Próchnica dzieciństwa - leczenie próchnicy zębów mlecznych

Próchnica dzieciństwa – leczenie próchnicy zębów mlecznych

Każdy rodzic, który ma odpowiedzialne podejście do zdrowia swojego dziecka wie, że próchnica dzieciństwa – choroby pilności w leczeniu! Oznacza to, że jak tylko pierwszych objawów choroby, należy natychmiast rozpocząć leczenie próchnicy zębów mlecznych swojego dziecka, ponieważ im szybciej to zrobisz, tym więcej pewności, że dziecko wyrośnie z równymi, pięknych i zdrowych zębów.

Jak jest próchnica z dzieciństwa?

Leczenie próchnicy zębów mlecznych zależy od stadium choroby i jej objawów:

– na wczesnym etapie, gdy próchnica pojawia się tylko plamy na powierzchni zębów, więc leczenie sprowadza się najczęściej do konserwatywna i jeśli zaczniesz go na czas, choroba może być całkowicie wyleczony.

– na etapie próchnicy powierzchniowej, gdy ubytki tkanek zębów wnikają w głąb szkliwa tworząc wgłębienia, konieczne jest przeprowadzenie wypełnienie tych ubytków, zakłada bardziej poważne podejście.

– Podobną procedurę stosuje się w przypadku leczenia próchnicy środowisku, w którym zdumieni i szkliwo zębów, tkanki zębowej i wewnętrznego, w tej sytuacji dentysta dążenie do jak najszerszego uszczelnienie.

– gdy dziecko zaczęło głębokie stadium choroby, leczenie próchnicy zębów mlecznych może obejmować dwa etapy: pierwszy, lekarz będzie leczyć zęby za pomocą specjalnych podkładek, a następnie przytrzymaj opóźnione nadzienie.

Wybór leczenia głębokiej próchnicy zależy od stanu miazgi – jeśli nie jest zbyt pod wrażeniem, lekarz może wybrać leczenie zachowawcze, a potem wypełnienie zęba. Ponadto, niezależnie od stopnia zaawansowania choroby, leczenie próchnicy zębów mlecznych rozpoczyna się zawsze uzyskać ogólną kondycję dziecka. Pociąga to za sobą stosowanie szeregu metod pomocniczych:

– Zaleca spaceru na świeżym powietrzu.

– naświetlanie promieniami ultrafioletowymi (w zimie).

– podawanie grupy witaminy A, B, C i D.

– Suplementacja fluorku sodu.

Kiedy trzeba iść do lekarza?

Im wcześniej zaczniesz leczenie próchnicy zębów mlecznych, tym lepiej. Ważne jest, aby natychmiast, jak tylko znaleźć tablicę dziecko zębów lub brązowe plamy, których nie można usunąć kontakt z kliniką stomatologiczną dla dzieci. Ponadto, powodem rozpoczęciu leczenia mogą obejmować:

– skarg bólu biorąc gorący lub zimny żywności.

– odmowa jedzenia w ogóle.

– żucia tylko po jednej stronie szczęk.

– Nagłe pojawienie się awersji do słodkie lub kwaśne, które nie były przestrzegane.

Dzieciństwo w próchnicy początkowej fazie rozwoju jest dość trudne do określenia w domu. Więc jak tylko pierwszy ząb mleczny został pocięty wizyty profilaktyczne do dentysty pediatrycznej powinny być regularne. Jeśli specjalista uzna, że ​​co najmniej jeden ząb jest «zagrożone»Podejmuje się natychmiast na leczenie!

Leczenie rozpoczyna się wcześniej mleko ubytków zębów, tym mniejsze ryzyko różnych powikłań, takich jak zapalenie miazgi – zapalenie tkanek wewnętrznych zęba, który rozwija się w ciągu kilku godzin. Zapalenie miazgi charakteryzuje się:

– zapalenie dziąseł i policzków.

– Pojawienie się błony śluzowej pacjentów przetoki obornika zębów.

– ból podczas gryzienia zęba.

Powikłania spowodowane przez nie czasie leczenia próchnicy zębów, dziąseł także – zapalenie tkanek otaczających ząb objawy, które są podobne do objawów wywołanych miazgi.

Pamiętaj, nie leczenie próchnicy zębów dziecka może prowadzić do konieczności jej usunięcia, co z kolei negatywnie wpływa na całe systemy uzębienia w przyszłości. Ponadto, w bardzo zaawansowanych przypadkach, próchnica dziecko może powodować próchnicy zębów stały zarodek, który w tym przypadku nie może być cięta w ogóle.

Od wielu lat, najczęściej stosowaną metodą leczenia próchnicy (w stomatologii dziecięcej, w szczególności) jest techniką, w której usunięto tkankę zęba próchnicowy z wiertarka, i miejscu w wyniku uszczelnienia wnęka jest stosowana. Bydlę, ale porównywalną ze skutecznością, szczególnie w przypadkach głębokich zmian zęba, aż pojawi się. Jednakże należy zauważyć, że nowoczesne metody znieczulenia, zarówno znieczuleniu ogólnym lub miejscowym znieczuleniem, anuluje prawie wszystkie negatywne czynniki stosowania leczenia świńskiej próchnicy. Szczególną rolę odgrywa wydajność znieczulenia w stomatologii dziecięcej – tutaj są wykorzystywane najbardziej zaawansowane i oszczędzającej metody znieczulenia.

Ale mimo to, wszystko jedno, czy można tego uniknąć, należy skorzystać z tej okazji, więc działanie leków znieczulających na organizm dziecka indywidualnie i nie jest w pełni poznany.

Alternatywne sposoby leczenia próchnicy zębów mlecznych.

W ostatnich latach coraz bardziej popularne alternatywne (bez stosowania wiertła) służą do zwalczania próchnicy zębów, których zadaniem – zminimalizować dyskomfort podczas stosowania, zwłaszcza do leczenia zębów mlecznych.

W szczególności, leczenie próchnicy dzieciństwie może być wykonane z wykorzystaniem specjalnych urządzeń laserowych. Cechą tego sposobu, gdy są w pełni wystarczające skuteczność, ale w znacznie mniejszym w porównaniu z używaniem konwencjonalnego wiertła, jest fakt, że tylko usuwa Zbutwiałych części tkanki. Metoda ta jest dobrze znana w leczeniu próchnicy głębokich, gdy choroba spowodowana nerwowy komponent zęba.

Czy bez przygotowania zęba, można również, w razie potrzeby, leczenie powierzchownych «rozkwit» próchnicy. W tym przypadku, wystarczające do leczenia próchniczą punktowych specjalne konstrukcje. Procedura ta nosi nazwę remineralizacji.

Jednym z najbardziej popularnych alternatywnych metod leczenia próchnicy zębów mlecznych z emalii jest metodą srebrzenia – rysunek na powierzchni nieleczonych ubytków specjalnego roztworu zawierającego jony srebra. Jest to środek tymczasowy, który, podobnie jak wszelkie alternatywy nie gwarantuje sto procent skuteczności. Ponadto, srebro efekt uboczny – traktowane ząb jest pomalowane na ciemny kolor dowód, że nie wygląda bardzo estetycznie.

Nie zapomnij o znaczeniu profilaktyki, nawet gdy wszystkie objawy próchnicy całkowicie usunięte. Jest to konieczne do prowadzenia działań w celu zwiększenia stabilności tkanek zębów do tego bardzo nieprzyjemne choroby, przez co rozumie się:

– ścisłe przestrzeganie zasad higieny.

– Zastosowanie specjalnych szczoteczek i ich regularna wymiana.

– Rozwiązania płukanka do ust. fluorków

– Fluorek specjalne powłoki lakiernicze zęby, które odbywa się w stomatologii 1-2 razy w roku.

Share →