Preparaty drożdżycy u kobiet: skuteczne rozwiązanie problemu

Preparaty drożdżycy u kobiet: skuteczne rozwiązanie problemu

21 stycznia. Aleksander Bondarev

Rozpoznanie pleśniawki prowadzi często kobiety w przerażeniu. Ale nie wszystkie złe, bo kandydozy to choroba nieuleczalna. A jeśli zdiagnozowano na wczesnym etapie, to nie dostarcza leczenie dużej niedogodności.

Nowoczesna farmakologia wynalazł wiele leków, które są stosowane wobec pleśniawki. Niektóre z nich mogą się pozbyć choroby w ciągu kilku dni. Więc teraz grzybica nie jest zagrożeniem dla kobiecego ciała.

Istnieją dwa rodzaje leków stosowanych w leczeniu kandydozy u kobiet:

 • preparaty miejscowe. nie są przeznaczone do podawania doustnego (tabletki, kapsułki dopochwowe i czopków, kremów, maści i żele);
 • preparaty ogólnego działania. przyjmowania doustnego (tabletki i kapsułki) i są stosowane do leczenia łagodnych i przewlekłych postaci pleśniawki.

Ważne! W obecności choroby nie jest zalecane samoleczenia. Tylko lekarz może przepisać odpowiednie leczenie, biorąc pod uwagę wyniki badania i anatomicznych cech kobiety.

Sposób działania lokalne

Leki tego typu mogą być przyznawane w następujących przypadkach:

 • do leczenia kandydozy u kobiet w ciąży i matek karmiących (inne leki są przeciwwskazane w tym okresie, jak są szkodliwe dla zdrowia dziecka);
 • w leczeniu łagodnego pleśniawki;
 • w leczeniu kandydozy nie tylko dla kobiet, ale również ludzi.

Najpopularniejsze leki tego typu są:

 • pimafutsin. Jest dostępny w postaci tabletek, globulek, w postaci kremu lub maści. Jeśli kapsułki dopochwowe nanosi się je raz dziennie wieczorem przed snem. Czas trwania leczenia jest ustalana indywidualnie, ale zazwyczaj nie więcej niż 5-7 dni.

  Po zaniku objawów choroby mogą być przypisane do leczenia zapobiegawczego;

 • Livarol. wykorzystane przeciwko przewlekłej kandydozy i potężnego środka przeciwgrzybiczego. Kurs leczenia może trwać od 5 do 10 dni. Świece wprowadzone do pochwy raz dziennie przed snem w nocy;
 • Polizhinaks. stosuje się do leczenia stanów zapalnych i chorób zakaźnych u kobiet. Stosuje się go intervaginalno 1-2 razy dziennie przez 6-12 dni ściśle na receptę. Przebieg leczenia jest ustalana indywidualnie;
 • klotrimazol. domiejscowo dopochwowe tabletki leku. W zależności od stopnia trwania choroby klotrimazolu leczenia mogą wahać się od 2 dni do 4 tygodni. Kilka razy dziennie jest również zależna od postaci preparatu: 100 mg do 6 razy dziennie, trzy razy 200 mg, 500 mg jeden raz;
 • natamycyną. jest w postaci tabletki dopochwowe, kremy, zawiesiny lokalnych i tabletek do podawania doustnego. Świece są stosowane raz dziennie intervaginalno. Kuracja na 3 do 6 dni.

Oznacza całkowitą działania

Preparaty do stosowania doustnego, w przypadku nawrotu choroby, ciężka podczas niej lub gdy leczenie lokalne nie dają pożądanych efektów. Nowoczesne narzędzia tego typu mają praktycznie żadnych skutków ubocznych, a ich negatywny wpływ na ciało kobiety jest minimalne. Do zniszczenia steroli w komórkach grzybów wykorzystywanych leki przeciwgrzybicze.

Mają one wpływ na organizmy patogenne, tak że proces rozmnażania się niemożliwe. Najbardziej popularne i powszechnie stosowane leki przeciwko drożdżycy u kobiet, które zapewniają całkowitą działania są:

 • flukonazol. wytwarza się w postaci kapsułek. Ma takie nazwy handlowe, jak Diflazon, medoflyukon, Diflucan, crand, Mikosist i fljukostat.

  Przyjmowania leku raz dziennie wewnątrz. Przebieg leczenia może trwać od 7 do 30 dniach: wszystko zależy od stopnia nasilenia choroby i skuteczności leku. Nie stosuje się w stosunku kandydozy u kobiet w ciąży, a także u pacjentów z alkoholizmu;

 • itrakonazol. Preparat o szerokim spektrum działania. Otrzymanie środków w pierwszych minutach po posiłku, a nie płynne kapsułki 1-2 razy dziennie. Kurs leczenia może trwać od 1 dnia do 7 miesięcy, to wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby.

Leczenie pleśniawki będzie znacznie bardziej skuteczna i efektywna, jeśli stosowane leki ogólne i lokalne działania w tym samym kompleksie. Zwłaszcza takich skuteczności systemu w przewlekłej kandydozy. Ale nie zapominaj, że leczenie anty-pleśniawki wyznaczyć lekarza.

Po tym wszystkim, tylko on wie, jakie leki przeciwko tej chorobie będzie skuteczna w każdym przypadku.

Share →