Problemy ze snem u dzieci

Problemy ze snem u dzieci

Wiele dzieci nie mogą spać spokojnie całą noc. Około jedna czwarta dzieci poniżej piątego roku życia mają problemy ze snem – odmówić iść do łóżka na czas lub obudzić się w nocy, a czasem, zarówno razem.

Jeśli Twoje dziecko budzi się w nocy, nieustannie, może to zakłócić własny sen i będziesz czuć się przytłoczony cały następny dzień. Według badań, kobiety i dzieci, których niespokojny sen, skłonność do depresji. Wraz z rozwojem dziecka do snu jest konieczne do ustalenia, czy mogą mieć negatywny wpływ na nasz stosunek do drugiej połowy, a ze sobą dziecko, też.

Sen może ustanowić różne sposoby: ktoś zaleca dając swój krzyk dzieci, tych, którzy się wspólnie spanie z dzieckiem. Musisz wybrać metodę, która najlepiej pasuje do Twojej rodziny.

Jak zbudować tryb uśpienia dla dzieci

Oto kilka wskazówek, jak nauczyć dziecko spać spokojnie całą noc, począwszy od około sześciu tygodni. Pamiętaj, że taktyka zadziałała, należy ściśle przestrzegać i być spójne.

 • Aktywnie komunikować się z dzieckiem podczas karmienia na dobę. iw nocy zachowywać cicho i spokojnie. To pomoże dziecku rozwijać zegar biologiczny i nauczyć się odróżniać dzień od nocy.

 • Pozwól dziecku zasnąć na własną rękę. od około sześciu do ośmiu tygodni. Połóż dziecko gdy patrzy się senny, ale jeszcze nie śpi. Wielu ekspertów zaleca, aby nie uśpić i nie karmić dziecko z myślą, aby go spać, nawet w tym wieku, to może wprowadzić go w nałóg. W każdym razie, można zdecydować, jak najlepiej postąpić.

 • Zainstaluj rytuał przed snem. Niech to będzie bardzo proste, ale sama: wanna, pieluchy, piżamy i bajki lub kołysankę.

  Procedura musi być zakończona w sypialni dzieci. Ważne jest, aby dziecko nauczyło, że jego pokój – przyjemne i bezpieczne miejsce.

 • Daj dziecku zabawkę «Obrońca». na przykład, dziecko koc lub wypchane zabawki. To stało się ulubioną zabawką dla dziecka, przytrzymaj go przez chwilę obok niego, że pachniała jej matkę. Dzieci mają bardzo delikatny węch? jeśli dziecko budzi się i czuje zapach matki, jest prawdopodobne, aby się uspokoić.

 • Pozwól dziecku płakać. Metoda ta jest stosowana przez cztery do pięciu miesięcy życia i starszych dzieci. Jeśli dziecko płacze po dokonaniu go, iść do łóżka, pogłaskać dziecko, powiedz mu, że wszystko jest w porządku, ale to jest czas na sen. Bądź łagodny, ale pewnie.

  Wyjdź z pokoju i czekać dwie do pięciu minut. Jeśli dziecko będzie płakać, powróci. Powtarzaj, aż do czasu zasypia, za każdym razem coraz większą ilość czasu, w którym jesteś w innym pokoju.

 • Przytulić dziecko. Jeśli planujesz Łóżko rodzinne z dzieckiem, spokój i Seasick jego snem. Następnie położyć się w łóżku razem i mocno przytulić dziecko, udając, że śpisz, i co oczywiste, że jest czas na sen.
 • Połóż dziecko na raz z ojcem, że każdy z was nauczyli się go uspokoić przed snem. Gdy dziecko dostaje starszy i będzie zrezygnować z nocnego karmienia, tata może pocieszyć go w spokoju.

  Najprawdopodobniej dziecko będzie łatwiej uspokoić, nawet jeśli nie będzie wzbudzić przekonanie, że jedzenie jest w pobliżu!

 • Dostosowuje się do potrzeb dziecka. W ciągu dnia, niech czują się bezpiecznie? nosić go w chuście.

  Jeżeli budzi się w nocy. starać się zrozumieć przyczyny. Może mokre pieluchy lub niewygodne ubrania? Może mu zimno?

Jeśli dziecko nie śpi po go położyli. pamiętaj, że w młodym wieku dzieci są wiele funkcji w procesie pójściem spać i trzeba się do nich na różnych etapach jego rozwoju.

Problemy ze snem: od 0 do 3 miesięcy

Noworodka zwykle śpi krótkich okresach czasu i często budzi się w nocy. Pierwsze tygodnie będziesz musiał się z tym pogodzić. Jednakże, można zacząć uczyć dziecko do snu, a na tym etapie, choć wynik masz nie jest w porządku.

 • Jeśli dziecko zasypia podczas karmienia lub gdy trzymasz go w ramionach, aby przesunąć go w łóżku: rurkę, łóżeczka, kołyski, wózka. Jeśli dziecko nie zasnąć, komunikowania się z nim. Tak więc, w jego łóżeczku tie umysł i snu.

 • Dwa lub trzy tygodnie, można przewijać dziecko. więc łatwiej było uspokoić. Niektóre dzieci przyczynia się do snu, a niektóre pieluszki nieprzyjemne. Po miesiące przewijać dziecko nie jest konieczne, ponieważ wiąże jego ruch.

Problemy ze snem: od 3 do 6 miesięcy

 • Jeśli zaczniesz uczyć dziecko spać w łóżeczku, to może być trudne do dostosowania się do nowego miejsca, w początkowej fazie.

  Dowiedz się, jak możesz pomóc dziecku przyzwyczaić się do spania w łóżeczku.

 • Jeśli pomimo wszystkich wysiłków dziecko uspokaja, możesz dać mu smoczek, tak że zasnął. Należy jednak pamiętać, że jeśli dziecko budzi się i smoczki w ustach nie wszystko można zacząć od nowa.

 • Oprzeć się pokusie wprowadzenia pokarmów stałych przed dziecko śpi mocno. Przez sześć miesięcy, lepiej zrobić bez karmienia.

 • Upewnij się, że Twoje dziecko idzie do łóżka za późno. Przemęczony dziecko jest trudniej zasnąć.

Share →