Prawidłowe odżywianie matki karmiące

Prawidłowe odżywianie matki karmiące

Dieta kobiety karmienia – jedna z najważniejszych kwestii, które są zainteresowane w prawie wszystkich młodych matek. Po tym wszystkim, co i jak je kobiety w okresie karmienia piersią. zależy od jakości mleka matki, a zatem moc dziecka. Dlatego bardzo ważne jest, aby przestrzegać kilku podstawowych zasad karmiących matek dostaw.

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zwrócić uwagę, jest to, że, niestety, większość nawyków żywieniowych jest absolutnie do przyjęcia dla karmiącej matki. Ale z drugiej strony, niedostateczne odżywianie opieki matki będą cierpieć nie tylko jej ciało, ale ciało dziecka. Jak znaleźć złoty środek?

Istnieje kilka podstawowych zasad, które są pożądane, aby obserwować karmiącej matki.

Zasada 1. kalorii

Moc matki karmiące powinny być bardziej pożywne, a mianowicie 500-700 kcal wyższe niż normalnie. Jest to spowodowane faktem, że kobieta w okresie laktacji muszą nie tylko korpus z wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ale ciała dziecka. Dlatego dieta w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Podczas karmienia piersią znacząco zwiększa organizmu potrzebują kobiety w energii i składników odżywczych. Utrzymać równowagę witamin i minerałów w organizmie pomoże mamom witaminy kompleks Pregnekea .

Matki karmiące powinny być zasilane nawet pięć razy dziennie, ale stopniowo. Ale też nie należy się przejadać. Mała przekąska jest zalecane przed karmienia dziecka.

Uważa się, że ta ilość mleka wzrośnie. Co więcej, taka dieta bardzo wygodne, a matka jako przydatne do podjęcia jedzenie w miłej atmosferze, gdy dziecko śpi. To zalecenie jest szczególnie odpowiedni dla kobiet, które mają dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy.

Zasada 3. Różnorodność

Jeśli dieta matki opieki będzie brakowało kilka przydatnych neobhodimiyprodukt i to może spowodować beri-beri, podobnie jak to, i dziecko. W związku z tym, że menu jest Matki karmiące powinny być zróżnicowane. Lekarze nie zalecają podczas karmienia piersią zgodne z mono-diety.

Może to prowadzić do zmniejszenia kobiece ciała białek, tłuszczów, węglowodanów, i witamin. A jeśli silny organizm może jeszcze dorosły radzenia sobie ze stresem, ciało dziecka będzie cierpieć.

Jeśli mówimy o odpowiednie żywienie matek karmiących, nie wspominając znaczenie picia. W czasie porodu i po porodzie kobieta traci dużo płynu z organizmu. I to musi być wypełnione, w przeciwnym razie można doprowadzić organizm do odwodnienia. Ponadto, ilość płynu zużywane będą zależały od ilości produkowanego mleka.

Minimalna cieczy, które należy spożywać na dzień kobiet karmiących – 2-3 litrów, a latem nawet bardziej.

Z odpowiednią dietą kształtowaniu karmiących piersią jest bardzo ważne, aby korzystać z metod gotowania, które pozwalają zachować korzystne właściwości produktów. Wrzenia, pieczenia, pary – Zabiegi, koltorie zachować maksimum witamin i wartości odżywczych. Smażone jedzenie jest lepsze, aby ograniczyć – Po pierwsze, nie jest przydatna, a po drugie – zbyt tłuste.

Całe ziarna – lepiej jest dla dostaw bazą do matek karmiących. Gryka, owies, ryż – Oto najlepsze przystawki do karmienia piersią. Chleb najlepiej wybierać pełnoziarniste.

Zasada 7. Owoce i warzywa

Nie jest tajemnicą, że do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego jelit potrzebne węglowodany. Owoc – niezbędnym ich źródło. Kwas foliowy. która jest odpowiedzialna za początkową funkcjonowania układu nerwowego niemowlęcia znaleźć w pomarańcze, banany, brukselka.

Ważne: owoce i warzywa są dobrze wchłaniane tylko wtedy, gdy są spożywane na pusty żołądek! Dlatego optymalne dla matek karmiących – jeść owoce jako przekąskę.

Jest również bardzo ważne, aby pamiętać, sezonowe owoce i warzywa. Wszystko w swoim czasie, to motto wybór owoców dla karmiącej matki.

Prawidłowe odżywianie matki karmiące – zdrowe jedzenie dla dzieci, ponieważ matka laktację i dziecko tworzą jeden system. Niech was Bóg błogosławi!

Znalazłeś błąd? Zaznacz tekst i wciśnij Ctrl + Enter, aby poinformować nas

Share →