Powinny być traktowane mastopatii (choroby dysplazję)?

Powinny być traktowane mastopatii (choroby dysplazję)?

Gruczołu sutkowego jest wyróżnikiem klasy zoologicznego – klasa ssaków.

Od urodzenia do późniejszych latach życia, piersi wielokrotnie zmienia swój wygląd – rozpocząć z małym zarodku, przechodzi jego ekscytujące i kwitnące w pokoju znikną kończy wiek.

Gruczoły sutkowe zaczynają się tworzyć w drugim tygodniu życia wewnątrzmacicznego. Od urodzenia do okresu dojrzewania w gruczołach mlekowych wydłużyć Strait, zwiększając sutki. Podczas dojrzewania, jest szybki wydłużenie i przewody rozgałęźne, zrazików formowania gruczołowej, zmiany morfologiczne struktury piersi.

Tkanka łączna tworzy dwie strefy: międzykomórkowe i interlobar (porcji wsparcia) podlega hormonalnych wpływów. Po zakończeniu okresu dojrzewania aż do drugiego trymestru pierwszej ciąży gruczołu sutkowego zatrzymuje swój rozwój. Tak więc, w wieku dojrzewania płciowego i aż do zakończenia pierwszej ciąży mammary epithelium jest niedojrzałym, to nie jest w stanie odpowiedzieć na progesteron własnych krąży i staje się czynnikiem ryzyka w rozwoju raka sutka.

Mammary gland jest zależna od cyklicznych procesów fizjologicznych w organizmie. Prawie nigdy gruczołu sutkowego jest w spoczynku, niezależnie od wieku kobiety. Stała zmienność struktury piersi, wrażliwości na hormony płciowe, hormony tarczycy komfortu seksualnej i stanu emocjonalnego statusu kobiet, w wyniku częstego występowania w tego gruczołu procesów dysplastycznych, które są często połączone wyrażenia lub piersi choroby dysplazję.

Lub choroby fibrocystic piersi – Jest to ogólna nazwa łagodnych zmian sutka są bardzo różne od siebie cech anatomicznych, objawów klinicznych oraz niebezpieczeństwo choroby nowotworowej, co sprawia, uznawane za stan mastopatii przedrakowych.

Przyczyny tych zmian jest ogromna liczba. Główne z nich to:

1. Sytuacje stresujące, które są obecne w życiu każdej kobiety (niezadowolenie ze stanu cywilnego, jak również ich pozycji w społeczeństwie, sporów krajowych, konflikty w pracy), ponieważ każdy stres towarzyszy różnych zaburzeń czynnościowych układu neuroendokrynnych.

2. Czynniki o charakterze seksualnym.

3. Czynniki znaków rozrodczość (liczba ciąż, porodów, poronień, wieku, ciąży i porodu, karmienia piersią, czasu wystąpienia pierwszej miesiączki i menopauzy, i inne.).

4. Choroby ginekologiczne, a przede wszystkim, zapalenie miednicy.

5. zaburzenia endokrynologiczne (zaburzenia czynności tarczycy, zespół metaboliczny, zespół policystycznych jajników, cukrzyca 1 i 20 rodzaju i inne.).

6. procesów patologicznych wątroby i dróg żółciowych.

7. dziedziczne (genetyczne) predyspozycje.

Z reguły pod kątem występowania zapalenia sutka wymaga 2-3 czynników.

W przypadku zapalenia wymienia większość typowych dolegliwości są:

 • tkliwość piersi,
 • zwiększenie ich poczucia wielkości,
 • wzdęcia i obrzęk gruczołów,
 • Obecność wydzieliny z brodawki lub piersi-jak przezroczystej cieczy siary.

Ból może być podana w dole pachowym, barku i łopatki. Najczęściej jest połączenie objawów syndromu przedmiesiączkowego i zapalenie sutka.

Główne zarzuty w tych warunkach są: bóle głowy (często migreny typu), obrzęk twarzy i kończyn, nudności, rzadko wymioty, zaburzenia czynności jelit, wzdęcia. Gdy neuropsychiczne forma zespołu napięcia przedmiesiączkowego mogą dołączyć takie zarzuty jak drażliwość, depresja, osłabienie, płaczliwość i agresji. Trudności w ustaleniu przyczyny bólu ze względu na fakt, że ból nie może powstać tylko w patologii raka piersi, ale także w szyjnego-piersiowego osteochondroza, neuralgii międzyżebrowej, radiculoneuritis i kierowane przez odpowiedniego leczenia.

Jakie formy może mieć chorobę dysplazję?

Najczęściej rozproszone piersi i oczywiste:

 • Przewaga gruczołowej składnika (obrzęk, proliferacji tkanki gruczołowej) — korzystna forma;
 • Przewaga składnika włóknistego (obrzęk, zwiększenie międzypłatowe łącznej przegród tkanki, ciśnienie otaczającej tkanki, zwężenie przewodów do ich pełnego nieperforowanej;
 • Dominującym składnikiem torbielowate (czy jeden lub więcej elastycznych jamy wypełnione cieczą treści są wyraźnie oddzielonych od otaczającego raka tkanek);
 • zmieszaniu (wzrost liczby gruczołów płatów, connective tissue growth interlobar septum).

Mniej korzystna forma zapalenia sutka jest węzłowych. W tej postaci, zwykle w tle zmian opisanych powyżej, obecność jednego lub większej liczby węzłów często stanowią gruczolakowłókniaka lub gruczolak.

Gruczolakowłókniak – Dość często, łagodne nowotwory piersi. Występuje w każdym wieku, ale często 20-40 lat. W niektórych przypadkach, zwłaszcza wśród młodzieży, gruczolakowłókniakach może szybko rosnąć i osiągnąć znaczne rozmiary (do 10-15 cm).

Według różnych autorów degeneracji łagodnych gruczolakowłókniakach w raka piersi występuje u 1,5-2%.

Także forma może być reprezentowany sferoidalnego rozrost atypowy (Rozrost tkanki gruczołowej). Odsetek regeneracji edukacji węzłowych wzrosła do 20%.

Ponadto, warto przypomnieć, bardzo szczególny przejaw mastitis – krwawa wydzielina z brodawki piersi. Z reguły przyczyną takiego zrzutu jest edukacja wewnątrzprzewodowego (brodawczaka), które mogą być pokryte owrzodzeń i krwawień. Takie objawy powinny być poważny powód do obaw i szybkich kobiet poszukujących pomocy medycznej.

Niezbędne metody badania, która jest, aby kobiety skonsultować się z lekarzem-mammologu:

 • kontroli i obsługi badanie piersi, badanie pachowych, podobojczykowej, węzłów chłonnych szyjnych;
 • USG piersi i węzłów chłonnych;
 • Mammografia rentgenowska (wszystkie kobiety po 40 roku życia);
 • badania krwi (ogólnej analizy biochemiczne, hormonalne, stan markerów nowotworowych);
 • wykrycie cyst, że przebicie z badania cytologicznego zawartości;
 • wykrywanie węzłów edukacji ogrodzenia, z igły i strzykawki, komórki w Edukacji dla cytologii.

Zapalenie sutka schemat leczenia należy dobrać indywidualnie dla każdej kobiety. Przy powoływaniu program należy uznać za przyczyny zapalenia sutka, dane z badań, zmiany w badaniach krwi. Jeśli to konieczne, kobieta powinna zasięgnąć porady specjalistów, takich jak neurologa, ginekologa, endokrynologa, internista.

Również w zależności od decyzji lekarza, który po wykryciu edukacji węzłowych, mogą być wykonywane w chirurgicznym leczeniu oddziału onkologicznego z badania histopatologicznego tkanki usunięte piersi.

W życiu niemal każdej kobiety przynajmniej raz czuł ból, dyskomfort w piersi lub plomb własny objawia w gruczole sutkowym. W tej sytuacji każda kobieta zachowuje się inaczej. Jeden idzie do mammologu lub onkolog wyjaśnia jej uczucia są zainteresowane, jest w trakcie testów i, w przyszłości, lub odbiera leczenie, lub po prostu dostaje porady na temat samokontroli i częstotliwości wizyt mammologisty. Innym cierpi ból, dręczony wątpliwościami, i za każdym razem usłyszał od przyjaciół lub znajomych na raka, myślę, że – «Bo ja też nie wszystko jest w porządku»Ale z racji własnego strachu usłyszeć straszny diagnozy, lub po prostu z wiecznego „nie dla siebie”, w dalszym ciągu opóźnia wizytę do lekarza.

Dowiedz się więcej i zapisz się do porad ekspertów możesz zadzwonić 7 (495) 777-48-49

Share →