Prezerwatywa

Prezerwatywa

Ryzyko niechcianej ciąży jest związane z niewłaściwego stosowania prezerwatyw

W 1564 wielki włoski anatom Fallopius napisał o wykorzystaniu podobnych czapki lniane. Wkrótce potem pojawiły się urządzenia ochronne z jelit zwierząt. Dopiero w XIX wieku, takie czapki nazywane są prezerwatywy i zostały reklamowany jako środek «w celu ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i licznych nieślubnego potomstwa»,

Wraz z wynalezieniem gumy w 1840 roku rozpoczął masową produkcję prezerwatyw (lub, jak ich nazywano, «dziąsła») Z tworzyw sztucznych.

Prezerwatywy są wiarygodne i skuteczne środki antykoncepcyjne i tylko (z wyjątkiem stosunku seksualnego) przerwany przez tymczasowej ochrony z ciążą.

Wartość prezerwatywy może zapobiec transmisji wirusa HIV (ludzki wirus upośledzenia odporności) patogenów i innych chorób, chorób przenoszonych drogą płciową. poza antykoncepcji. Wszystkie pary przy użyciu metody planowania rodziny (w sumie jest ich około 398 milionów). Co najmniej 1/3 ośrodka do metody antykoncepcji, która wymaga aktywnego udziału mężczyzn: (. 46000000) prezerwatywy Wazektomia (41 mln). okresowa abstynencja (abstynencja – 17 mln.) Lub stosunek przerywany (35 mln.).

Obecnie w szerokim rozprzestrzenianiu AIDS na całym świecie coraz częściej używa populacji tego typu antykoncepcji.

Japonia jest na pierwszym miejscu na rozpowszechnienie stosowania prezerwatyw, a następnie w krajach skandynawskich. Prezerwatywy są bardziej popularne w krajach rozwiniętych (15% małżeństw), niż w krajach rozwijających się (3% małżeństw).

Mechanizm działania i skuteczność prezerwatywy

Główny mechanizm działania prezerwatywy jest przeszkodą do penetracji plemników do pochwy kobiety. W niektórych przypadkach, w celu poprawy niezawodności, wraz z prezerwatywy plemnikobójcze stosowany jest środek, jednak nie ma wiarygodnych danych na temat skuteczności spermicide po naruszeniu integralności prezerwatywy podczas stosunku płciowego.

Jak wybrać prezerwatywy

Istnieje wiele rodzajów prezerwatyw. Niektóre są wykonane z gumy, inne – przetworzonych materiałów kolagenowej. Niektóre z nich są dostępne z środkiem plemnikobójczym, inne – bez plemnikobójcze leku lub specjalnym smarem. One różnią się także wielkością, kształtem (lub stożkowy kształt) grubość powierzchni (gładkie lub rowkowane) i kolor. Może pojawić Smary «suchy» Olej silikonowy ciekłe żele, suche proszki lub plemnikobójczych.

Około 1% dostępnych w handlu prezerwatyw wykonano jagnięciny kątnicy.

Prezerwatywy umiarkowanie skuteczna antykoncepcja. Wskaźnik «awaria antykoncepcji» w pierwszym roku stosowania prezerwatyw wynosi około 12,5%.

Najczęstszym błędem jest niewłaściwe stosowanie prezerwatyw. Kiedy ich prawidłowe i konsekwentne stosowanie wskaźników «brak» ta metoda antykoncepcji odpowiada niskich liczbach – około 2% w ciągu pierwszych lat stałych klientów. Na przykład w Wielkiej Brytanii, średni «awaria antykoncepcji» było 1 ciąża na 100 par regularnie i prawidłowo stosować tę metodę antykoncepcji przez rok.

W niektórych przypadkach, zalecane jest zwiększenie skuteczności prezerwatyw, wraz z zastosowaniem innych metod mechanicznych antykoncepcji (np contraceptive gąbki).

Ze względu na wysoki wskaźnik skuteczności prezerwatyw w plemnikobójczym jest najlepszym wyborem dla par, które nie mogą korzystać z postcoital metod planowania rodziny, takie jak, na przykład, postcoital pigułki lub aborcji.

Zapobieganie AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową

Prezerwatywy odgrywać ważną rolę w zapobieganiu rozprzestrzenianiu i przenoszeniu chorób, chorób przenoszonych drogą płciową. w tym AIDS. Stosowanie prezerwatyw ze środkiem plemnikobójczym jest najlepszą metodą zapobiegania Herpes simplex. wirus brodawczaka ludzkiego. rzeżączka, rzęsistkowica. zapaleniu wątroby typu B syfilis. chlamydia, i inne. Kobiety z infekcjami danych wysokiego ryzyka powinny regularnie używają prezerwatyw, w tym w czasie ciąży, aby zapobiec przenoszeniu czynnik sprawczy płodu i jej partnera seksualnego.

Prezerwatywy wykonane z naturalnych materiałów, nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV, a prezerwatywy lateksowe są najlepszym sposobem, aby zapobiec jego przekazanie, choć czasami powodować alergie. Należy zauważyć, że użycie prezerwatywy jest zalecany do nosicieli wirusa HIV w celu zapobiegania przenoszeniu wirusa neinfitsiruemomu partnera seksualnego, jak również w celu uniknięcia ponownego zakażenia wirusem HIV, które mogą prowadzić do niekorzystnego wpływu na przebieg kliniczny zakażenia.

Właściwości dla antykoncepcji prezerwatyw

Oprócz zapobiegania ciąży jakieś prezerwatywy bez właściwości antykoncepcyjne:

 • Stosowanie prezerwatyw w celu zachęcenia ludzi do aktywnego uczestnictwa w planowaniu rodziny i profilaktyki chorób, chorób przenoszonych drogą płciową.
 • Prezerwatywy są stosunkowo niedroga metoda antykoncepcji.
 • Prezerwatywy są najbardziej dostępne środki kontroli urodzeń, które nie wymagają recepty, specjalny egzamin lub szkolenie. Można je zakupić w zwykłych aptekach, przychodniach lub działów planowania rodziny, aw niektórych krajach – i fryzjerzy, maszyny stacji benzynowych, restauracji, urzędów pocztowych, i tak dalej. d.
 • Prezerwatywy są skuteczne metody barierowe kontroli urodzeń, które mogą zapewnić harmonijne stosunki seksualne między partnerami seksualnymi.
 • Prezerwatywy są używane do utrzymania erekcji (jeśli istnieje w tym zakresie pewne problemy).
 • Prezerwatywy plemnikobójczych może zmniejszyć prawdopodobieństwo mechanicznego stymulację prącia i pochwie z powodu zmniejszenia tarcia.
 • W przypadku niepłodności. przyczyną, która jest rozwój przeciwciał plemników kobiecego ciała, stosowanie prezerwatyw dla 3-6 miesięcy (czas trwania zależy od miana przeciwciał) jest uważany za jeden z zabiegów opartych na odpowiednich antygenów zapobiec pochwy.
 • Prezerwatywy są używane jako środki profilaktyczne w obecności rzadkich przypadkach reakcje alergiczne (jak żeńskich plemników pokrzywki lub wstrząs anafilaktyczny).
 • Ochrona przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową poprzez, prezerwatywy, zatem zmniejszyć prawdopodobieństwo niepłodności i raka szyjki macicy.
 • Stosowanie prezerwatyw może zapobiec lub spowodować regresję raka szyjki macicy śródnabłonkowych.

Przeciwwskazania do stosowania prezerwatyw

Do kilku przeciwwskazań do stosowania prezerwatyw są:

 • Niezdolność do utrzymania erekcji, gdy przy użyciu prezerwatywy;
 • przypadki, w których partner odmawia udziału w planowaniu rodziny i zapobiegania ciąży;
 • używać w prawdopodobieństwie transmisji HIV prezerwatywy wykonane z naturalnych materiałów, które są przejezdne dla wirusów.

Efekty uboczne i powikłania przy stosowaniu prezerwatyw

Główny zarzut jest z użyciem prezerwatywy w celu zmniejszenia wrażliwości zewnętrznych narządów płciowych, przepisane, aby zapobiec prezerwatywy z błon naturalnych lub tkaniny z falistej powierzchni, ultracienki prezerwatywy lub środki smarujące.

W zastosowaniu ultra-cienkie prezerwatywy powinny być świadomi zwiększonego prawdopodobieństwa naruszenia ich bezpieczeństwa.

Dla niektórych mężczyzn prezerwatywy przedstawia pewne trudności podczas stosunku płciowego, co prowadzi do przerwania czynności seksualnej. W takich przypadkach zaleca się, aby kobiety noszą prezerwatywy na penisa podczas stosunku z mężczyznami.

Jak używać prezerwatywy

Share →