalenie tarczycy Istnieje kilka form.

Dla formy podostrej odnosi nieropiejące gigantyczny podostrą tarczycy, znamienny bolesny gęsty wzrost zwykle cały gruczoł. Gorączka, zwiększona podstawową przemianę materii, przyspieszone OB i leukocytoza dopełniają obrazu. W późniejszych etapach metabolizmu podstawowego może być również zmniejszona. Po kilku tygodniach lub miesiącach proces ustępuje, często nie pozostawiając żadnych zaburzeń funkcjonalnych.

To jest najbardziej rozpowszechnioną formą, dlatego należy najpierw przypomnieć, przez lekarza. Prawidłowa diagnoza jest często nawet obrzęk może cofać się w tło, a pacjenci często skarżą się tylko z bólu, a czasem nawet tylko uczucie obecności ciała obcego. Zjawiska ogólne o znaczące. Etiologia tych form podostre zapalenie tarczycy jest nieznany (wirus? Choroby autoimmunologiczne?).

Szybka reakcja na kortyzon często ułatwia różnicowanie raka (Cutler). W każdym przypadku, działanie kortyzonu zdumiewające.

Na zapalenie tarczycy z brucelozy.

Ropne zapalenie tarczycy wszystko szybko rozpoznawane ograniczoną zmiękczający (wahania!). Bolesność i zaczerwienienie nie pozwala odróżnić od form nieropiejące.

Autopsist tycznie dobrze i można wyróżnić trzy formy: podostrą tarczycy giganta, gęste jak żelazo, aktualny Riedel i aktualny limfoidalna Hashimoto. Klinicznie, w przewlekłych przypadkach, zróżnicowanie jest znacznie trudniejsze. Od etiologia tych form nie jest jeszcze pewny, można myśleć o ich połączenia między sobą (na różnych etapach choroby?).

Nowotwory złośliwe tarczycy [Struma Langhans (Langhans), rak, mięsak] do ich szybkiego wzrostu, wysoka gęstość, spójność skóry i obrzęk węzłów chłonnych. Ból nie jest to regułą, ale czasem czuję naciekową wzrost. Należy odróżnić od tarczycy, w którym żelazo może być przylutowana do otaczających tkanek i prowadzi do obrzęk węzłów chłonnych. Stosunkowo szybko mogą rosnąć gruczolakowate węzłów.

W przypadku podejrzenia – Trial biopsji lub odpowiednim doświadczeniem próby przebicia, aby uzyskać materiał do badania cytologicznego.

Treść tematu "Przyczyny powiększonych węzłów chłonnych.":

Share →