Pozuje do snu w czasie ciąży

Pozuje do snu w czasie ciąży

W ciąży kobieta jest często spotykają się z problemem znalezienia wygodnej pozycji podczas snu, zwłaszcza po piątym miesiącu, gdy żołądek pozwala wygodnie wyścigi umieścić ciało. Niestety twoja ulubiona pozuje w łóżku i zaokrąglony brzuszek nie jest kompatybilny. Istnieje kilka rzeczy, które pomogą Ci zdobyć bardzo potrzebne odpoczynku.

Jaką pozycję wybrać, aby nie zaszkodzić dziecku i relaksu?

Jeśli ciąża nie osiągnął jeszcze 12-13 tygodni, po tym czasie można spać spokojnie w dowolnym dogodnym miejscu. Jeden, który może zakłócać sen w jego ulubionej pozie – wrażliwy piersi.

Najlepsza pozycja ciała podczas snu w czasie ciąży – to Pozycja boczna. Pożądane jest na lewo. Spać na lewym boku zwiększa przepływ krwi i składników odżywczych do łożyska i dziecka. Ponadto, owoce nie brakuje tlenu. Korzyści z tej pozycji jest również, aby ułatwić pracę serca i nerek, pomaga zmniejszyć obrzęk rąk i stóp.

W tej pozycji, dla wygody, można zginać kolana, połóż nogi na nogę lub umieścić poduszkę między nogi.

Czy spoczywał. Do wypoczynku w pozycji leżącej na plecach, włożyć poduszkę. Gdy pozycja ta jest zmniejszona duszność, często w towarzystwie kobiety w ciąży w ostatnich tygodniach ciąży.

Jeśli nagle budzi się w nocy kobieta na plecach lub brzuchu, trzeba skręcić na lewym boku. Ta poza jest dobre dla matki oczekującej, i dziecka.

Eksperymentuj z poduszkami, wybór najwygodniejszej pozycji. Przyczyni się do zmniejszenia ciśnienia i poduszkę pod lędźwie.

Wybór poduszkę na komfortowy sen w czasie ciąży:

W litery «U» – wspierać ciało w ciąży z dwóch stron, co pomaga się zrelaksować mięśnie pleców i brzucha wsparcia;

W formie litery „C” – przeznaczony do spania na boku i wspierać rosnącą brzuch;

W postaci litery „G” – jak poduszki w formie litery „C” i „I”, ale różnią się tym, że mogą one być stosowane bez dodatkowej poduszki do głowy;

W formie bułeczki – jak poduszka w kształcie litery „U”, ale bardziej kompaktowych rozmiarów;

W liście «ja» – przeznaczony do spania na boku i wspierać rosnący brzuch.

Jakie postawy należy unikać?

Spanie na plecach. W tej pozycji zwiększa się ciśnienie w naczyniach krwionośnych, które biegną wzdłuż kręgosłupa (aorta i żyły głównej). Spanie również na plecach może powodować bóle pleców, powstanie lub pogorszenie hemoroidy, trudności z oddychaniem, niższe ciśnienie krwi.

Spanie na brzuchu. W drugim trymestrze ciąży spanie na brzuchu nie jest zalecane. Po osiągnięciu trzeciego trymestru pozę na brzuchu będzie fizycznie niemożliwe.

Spania po prawej stronie. Spać w ciąży w tej sytuacji może uszkodzić krążenie krwi od matki do dziecka.

Share →