Próchnicy u dzieci. Leczenie i profilaktyka

Próchnicy u dzieci. Leczenie i profilaktyka

Smutne jest to, by to przyznać, w dzisiejszym świecie próchnicy jest najczęstszą chorobą jamy ustnej nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Leczenie stomatologiczne dla pacjentów, których wiek sięga 2-3 lat czasem, ze względu na znaczne trudności, więc najważniejszym zadaniem jest zapobieganie próchnicy zębów dziecka lub przynajmniej zidentyfikować go na scenie, gdy oszczędzając terapii nadal dość skuteczne.

Najczęstsze przyczyny próchnicy zębów u dzieci jest uważane za spożywanie nadmiernych ilości słodyczy (węglowodany), uszlachetniać produkty i higiena jamy ustnej jest niezadowalający.

W takim przypadku, co może być spowodowane próchnicy u dzieci poniżej jednego roku, w szczególności tych, którzy są jeszcze piersią? Okazuje się, że warunki dla rozwoju próchnicy określonymi wciąż w macicy. Choroby zakaźne, zaburzenia wewnątrzwydzielnicze, posocznica, złe nawyki, stresu podczas ciąży negatywnie wpływa na tworzenie się struktury tkanek zębów. W związku z próchnicy u małych dzieci rozwijają się bardziej prawdopodobne.

Udet próchnicy w fazie próchnicy powierzchni na miejscu w dziecko

Inną częstą przyczyną próchnicy jest niewłaściwe żywienie dzieciństwa. Porażka górnych przednich zębów, lub tzw próchnicy butelek w dziecko często rozwija się w wyniku nocnych karmień, w którym nie istnieje żadna obiektywna potrzeba – butelka mleka lub soku dać dziecku zapewnić go, a tym samym zagwarantować spokojny sen.

Share →